Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Otthoni fülkiszúrás, tudnátok...

Otthoni fülkiszúrás, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Kis korom óta hordok fülbevalót,de sajnos az egyik fülemen benőtt a lyuk. Arra gondoltam, hogy újra szúrnám magamnak, az előző helye még látszik egy kicsit, szóval nem lenne nehéz eltalálni. Az érdekelne, hogy mire lehet szükségem. Milyen tűvel érdemes csinálni, mivel fertőtlenítsem, mennyire fog vérezni stb.

Minden választ előre köszönök:)



2018. ápr. 24. 06:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve előlről hátrafelé vagy fordítva szúrjam? Vagy mindegy? Ha már átment a tű akkor hogy tegyem bele a fülbevalót?
2018. ápr. 24. 06:49
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni nagyobb patikákban vagy orvosi műszer boltban ún. branült. Egy vékony réteg műanyag cső van a tű körül, az infúziót szokták vele bekötni.

Ezzel tudod átszúrni. Szerintem hátulról előlre jobban látod.

Előtte jegeld a fülcimpát vagy szorítsd össze az ujjaddal pár percig, hogy elzsibbadjon, és akkor nem fáj annyira.

Átszúrod a branült, kihúzod a tűt és bent marad a műanyag a cső. Ebbe dugd bele a fülbevaló végét, és amikor a csövet kihúzod, behúzod vele a lyukba. A túloldalon összekapcsolod, vagy ráteszed a végét. Erre a célra a bedugós fülbevaló praktikusabb.

Annyira nem fáj, túl lehet élni. De jobban jársz, ha segít valaki, akinek jobban kézre esik, belát a füled mögé, és nem remeg a keze. :)

Ha branült nem tudsz venni, akkor vastagabb steril tű kell. Az annyiból macerásabb, hogy először átszúrod, aztán a friss sebbe dugod bele a fülbevalót.

Utána mindenképp mozgatni kell rendszeresen, hogy ne nőjön bele a füledbe! Egy kis gyógyszertári alkohol elég fertőtleníteni a bőrt és az ékszert is, a tű meg steril.

Varrótű meg hasonló nem elég éles, nem megy át, vagy ha igen, akkor is fájni fog.

2018. ápr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Szerintem hamarosan útba ejtek valami gyógyszertárat..

2018. ápr. 24. 10:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia én kicsit máskép oldottam meg. Vettem fülbevalot aminek hegyes a vége direkt fül lyukasztásnál használják.kezet fertőtlenitettem,fület is és simán át nyomtam rajta. Másik megoldás: elmész egy kozmetikába és belőveted .nálunk 2500 ft :)
2018. ápr. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem szeretném lövetni, eléggé roncsolja a szöveteket... De köszönöm a választ, ez a fülbevaló ügy is lehet egy megoldás:)
2018. ápr. 24. 11:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem 500-ért szúrták. Régebben varrótűvel poénból, hát akkor sírtam. Kiskoromban meg lövették, de rossz helyre. Lyuk megmaradt, de mindig nagyon hamar teljesen begyógyult. Magamnak alig bírom berakni, egyedül tuti nem lyukasztanék. (Nem is tudom hogy látod a füledet hátulról, én még oldalról is csak behajtva).
2018. ápr. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A cimpádnak semmi baja nem lesz a lövéstől, a porcodnak már valóban.
2018. máj. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ohh, ezt nem tudtam, köszi:)

Egyébként már megcsináltam, jól sikerült.

2018. máj. 15. 07:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!