Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A tükörnek, vagyfényképnek...

A tükörnek, vagyfényképnek lehet jobban hinni?

Figyelt kérdés
Tükörnen eszméletlen jóképűnek látom magam :D, de telefonon, ha fényképezem magam, úgy meg rondának. Akkor most melyiknek hihetek jobban? Én a tükörre szavaznék, de nem tudom. Létezik, hogy a fényképezőgép kiemeli az arc hibáit, míg egy tükör meg nem?

2017. szept. 1. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Tükör. Képen én is szarul nézek ki, videón meg jól.
2017. szept. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Mindenki azt mondja, hogy a kép.
2017. szept. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Én is valahogy így vagyok. Szerintem tükör, mert egy fényképezőgép rengeteget torzít, pláne egy telefoné. Én kipróbáltam több telefonnal is, mindegyiken máshogy néztem ki.
2017. szept. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Kép, de ha magadat fotózod közelről egy telefonnal, az azért torzítani fog, így ebben a konkrét esetben egyáltalán nem biztos, hogy megbízható.
2017. szept. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
A tükör nem a valóságot mutatja, hanem annak a fordítottját. Ezért látod magad fotón furcsának, szokatlannak. Tükörbe gyakrabban nézel, ezért azt a formádat szoktad meg, azt szereted. A szelfi sem mutatja meg a valóságot, mert közelről fotózva a lencse sokat torzít az arcon, pl. tipikusan hatalmas orrot varázsol az embernek. Szóval durva, de a valóságot sosem láthatod magadról. :D
2017. szept. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Igen, azért nézel ki furán a képeken, mert pont a fordítottját látod a tükörképednek. Érdemes a képeket szerkesztővel tükrözni, így pontosabban látod, hogy na most akkor jó-e vagy nem. Én mindig így csinálom. Aztán van olyan kép, amin első ránézésre borzasztóan nézek ki, aztán letükrözöm és kiderül, hogy tök jó kép amúgy :D

Mellesleg a tükör is torzíthat.

2017. szept. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

remélem a tükör. :D

nekem mindenki azt mondja, hogy nem úgy nézek ki, mint fényképeken.

2017. szept. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A JÓ fotónak.
2017. szept. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%
Nekem 8.
2017. szept. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

saját magadat nem szoktad látni kívülről, így a saját látványod mindig furcsa, mert amit látsz nem vág egybe a saját magadról kialakult belső képeddel. a tükörben a saját szemeiddel látod a tükörképedet. a szemed látószöge, látásmódja, stb ugyanaz, mint amivel a világot egyébként is szemléled és leggyakrabban a tükörben látod magad, ezért önmagadról a tükörkép áll legközelebb az önmagadról kialakult belső képpel. ezt a fejlődésed évei során már megtanulta az agyad elfogadni.

a fényképezőgépek, kamerák látószöge, fényérzékenysége, képi világa teljesen más, mint amilyen az emberi szemé. a fotókon máshogyan jelenik meg a látvány, nagyobb látószögeknél (amilyen pl. a telefonok és a legtöbb fényképezőgép is - a többinél meg a zoommal változtatható) még torzítása is van az objektívnek, így pláne teljesen máshogy nézel ki, mint a valóságban, ez a látvány ráadásul pláne nincs összhangban azzal, amit már megszoktál önmagadról. ha sokat szereplsz fotókon, videókon, stb, akkor jobban hozzászoksz a saját látványodhoz és egy idő után már kevésbé idegenkedsz ettől.

a korábban említett tükrözést eddig nem hallottam még, de lehet, hogy tényleg annak is van jelentősége, hogy mivel tükörben látod magad sokat, így a fotókat tükrözve is jobbnak látod a fotókat. egy próbát megér, de a torzítások és a fények hatásai inkább jelentősek.


egyébként olvass el egy portré fotózásról szóló könyvet, megtudod, hogy a nézési szögeknek (pont szemből, oldalról, alulról, felülről), a fények erősségének és irányának, testtartásoknak és még egy csomó mindennek mennyi jelentősége van, hogy egy fotón hogyan nézel ki, táskásnak látszik-e a szemed, látszik-e a tokád vagy nem, stb. egy csomó olyan dolog, ami a tükörképednél vagy fel sem tűnik, vagy rögtön változtatsz rajta, amint megmozdulsz, így el is felejted, hogy láttad magadon, miközben a fotón ott van és a fotó nem mozdul meg, nem változik, szóval olyannak érzed magad. arról nem is beszélve, hogy tükörbe vajon milyen fényviszonyok között szoktál nézni, honnan jönnek a fények és a fotót vajon milyen fényviszonyok között készítették, csak úgy találomra jöttek a fények és fene tudja, milyen képi hatást keltve világíottak meg, vagy esetleg egy hozzáértő fotós tudatosan és jól használva világított meg a fotóhoz, hogy a lehető legelőnyösebb képet készítse el rólad? mert fotó és fotó közt is rengeteg különbség van ám...

2017. szept. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!