Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Titánium vagy szilikon szárú...

Titánium vagy szilikon szárú piercing jobb allergia esetén?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Van egy köldökpiercingem,de nem bírom(orvosi fém)még 2 év után sem úgy néz ki,mint ahogy kellene.Ki akarom most cserélni ezt az orvosi fémet vmi kímélőbbre-titánium vagy szilikon szárúra.Ma megyek oda,ahol csinálták,de meg szeretnélek titeket is kérdezni,hogy mi a tapasztalatotok,melyik jobb?Vagy mindegy?
2010. máj. 25. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
a szilikon sokkal jobb. nekem is allergiám volt,dettó ugyanez és szilikonra cserélték:) azóta jó:)
2010. máj. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi:)igen,én is jobban bízom benne,mint a fémekben.És Te mennyiért vetted?
2010. máj. 25. 11:55
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem eleve a titánium kevésbé kímélő az orvosi fémnél. Ha az orvosi fémet nem bírja a bőröd, akkor marad a szilikon. Attól biztos semmi bajod nem lesz.
2010. máj. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
hát én 5.000ért:/ de megérte:)
2010. máj. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi :)
2010. máj. 25. 16:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Annyi baj van az elnevezésekkel! Mindenki beszél, ír mindenfélét, ami eszébe jut! Vajon miért is?

Milyen allergia, ez kiderült már? Orvos kell a kiderítéséhez, és teszt.

Titánium az elnevezés az angol nyelvben, a magyarban titán (Itt ötvözetről beszélünk.).

Orvosi fém minden fém, amit az orvoslás bármely területén bármire használnak (vas [acél], titán, platina, arany, iridium, ittrium, stb. ötvözetek). Piercingeknél a sebészeti rozsdamentes (orvosi) acélt említi a tömeg orvosi fémnek.

Szilikonnak nevez a köznyelv a piercingek között minden műanyagot, amiről nem tudja konkrétan, hogy mi az. Amúgy akril, bioplaszt, PTFE (politetrafluor-etilén)a gyakoriak, fizikai tulajdonságaikban eltérő paraméterekkel.

Ezek itt bioplasztok (néhány alapékszer hiányzik):


[link]


Ezt hogyan kell értelmezni: "...titánium kevésbé kímélő az orvosi fémnél."? A titánötvözetek a testbe ültetett implantátumok leggyakoribb anyagai. Így hát, mint testékszer is kifogástalan, főként ha megfelelő forrásból veszed!


[link]


Itt kiváló minőségű alapékszereket is találsz!


Hogy titán, PTFE, vagy bioplaszt, leginkább ízlés, az ékszerviselés komfortja és szakmai filozófia (azé, aki csinálja) kérdése. Tanácsokkal szakember tud ellátni!

2011. nov. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi!Bioplastom van már,nincs vele semmi gond.Szerintem az elnevezéseken kár lovagolni,mindenki érti,melyik alatt mit említünk :) Ilyen allergiával meg nevetséges orvoshoz menni,ha az embernek komoly baja van,akkor sem foglalkoznak vele,erre max annyit mondana,hogy akkor ne hordjak semmit és készbiztos nem küldene 5-féle allergia tesztre-másrészt engem sem érdekel annyira e tekintetben az egész,hoy ezért járkáljak-egyszerűen kerülöm a fémeket és kész,sajnos a nemesfémek is irritálak,tényleg nem tudom,mi lehet ez.
2011. nov. 7. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!