Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy ne csak...

Mit tehetnék, hogy ne csak mindig azt lássam, hogy mindenki milyen szépen van kifestve meg ilyenek?!

Figyelt kérdés
Kicsit már unom, hogy csúnyának érzem magam azért, mert mindenkinek tökéletes barbie arca van a sminktől, és gyönyörű, én nem tudom magam sminkelni, nagyon béna vagyok ebben még rimmelt se tudok használni rendesen . Van barátom és ő nem engedi, hogy sminkeljem magam mert szerinte csak rondává tenné a természetes arcomat . [semmiféle sminket se használok] . Mindig is jöttek fiúk felém, nem azzal van baj, hogy ronda vagyok, csak nem tudom magam elfogadni... zavar, hogy mindenki tökéletes és egyforma szép ... én pedig 20 éves koromban úgy nézek ki mint egy 14 éves kislány . Zavar, hogy különc vagyok és emiatt a 12 éves sminkelt kislányok furán néznek rám , és újjal mutogatnak , mintha ufo lennék . A felnőtt lányok pedig mindig mondják [pl patikában az elarusító], hogy mennyire szeretne ilyen szerencsés lenni . Mit tegyek, hogy elfogadjam magam ?

2017. ápr. 1. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Járjál pszichológushoz, hipnózisra, önismereti csoportba, akárhova, ami neked jó, hogy fejlődjön az önbizalmad. A sport, természetjárás (főleg csoportos) is sokat segít.
2017. ápr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Talán hallgass a felnőtt lányokra! A 14 évesektől én is kellemetlenül érzem magam, van hogy azt érzem mintha rólam beszélnének és rajtam röhögnének, de hát csak 14 évesek, mit foglalkozok én egyáltalán velük 23 évesen?! Igaz én sminkelek, de még így sem tudom elfogadni, nem vagyok az a klasszikus szép arcú ember. Nekem például nagyon nagy orrom van, de barátom egyszer nem mondott még rá rosszat. Az a lényeg, hogy barátodnak így tetszel. Magadban kell eldöntened, hogy elfogadod önmagad, erre nincs más módszer.
2017. ápr. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 bolbaeva válasza:
28%

Amikor meglátsz egy jól kisminkelt lányt,arra gondolj, hogy milyen lehet a bőre smink nélkül!

A természetesség mindíg divat volt, és az is marad!

Ha valaki már 10-12 évesen sminkeli magát,csak hogy ne lógjon ki a sorból, 20 évesen már kényszerből kell magát sminkelnie, hogy az évek alatt a sminktől tönkrement bőrét takarja.

Persze hogy az idôsebbek ezért irigykednek rád.

A lényeg: a batátodnak így kellesz, nem kíván egy agyonszempillázott rúzsozott lányt, ne irigykedj a sminkre.Maradj természetes.

2017. ápr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sunshinedoll ***** válasza:
50%

Szerintem nagyon gondolkozz el azon, kell-e neked olyan pasi, aki nem hagy kilépni téged az önsajnálásból meg önutálatból.

Aztán ha megszabadultál tőle, vedd körül magad támogató emberekkel, esetleg menj el terapeutához, és kezdj el kísérletezni a stílusokkal, sminkekkel, vagy amivel jól esik.

Nehogymár a pasid mondja meg, hogy kéne jól érezned magad a bőrödben, mikor nyilvánvalóan neked ez így nem jó.

Sminkelni meg meg lehet tanulni, csak gyakorlás kérdése.

2017. ápr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2017. ápr. 2. 20:43
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

4-es

A barátja valószínűleg azért nem szeretné, hogy sminkeljen, mert így tartja szépnek, feleslegesnek tartja, hogy bármit is magára kenjen. Pl. az én barátom sem szeretné, hogy a szőke hajam fessem, és igaza is van, felesleges lenne hozzányúlni. A kérdezőnek pedig ezt kellene tudatosítania magában, ezekből a visszajelzésekből kell építkezni. Hidd el kérdező, én sem tudom miért lát szépnek a barátom, mert szerintem semmi szép nincs rajtam, de neki tetszek és ez számít, ez nekem is önbizalmat ad, és segít abban, hogy elfogadjam magam olyannak, amilyen vagyok. Ha valaki azt mondja, hogy szép és csinos vagy, ne vágd rá, hogy dehogy is, hanem inkább köszönd meg neki, és hidd el komolyan gondolja, miért hazudna? Lehet évekbe telik, mire el is hiszed, de ne légy negatív, ne gondold, hogy becsapnak, vagy hogy a tinik összesúgnak a hátad mögött. Legyél vidám, jókedvű, ettől jobb lesz a kisugárzásod és te is jobban fogod érezni magad :)

2017. ápr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
2017. ápr. 3. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!