Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » 13 és fél évesen hogyan...

13 és fél évesen hogyan tudnék magamon változtatni?

Figyelt kérdés
Én egy 13 és fél éves lány vagyok. A régi sulimban sokan nagyon nem bírtak, mindenki azt mondja hogy a szépségem miatt.. Viszont én nagyon szeretnék magamon változtatni. Fél éve váltottam sulit, és az új osztályom tetszik:) Most sokan vagyunk, és nagyon irigylem a többi menő lányt a suliban. Én most nem vagyok úgymond menő hiszen éb közben jöttem, stb.. Az életem nagyon megváltozott, jó és rossz irányba is, viszont most a kinézetemet szeretném kiemelni. Barna hosszú haj, amivel nagyon nem vagyok megelégedve.. Hiszen nem csak korpás, még folyton zsíros is.. Természetesen este amikor megmosom, szárítás után gyönyörködöm benne, mert annyira selymes, puha, jól áll.. Aztan reggelente amikor felkelek, mintha újra zsíros lenne, nem tudom megcsinálni.. Nem tudom viselni normálisan a hajamat, hiszen olyan kerek a fejem, hogy ha nincs lerögzítve hogy bele lógjon nagyjából az arcomba és kiegyenlitse, akkor olyan..hogy is mondjam..Nagyon vissza taszitó..A hajamról ennyit.. most jöjjön az arcom.Szemem színe barna ami annyira nem tetszik de hát ezen nem változtathatok.. Nagyon nagy problémám, hogy mindig zsíros a bőröm, az arcomon is..Vagyis izzadt, stb. És hogy tele vagyok nagyon kicsi kis akne vagy nem tudom hogy hivják ezt.. Kis pattanás szerű dolgokkal amik nagyon undik.. Az arcom nagyon dagadt, utálom. Mintha tokám lenne vagy nem tudom.. Fuj.. A szemöldököm nem egyenletes, nagyon ronda. Anyukám pedig nem hajlandó elvinni a kozmetikushoz, és egyedül sem mehetek..A szám széle nagyon barna, meg a szám sztem nagyon csunya. Bajszom is van amit anyukám előszeretettel tépked ki, de nem érti meg hogy utána is látszik.. mármint nem tudja rendesen kiszedni..fogaim rendben vannak.... Most jöhet a testem.. Nagyon nagy gondot koz nekem a súlyom. 158cm-rel 62kg az nagyon durva, főleg nekem, amikor régen milyen jó alakom volt:( Nem tudok sportolni mert falusi vagyok. Evésből nagyon nehezen tudok vissza venni.. Kérlek segítsetek nekem! Nyárra és utána a suliban tökéletes szeretnék lenni. Persze egy 13 éves módjára.. Nem teszem magam, csak szeretnék szépen kinézni és jól érezni magam. Ha valaki nagyon kiváncsi lenne a tejes sztorimra, akkor irjon vagy privibe, vagy eloszor választ is irhat. Na midegy. Ha valaki meg szeretne ismerni és tényleg szinte ugyanebben a cipőben jár, vele megbeszélhetnénk valamit. Együtt hamarabb menne.
2017. ápr. 27. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
A kamaszkor marcsak ilyen, ezzel nem nagyon tudsz mit csinalni. Ilyenkor mindenki "elcsunyul", majd olyan 16-17 eves kor korulre meg kialakul nagyjabol mindenki. A hormonvaltozasok miatt van, teljesen normalis. Egy szemoldokszedes kb 500ft, ezt nem ertem miert baj. Zsiros bor, haj ilyenkor ez van, a korral jar. Viszont a "nembtudok sportolni, mert falusi vagyok" es a "kajabol nehezen tudok visszavenni" csak kifogas.
2017. ápr. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Falun nem lehet eljárni futni vagy biciklizni? Az éves pedig csak akarat kérdése.
2017. ápr. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
46%

A hajadon próbálj ki lehetőség szerint több sampont is, vannak ezek a zsírosodás meg korpásodás elleni samponok (pl. head&shoulders). Ha a vége törött, akkor inkább vágasd le, úgyis gyorsan visszanő az a levágott pár centi.

Na most az arcodról. Nekem is mindig ezzel volt a legnagyobb bajom. Tonikkal és arcradírral próbáld meg kicsit szebbé varázsolni, illetve ha sminkeled magad, akkor most le minden este (én ebbe a hibába estem, hogy mindig lusta voltam, és egy idő után eltömítődtek a pólusaim). Én még fertőtleníteni is szoktam (a pattanások miatt) kézfertőtlenítővel :D Engem anyu elvitt kozmetikushoz, és ott szépen kitisztították az arcomat, ha a szemöldöködet nem is szedheted ki, legalább a bőröd szépsége miatt menjetek el :)

Saját sztori : nem biztos hogy ajánlatos :D Én ilyen kicsi műkörmöket vettem magamnak egyszer a müllerben, ki szerettem volna próbálni őket, mivel mindig rágtam a körmöm. Nekem főleg a mitesszerekkel volt gondom (ha nem tudnád, ez melyik, akkor mondom: a kicsi fekete pöttyök, amik igazából kinyomva sárgák). Ezeket otthon is szoktam nyomkodni, és tudom, persze, sokan mondják, hogy ne, mert begyullad, de nekem nem gyulladt be, mivel minden nyomkodás után lefertőtlenítettem őket. Na amikor felhelyeztem ezeket a pici műkörmöket, amik kb akkorák voltak, mint egy normál méretű köröm, nekem nagyon nagyon tetszett, hogy olyan kemények voltak. Egyik este csak úgy rutinosan nyomkodtam az arcomat, és jaaj nagyon nagyon jól kiszedte a mitesszereket ez a keményebb köröm :D- de hangsúlyozom, ez csak saját történet, de gondoltam elmesélem :)

Bajszodat szerintem próbáljátok meg gyantázni, vagy csipesszel kiszedegetni, ebben nem igazán vagyok tapasztalt, mivel sosem volt ilyennel gondom.

