Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Komolyabb hízás után ti hogy...

Komolyabb hízás után ti hogy éreztétek magatokat a bőrötökben? Van aki meg tudott magával békülni?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 4 évben több, mint 30 kilót híztam, vékony voltam, most pedig kövér lettem. Nem vagyok azért elhízva, arányos vagyok, és izom is jött fel, de kövér vagyok, no.


Őszintén nem tudom, hogy kellene e fogyóznom, vagy elegendő lenne súlytartásra berendezkedni (ami már fél éve megy egyébként). Egészségileg még rendben vagyok, és a párom, aki ennek a hízásnak a felét átélte mellettem, így is lelkesedik azért ahogy kinézek.


Igazából magamról van szó, jó lenne, ha nem zavarna, hogy egy testes nőt látok a tükörben.


Van akinek ez sikerült? Hogyan?


Tanácsokra kíváncsi vagyok akár magánban is.


25/N



2017. szept. 14. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:

En "csak" 5 kilot hiztam, de az is meglatszott mert hirtelen tortent. Elkezdtem fogyozni, rosszul ereztem magam a boromben.

Igazabol senki sem tokeletes gondolj arra, es nem minden a kulso

2017. szept. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rajtam szules utan maradt 10kg, XS meretbol M letem.

En oszinten szolva nem szeretnek megbekelni vele. Baba mellett nem tudok sportolni es egeszsegtelenul eszek sajnos (konzervek, gyorsan osszedobhato kajak pl virsli, felvagott, edessegek, joghurtok). Csinaltattam egy verkepet- nem lett jo a koleszterinszintem. Amikor vekony voltam es sportoltam hibatlan volt a verkepem!

Amit latok magamon, azt meg el tudnam fogadni, de csakazertse leszek egy egeszsegtelen, elzsirosodott no.

2017. szept. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én jobbára betegség miatt szedtem fel ilyen 5-10 kilókat rapszodikusan az elmúlt időszakban (5 év alatt). El is hagytam magam, mert belefulladtam az önsajnáltatásba, vagy legalábbis abba, hogy nem a saját hibámból történt ez. Amúgy maga a nagyobb test engem nem taszít esztétikailag, de azért jobban örültem volna fittebb testnek.


Most végre sikerült diagnosztizálni a betegséget, laza 10 év után (mert így visszagondolva tünetei tinikoromban is jelentkeztek, és akkor el is mentünk kivizsgálásra, de a doki hülye volt, és azt mondta, hogy "hát látok némi elváltozást, de sztem ezen nem kéne még aggódni"...), és így kaptam egy részletesebb leírást arról, milyen ételeket kell kerülnöm és milyen életmódot kell, folytassak a sikeres fogyás, vagy inkább egészségesedés eléréséért. Pl. nekem a fehér liszt sokkal hizlalóbb, mint egy átlagembernek. Így, meg hogy heti min. 2x megyek konditerembe, már 16 kilót fogytam február óta.


A megbékülés csak a saját preferenciádtól és ízlésedtől függ. Ha már most is rosszul érzed magad, nem hiszem, hogy ki tudsz vele békülni hosszú távon.

2017. szept. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Rayna válasza:

Én is több év alatt szedtem föl kb 25 kg-t. Szép lassan jött fel, tehát sokáig nem is tűnt fel, csak mikor már szomorúan tapasztaltam, hogy egyre kevesebb ruhám jó rám, stb. Hát gondoltam, ráállok a mérlegre, és nem kell mondjam sokkolt, amit láttam. Mindig max 60 kg körül mozogtam, erre most 80 kg fölötti eredményt láttam... ez térített észhez, hogy most már le kell állnom. Tükörbe is láttam persze, hogy nem nézek így ki valami jól. Na meg képeket visszanézve is elszörnyedtem attól a ténytől, hogy rettentően meghíztam. A közelebbi ismerőseim, akik előtte teltebbek voltak nálam, már mind vékonyabbnak számítottak. Ezek a tények (+ persze az egészséges életmódra vágyás is) inspiráltak arra, hogy életmód váltásba kezdjek.

Azóta egészségesebben étkezek, és rendszeresen sportolok is. Nagyon sokkal nőtt az energiám ezáltal, és sokkal jobban érzem magam a bőrömben. Jelenleg 72 kg vagyok, tehát még messze se nézek ki úgy, mint régen, de már sokkal-sokkal jobban érzem magam így. Már szinte nem is azért folytatom ezt az életmódot, hogy fogyjak, hanem mert egyszerűen jobb érzés nekem már egészségesebb ételeket fogyasztani és mozogni mellé. :)

Tehát én ha maradtam volna a régi életmódomnál, nem hiszem, hogy el tudtam volna magam fogadni. De így, hogy már tudom, teszek magamért valamit, már kevésbé érdekel a látvány a tükörben, és sokkal jobban érzem magam. :)

2017. szept. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!