Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A gyantázás vagy géppel...

A gyantázás vagy géppel szedés a jobb? Melyik mennyire irtitálhatja a bőrt? Egy 10-es skálán melyik mennyire fájdalmas?

Figyelt kérdés
Nincs különösebben érzékeny bőröm, de azért szeretném tudni.. Eddig borotváltam a lábamat és a hónaljamat is, de mivel egyre erősödik a szőr, és gyorsabban újranő, nyáron lassan naponta kell borltváljam..

2017. júl. 1. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:

"Géppel szedés" Úgy érted, hogy epilálás?

Mindkettő után kicsit piros pöttyös marad a bőröd, de szerintem a gyanta jobban irritálhatja, meg véraláfutásos lehet stb. Amúgy kb. másnap, vagyis este csinálod, akkor nem fog látszani.

Az epilátor fájdalmasabb, mert egyenként szedi ki a szőrszálakat, de fokozatosan csökkenni fog ez.

Kinek mi a fájdalmas, nekem a gyanta néha rosszabb, meg utána szoktam epilálás vagy csipesszel kísérni a szálakat, mert nem lesz tökéletes.

2017. júl. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Gyanta jobb szerintem határozottan, epilátorral csak akkor kínzom magam ha csak pár szál van kinőve és még felesleges gyantázni.
2017. júl. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gyanta ezerszer jobb. Az epilátor nekem a legtöbb szálat csak betépte, szóval egy hét múlva már kezdtek visszanőni, ezerszer fájdalmasabb is volt és nekem tovább is maradt pöttyös a bőröm utána. Ha 10-es skálán kéne mondani, akkor epilálás 7/10, gyantázás 2/10. Azért gyantából se mindegy, hogy milyet használsz, én a házi készítésű cukorgyantára esküszöm, mert bolti hideggyanta csík vagy nem szedte ki a szőrt rendesen, vagy vitte a bőrömet is...De a cukorgyantával nem volt ilyen problémám, a boltival se, de a saját készítésű egyrészt olcsóbb, másrészt tényleg nincs benne semmi adalékanyag, így nekem pár óra alatt elmúlik minden vörösség. Kb két hét után kezdenek előjönni az első szőrök, de lassabban nőnek, szóval akár egy hónapig még viselhető a dolog (mondjuk nekem szőkék a szőreim, szóval amúgy se annyira látványosak). Arról nem is beszélve, hogy lemosni is sokkal könnyebb mint a sima gyantát.
2017. júl. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!