Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Üzletben le szabad fotózni...

Üzletben le szabad fotózni egy terméket, pl. egy táskát?

Figyelt kérdés

Egy kínaiban lefényképeztem még pár napja egy táskát, és szeretném az alapján megkérdezni az eladót, hogy van-e még olyan. Vagy ezen kiborulnak, nem szabad lefotózni a termékeket? Emlékszem, kiskoromban a Humanic-ban rámszólt a biztonsági őr emiatt.


Köszönöm előre is!


2018. márc. 6. 17:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ez az adott bolttol függ. le is tagadhatod h te keszitetted a képet, neten láttad.
2018. márc. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én még életembe nem hallottam olyanról, hogy ne lehetne lefényképezni, számtalanszor megtettem már. :'D Semmilyen törvény nem tiltja, szóval nyugodtan lehet.
2018. márc. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Én még életembe nem hallottam olyanról, hogy ne lehetne lefényképezni"

Ez mondjuk téged minősít, de jelenteni nem sokat jelent.


"számtalanszor megtettem már."

Lopni is sokan szoktak, sajnos - ez azonban nem jelenti, hogy az jogszerű lenne.



"Semmilyen törvény nem tiltja"

De. Pontosabban lehetőséget ad a törvény, hogy a tulajdonos megtiltsa.


"szóval nyugodtan lehet."

Frászt.


Menj már be egy teszkóba, Osanba, akármibe, ha nem csukott szemmel mész, látni fogod a piktogramot, miszerint tilos az áruház területén fotózni.


Kérdező: az üzlet joga eldönteni, engedélyezi-e a fotózást. Mivel minden üzlet magánterület, a tulajdonosnak joga van megszabni ilyesmit.


Ennek az oka még a régi, internet-mentes időkre vezethető vissza. Ma már életszerűtlen, de ettől függetlenül még jogosan tilthatják a fényképezést.


A bejáratnál nézz körül, ha van kint felirat, ami erre utal, akkor ugye tilos. Ha nincs, akkor mondhatod, hogy bocs, nem tudtad, nincs kiírva.


Utólag viszont nem fog senki csesztetni emiatt, úgyhogy nyugodtan mutathatod a fotót. Extrém esetben - mint előttem is javasolták - mondhatod, hoyg nem is te fotóztál. De mivel a fotózás tiltásának alapvetően nem ez az oka, ezért retorzió biztosan nem fog érni.

2018. márc. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2018. márc. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#3, azért ne keverjük már a lopást egy ártatlanul elcsattintott, kárt nem igen okozó fotóval. Értem én, hogy nagyon jó a tekintélyes megmondóember szerepében tetszelegni, meg frappánsat írtál, meg minden, tényleg jó lett, taps, taps, de azért mégsem kéne ilyen szúrós és lenéző stílusban beszélni valakiről (khmm azaz rólam).
2018. márc. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Semmi lenéző nincs a válaszomban. Állítottál valamit, tévesen. Én kijavítottalak.


Szó sincs itt lopásról, arról van szó, hogy az üzletek alapból tiltják a fényképezést. Pont. Hogy te erről nem hallottál, az tulajdonképpen nem az én dolgom.

2018. márc. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hmm szép mentés, ez így sokkal jobban hangzik, csakhogy az előző válaszoddal, (amire reagáltam) nincs annyira közeli viszonyban...de legyen mindegy.
2018. márc. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne hisztizz már, inkább mondd el, mi bánt.


Lehet, hogy más filmet nézünk...? Én akárhogy olvasom, azt látom, hogy "még életembe nem hallottam olyanról, hogy ne lehetne lefényképezni", meg hogy "Semmilyen törvény nem tiltja"


Az első a kitérdekel tipikus esete (nem az volt a kérdés, ki miről hallott), a második pedig nettó baromság, hiszen egyrészt a törvény teszi lehetővé a tiltást, másrészt ezzel a törvénnyel él is szinte minden üzlet és tiltják a fényképezést.


Szóval miért hisztizel? Mert kijavítottalak?


Az a baj, hogy önérzetes hülyének lenni nem jó. Vagy legyél sima hülye, és viseld el, ha kijavítanak, vagy legyél önérzetes, de nézz utána, mielőtt nyilatkozol. Az önérzetes hülye az gáz, mert mint látod, hülyeséget beszélsz, aztán megsértődsz, ha valaki okosabb nálad.


Mondjuk engem nem tölt el különösebb örömmel, hoyg kijavíthatlak, nem azért mondom, hoyg baromságot írsz, mert nekem ez örömet okoz, viszont nem szeretném, ha a kérdező téves információkhoz jutna általad.


Szóval. Miért is nyafogsz?

2018. márc. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy legyen mindegy, egyértelműen hagytam a dolgot, ez neked hol nyafogás? :D De ha kíváncsi vagy: Mindössze nem tetszik az, hogy a nélkül hülyézel le valakit, hogy ismernéd.
2018. márc. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kell ismerjelek ahhoz, hogy lássam, hogy tévesen állítasz valamit. Vagy ismeretlenül nem javíthatlak ki?! Ezt a baromságot...
2018. márc. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!