Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha begyulladt...

Mit csináljak, ha begyulladt a fülem a porcba lőtt fülbevalótól?

Figyelt kérdés

7 hete lőtték ki a porcban a fülem. Eddig semmi baja nem volt, szépen gyógyult, azonban ma reggelre kétszeresére dagadt a fülem. Anyukám javaslatára kiszedtem belőle a fülbevalót mert eléggé megijedtünk. Egyből rohantam a kozmetikushoz, aki kilőtte, ő azt mondta kenegessem kamillával. Nos, ma már sokmindent hallottam sokmindenkitől hogy mit vagy épp mit ne csináljak vele. Én már abban sem vagyok biztos hogy jól tettem hogy kivettem belőle az orvosi fém fülbevalót. Félek, hogy beforr a lyuk,még mielőtt lemenne a gyulladás és akkor felesleges volt ez a pár hét, újból mehetnék lyukasztani.

Mennyi idő lehet míg beforr a fülem ebben az esetben? Mivel kenegessem a fülem, hogy lemenjen a gyulladás? Rakjam vissza a fülbevalóm a gyulladt fülembe, hogy ne forrjon be?


Ma olvastam azt is hogy, hogy elvileg nem szabad lövetni porcba, csak lyukasztani, szóval én ezt azelőtt nem tudtam, kérlek ne savazzatok.

20 l



2017. júl. 5. 12:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem rakd vissza és kenegesd naponta 3-4 alkalommal Betadinnal vagy Octenisepttel. A Tetran kenőcs is jó elvileg, bár én azt nem próbáltam. Ha 7 hétig nem volt vele gond, akkor nem az ékszerre vagy érzékeny, hanem belekerülhetett valami baci, ami gyulladást okozott. Viszont, ha a dagadás miatt nem tudod visszatenni az ékszert, akkor lehet, hogy érdemes lenne inkább hagyni és később tűvel szúratni. :)
2017. júl. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy nem egészen volt orvosi fém az az orvosi fémnek mondott fülbevaló...
2017. aug. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!