Azt, hogy a szád széle nagyon barna, nem igazán értem, de megpróbálkozhatnál a korrektorral, nem drága, 1000 forint alatt van.

A szádnak a formája, vagy textúrája, vagy mije nem tetszik egyébként?

És akkor most a súlyodról. Megnéztem BMI kalkulátorban, és ezt írta ki: "Testsúlya jelenleg az elhízott tartományba esik. Az ideális testsúlytartománya 36.5 - 54.7 kg között van.". Azaz fogynod kellene, de nem olyan vészesen sokat, bár ennyi idős korban nem tudom, mi számít vészesnek :D. A fogyás érdekében szerintem nézz inspiráló képeket, motiváló videókat :) Illetve otthon is tudsz tornázni, nagyon sok edzős videó van fent youtubeon. Az evéssel nem kell túlzottam visszavenned, csak változtatnod kisebb dolgokon - pl csoki helyett gyümölcs, vagy legalább étcsoki, chips helyett popcorn stb. Aztán szerintem így ennyi, amit tudtam mondani :D

Egyébként nekem is nagyon rossz volt ez az időszak, amiben most te vagy, nagyon csúnya voltam, a fogaim is, bőröm is ahh... Viszont én egy év alatt túl voltam ezen az időszakon, és úgy gondolom, szerencsés is vagyok ezzel :)

Lehet, hogy neked kicsit tovább fog ez tartani, mert nekem nem volt ugye aknés a bőröm meg semmi ilyesmi, de van pár osztálytársam akinek igen, és mára már ők is úgymond "kigyógyultak" belőle max. 2-3 év alatt.

Ha nyárra nem sikerülne "széppé varázsolni magad", akkor javaslom a sok napozást, a bőrödnek is jót tesz :) Ha gondolod, írj privátban 14/l

2017. ápr. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Falun nem lehet eljárni futni vagy biciklizni?"

Nekem is ez volt az első gondolatom. Továbbá fegyencedzés, jóga, mind a kettő saját testsúllyal, minimális mennyiségű felszereléssel végezhető.


Kajával hogy állsz? Miket szoktál enni?

2017. ápr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Ebben a korban folyamatosan változol.

13 évesen és sem voltam túlzottan megelégedve magammal, de az idő meghozta a gyümölcsét.

Alacsony voltam, duci, nagyon száraz göndör hajú, pattanásos és szemüveges - igen, a tökéletes kombináció ahhoz, hogy mindenki velém köthessen.

Aztán elkezdtem folyamatosan alakulni.

Többet mozogtam, figyeltem az étkezésemre (tévedés ne essék, nem kevesebb ételt kell enni, hanem egészségesebbeket) - meg is lett az eredménye, egy év alatt 16 kiló mínusz.

A szemüvegem szorgalmas hordásának is meglett az eredménye, ugyanis 8 év után teljesen megjavult a szemem, már nem kell hordani.

A hajamat átfestettem szőkére - rengeteget dobott rajtam, abszolút megváltozott a karaterem. A pattanások pedig már csak nagyon ritkán jönnek elő.

Idővel te is teljesen átalakulsz. Találd meg a stílusodat. Ne úgy akarj kinézni, mint akiket a "menő" osztálytársaid majmolnak, hanem úgy, ahogyan te szeretnél.

Persze ezek a változások nálam mind 16 éves korom fölött következtek be.

Bár a szemöldökszedés egyáltalán nem lenne drasztikus dolog.

Talán fura, de én 10 évesen voltam először kozmetikusnál ezért.

És nem abból az okból, hogy: "Jaj, én már hű de menő csajszi vagyok", hanem azért, mert már elviselhetetlenül össze volt nőve, mellette még sötét színű is volt. Egy kislánynak pedig hogy is mondjam... nem a legszebben áll egy nagypapa-szemöldök.

2017. ápr. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

kaja mennyiségéből 13 évesen nagyon sokat nem kellene visszavenni, inkáb próbálj meg a minőségre törekedni.


pl ne igyál semmilyen üdítőt (a light üdítő is káros és a rostos levekben is iszonyat mennyiségű cukor van). Igyál vizet helyette.


ne egyél chipset, fehér kenyeret, tésztát, krumplit, egyél helyette zöldségeket, salátát, gyümölcsöket, teljes kiőrlésű cuccokat, amiben nincsen cukor.


Tejtermékekből csak natúrt egyél.


ne egyél felvágottakat, kolbászt, egyél rendes sült vagy főtt húst, vagy tojást, túrót.


Sportolásnál: bocs, de nevetséges kifogás, hogy nem tudsz sportolni, met falun laksz. Én Budapesten lakom, és szenvedek, mert a betonon kell futnom, ahelyett, hogy kimehetnék valami földútra vagy erdőbe vagy mezőre edzeni. Ha nem szeretsz futni, biciklizz vagy tornássz valami fitnesszvideóra otthon.

2017. ápr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!