Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Lehet, hogy fura kérdés, de...

Lehet, hogy fura kérdés, de hogyan legyen jó illata (egyáltalán legyen valami illata) a dolgaimnak? Több lent)

Figyelt kérdés

Kicsit hülyén hangzik a kérdés, tudom, de kifejtem :D


Tehát fiatal lány vagyok, semmi különös nincs rajtam, igényesen öltözködöm, igényesek a cuccaim, szeretem a rendet, a tisztaságot (szerintem átlagon felül, pl. a táskámat napi szinten kirázom, kirakom friss levegőre, hogy szellőzzön, telómat elég gyakran letörlöm kézfertőtlenítővel, hajkeféből kb. mindennap kiszedem a hajszálakat stb., apróságok)


Viszont észrevettem, hogy a cuccaimnak, például, amiket a sulis táskámban hordok, semmi jó illata nincsen.

Ez nem egyenlő azzal, hogy kellemetlen szaga lenne, nem. Egyszerűen semmi szaguk nincs, max a materiának az illata érzőik (pl. egy textil zsepitartónak a "textil" szaga).


Más lányoktól ha pl. kérek kölcsön egy füzetet vagy zsepit, mindig van egy minimális, olyan jóleső illata, de az én cuccaimnak semmi :D


Nem hasznáok amúgy parfümöt, de hát nem hiszem, hogy az ő cuccaiknak attól lenne jó illata, vagy de? Ha az ember befújja magát, minden cucca átveszi azt az illatot?


Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2017. okt. 20. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én cuccaimnak a parfümtől van jó illatuk. Persze nekem nem tűnik fel annyira, csak néha megérzem pl a kabátomon, hogy finom parfüm illatú lett.

Szóval szerintem vagy kimosták a táskájukat (és az öblítőnek van jó illata). Vagy használják is és mindig magukkal hordják a parfümöt a táskában, és attól :)

2017. okt. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

En illatos szappanokat tartok a szekrenyemben a ruhak kozt es ettol mindennek fini illata van, (meg ha regebben volt kimosva es mar elillant volna az oblito illata), talan taskaban is mukodik ez a trukk.

Parfumot most nem hasznalok, mert az eros illatok mostanaban zavarnak, de emlekszem, mikor gyakran hordtam magammal parfumot a taskamban, akkor mindig jo illatuak voltak a nem ruhanemu cuccaim is. Biztos kiszivarog azert az uvegbol valamennyire.

2017. okt. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek van egy "illata", megfigyelheted, hogy ha mész egy barátnődhöz, a lakásuknak van egy jellegzetes illata. Én minden lakást, ahol sokat jártam asszociálni tudtam egy jellegzetes illattal. És ugyanúgy a lakásban élők is viselik ezt az illatot, ez lehet a mosószer, légfrissítő, virágok, bútorok, ételek, teák, stb.


Viszont a sajátod te nem érzed. Megszoktad, abban élsz, abban nőttél fel. Szóval szerintem a te dolgaidnak is van jellegzetes illata, csupán te nem érzed.

2017. okt. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolsó írta, mindenkinek van egy saját, rá jellemző illata, ami nagyon összetett, benne vannak az általa használt tisztálkodószerek illatanyagai, az egyéb kozmetikumoké (például krémek, a sminkek, de még az illatos wc papíré, törlőkendőé is), öblítő, esetleg a takarítószerek szaga stb, plusz az egyéni testszag, ami alatt most nem az izzadságszagot értem, hanem a természetes kipárolgást, ami nem büdös. És igen, ugyanígy jellegzetes szaga, illata van a lakásoknak is, ezt is átveszik a cuccok. A sajátját általában senki nem érzi, mert hozzászokott az orra. Én például úgy általánosságban nem szoktam érezni, hogy bármilyen illat lenne nálunk, de ha hosszabb ideig vagyok távol és hazajövök, akkor egy darabig érzem az otthon-illatot, ami ránk jellemző. Szóval biztos a te cuccaidnak is van illata, csak te nem érzed.
2017. okt. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!