Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ti mit szóltok a porcelánhéjas...

Ti mit szóltok a porcelánhéjas fogakhoz pl. sztároknál, de főleg focistáknál?

Figyelt kérdés

Egy csomó focista felrakatja magának a porcelánhéjakat a fogára, de szerintem röhejesen néz ki inkább, mint jól.


Itt van például ez: [link]


Aki esetleg nincs képben a nagyon rossz fogakat úgy varázsolják szinte azonnal "tökéletesre", hogy nagyon vékony kerámia héjakat raknak fel a fogra, amit előre egy programmal megterveznek, majd egy fogtechnikus legyárt (részletekről ennyit).


Az eljárás hatalmas előnye, hogy gyors, tényleg max. pár hét és azonnal látható eredménye van, ezzel szemben persze a fogszabályzás évekig is eltarthat. Plusz relative olcsó(!!!). Igen, olcsó. Sokan azthiszik, hogy drága, mert csak a sztároknak van, de nem drága. Itthon jobb helyeken is már 70-80e körül megcsinálják. Egy fogszabályzás 200e is lehet.


Na lényeg Nektek hogy tetszik? Szerintem olyan, mint egy műfogsor. Nekem borzasztóan természetesellenes és bántja a szemem.


Csak azért, mert én is hezitálok e között és a fogszabályzás között, de nekem egy ilyen fogról nagyon nem az jut eszembe, hogy "szép", hanem, hogy mű...


2018. jan. 31. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
A többségnek jól áll; de ez kép felettébb furcsa, és még túl nagy is!
2018. jan. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mármint a foga túl nagy!
2018. jan. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Összekeversz pár dolgot.

Nem muszáj fogszabályzás. Felnőtt korban nem is igazán hatásos.

Nem a rossz fogakat takarják el. Pl. gyökérkezelt fogra, hogy védjék, zománchibás fogra, amit mással nem lehet megoldani, vagy fogpótlás miatt használják. A héj annyira nem gyakori itthon. Inkább teljes koronát szoktak csináltatni. És a legújabbak már nem is porcelánból készülnek. Nekem 4 van és több, mint 200.000. Ft volt. Úgyhogy olcsónak nem mondanám :)

Természetellenes maximum attól lesz, ha valaki nagyon fehér szín választ.

2018. jan. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Szerintem ha szépen van megcsinálva és archoz illő, akkor szép. Én is gondolkoztam rajta, csak még nincs rá pénzem :D És de, drága. A szép(!!) porcelán héjak drágák. Az én fogorvosomnál a jobb, minőségibb héjak DARABONKÉNT 100-200 között vannak.
2018. jan. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én a rossz fogakat igazából arra értettem, hogy nem szépek. Nyilván egy egészségügyi szempontból rossz fogat előtte kezelnek.


A koronakészítés az teljesen más, ne keverjük ide. Amúgy hatásos a fogszabályzás, már hogy ne lenne?! Egyrészt nagyon sok féle szabályzás van. A sztároknál pl. a legmenőbb az a tok, amit felhúznak a fogadra és teljesen átlátszó, szinte észrevehetetlen. Pár havonta újra lenyomatot vesznek, CAD-ben megtervezi egy szakember és újra felrakják. Több millió forint mire a végére érsz. Ahhoz képest a porcelánhéj nem drága.


De ez mellékes igazából:)


Ami érdekelt, hogy mennyire természetellenes. Én kicsit még mindig óckodom ettől. Megnéztem egy pár videót azokról, akik csináltattak és nekem nagyon műnek tűnik még mindig az egész. Tényleg olyan, mint egy protko.


Köszi a válaszokat!

2018. jan. 31. 18:27
 6/7 A kérdező kommentje:

[link]


Bocsánat, mégsincs több millió a sínes fogszabályzó. Még régebben mondta a fogorvosom, hogy annyi, azóta láthatólag olcsóbb lett. De Így ránézésre is fél millió körül van a kezelés.

2018. jan. 31. 18:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Bármit meg lehet csinálni szépen természetesre és rondán is.

A héjnak nem sok értelme van, mert akkor is hozzá kell nyúlni a saját foghoz, akkor is kell belőle lecsiszolni. Ha már úgyis lecsiszolják, akkor jobb a korona. A végeredmény is szebb és jobban is védi a fogakat.

A sztárok egyébként általában teljes fogsorra csináltatnak koronát. Ez a héj csak pár éve "divat". Nekem is felajánlotta a fogorvos, viszont ahogy átbeszéltük, én úgy döntöttem, hogy ha már csinálunk valamit, akkor inkább teljes korona legyen.

Fogszabályzás felnőtt korban is lehetséges, de közel sem olyan hatásos, mint gyerekkorban és nem lehet vele olyan eredményeket elérni. Gyerekkorban is évekig kell hordani.

2018. jan. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!