Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért próbálják bemesélni,...

Miért próbálják bemesélni, hogy a kövér vagy ahogy mondják "telt" az ideális alak és CSAK az szép más nem?

Figyelt kérdés

Napi szinten hallok, olvasok olyat, hogy a férfiaknak csak a telt nők kellenek a többi csak kislány, gusztustalan, undorító, nemisnő, holott nem ez az igazság

A magazinokban, médiában, könyvekben, egyszóval BÁRNIJEN platformon a „jó nő” midig vékony, és itt nem a valóban beteg emberke gondolok, hanem a fitt vékony nőkre, A ’legteltebb’ szépségideál is maxszimum Sofía Vergara aki távolról sem túlsúlyos vagy olyan alkat, mint azok a kövér nők, akik próbálják bebizonyítani, hogy a plus size az ideális.

Miért akarják bebizonyítani, minden áron, hogy a vékony nők bizony rondák, bezzeg ők milyen kívánatosak a férfiak szemében? persze vannak akiknek a ’plus size’ jön be de lássuk be a legtöbbnek nem



2017. júl. 2. 12:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

A kedvencem a *csontokkal csak a kutyak jatszanak* :D

Ezzel akarjak nyugtatni magukat. Kozbe nagyon nem igy van ez az egesz. Arra pazaroljak az idejuket hogy bemagyarazzak mindenkinek, ahelyett hogy tennenek azert hogy ok is ugy nezzenek ki.. Na mindegy. Itt nagy vita lesz, elore latom :D

2017. júl. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Egyszerűbb emellett kampányolni, mint diétázni[1] és mozogni. Ezek odafigyelést és rengeteg energiabefektetést igényelnek. Ennél sokkal egyszerűbb a világot hibáztatni, vagy akár létrehozni egy lobbicsoportot, ami a kövérség elfogadása mellett kampányol.


[1] Diéta: Nem egyenlő a koplalással. Tudatos táplálkozás egy cél elérése érdekében, ami ugyanúgy lehet szénhidrát-szegény táplálkozás cukorbetegeknek, laktóz vagy gluténszegény túlérzékenyeknek, vagy akár protein gazdag tömegnöveléshez sportolóknak. Tartós fogyáshoz épp a koplalás a legrosszabb út.

2017. júl. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

Van ilyen, de közel sem annyian, mint ahogy előadod.

Csak mivel nem ez a megszokott, pont ezért veszed annyira ezeket észre.

[link]

Ha neked ez a legteltebb szépségideál, ott gondok vannak.


Ellenben nézd meg Őt:

[link]


Na szerintem ez az a testalkat, amit 10ből 9 férfi vonzónak tart úgy, hogy bár teltebb/van mit fogni rajta, arányos, nőies, nincs elhízva, de nem kimondottan vékony. (Direkt nem Kardashian-t linkeltem, mert az megint külön téma, főleg, hogy plasztik.)

2017. júl. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Utolso nem akarok kotekedni, de te egy izmos lanyt kuldtel, nem teltet :D Nezd csak meg a hasat. Uszogumi helyett izmos. Pont errol beszelunk. Ennek a lanynak koze nincs a koverseghez. Akiket a kerdezo emlit azok a tipik kover, duci lanyok akik be akarjak meselni hogy ok a pasik idealjai.
2017. júl. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

#4

Én tudom, kikről beszél.

Na pont azért linkeltem példának Isrka Lawrence-t, mert most ez az ideál.

Nem hájas, csak széles csípője és nagy segge van.

[link]

Ha nagy mell is van hozzá, még jobb.

Viszont a nagy segg, vastagabb combok (ami így még esztétikus is) felbátorítják a tényleg kövéreket, akik így nyeregben érzik magukat. Azt már nem veszik észre, hogy a közelébe nem érnek a képen lévő testalkatnak...

#3 voltam.

2017. júl. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%

#5

Szerintem több mint túlzás, hogy az volna az ideál. Ezek közül is inkább az utolsót mondanám ideálnak, de mind sokkal reálisabb (ésszerű mellméretek mellett, persze):

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Az a hatalmas segg, ami szerencsétlen Iskra Lawrence-en van, már aránytalan és sokkal inkább fétis kategória, mint ideál.

2017. júl. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%

#6

Amelyikeket meg tudtam nyitni, azok normálisan néznek ki, mondhatni ideális.

Én meg lehet, rosszul fogalmaztam, de valahogy most mégis ez az alkat ömlik mindenhonnan.

Ruhaoldalakon eddig az elől deszka, hátul léc nőkön voltak a cuccok (nem gúnyolódás, nem az egészséges, sportos vékony alak fikázása, hanem tényleg ruhafogas alkatú nők voltak), most úton-útfélen az ilyen vékony derék-k...a nagy segg kombó jön szembe. De természetes úton meg nagyon kevés nőnek van ilyen alakja...

2017. júl. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%

Mert az emberek nem kis hányada egyszerű és csak végletekben, egyszerű, sémákban tudnak gondolkodni, kategorizálni. Amit nem értenek vagy nem tetszik nekik, az rossz vagy csúnya, stb. Bár a szépségnek vannak objektív megjelenési formái, de azért mégiscsak főleg szubjektíven látjuk.


Személy szerint nekem a magas, combosabb testalkatú nők jönnek be, ez azonban csak az én ízlésemet tükrözi, ettől eltérő alakot nem tartok rosszabbnak, főleg nem undorítónak, csak az én preferenciámmal nem találkozónak.


Semmi közünk más ízléséhez vagy testi adottságaihoz, primitív dolog kategorikusan bármilyen alkatra kijelenteni, hogy ez az ideális, ilyennek kell(?) lenni, a másik meg csúny és rossz. Gyerekes dolimog ezen vitatkozni, ez mindenki magán ügye.

2017. júl. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Mert sokkal könnyebb hazudni maguknak,mint diétázni,és sportolni.
2017. júl. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1. Tényleg vannak emberek, akik ezt csinálják


2. Vannak olyan emberek, akik ha látnak valakit, aki kb. 5-10 kilóval több, mint amit a sz*ros BMI kiad már bálnáznak. Lehet lepontozni.

2017. júl. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!