Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nagyon csúnyák a körmeim. Mit...

Nagyon csúnyák a körmeim. Mit csináljak velük?

Figyelt kérdés
(Bocsi ha nem jó a kategória.) Régebben és még néha most is rágtam a körmöm amiről próbálok leszokni, kisebb nagyobb sikerrel. Gondolom elsősorban a körömrágás miatt alakul ki a csúnya köröm ezért is próbálok róla leszokni. És az a problémám, hogy a körömházamon folyton nő a bőr és ezt próbálom leszedni, de mindig sikerül beszakítani a bőrt és utálom mert utánna nagyon csúnya piros lesz. Mit lehetne tenni hogy ne nőjön a bőr? És alapból nincs semmi alakja a körmeimnek, ezt hogyan javíthatnék? 14/L (Bocsi ha van helyesírási hiba)

2018. máj. 11. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Menj el körmöshöz. Én még porcelán műkörmöt is rakattam fel, úgy szoktam le.
2018. máj. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, de 14 évesen még nem szeretnék se műkörmöt se zseléset és semmi ilyet. És nagyon ritkán festem ki.
2018. máj. 11. 18:50
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt hogy érted, hogy a körömházadon folyton nő a bőr? Az normális jelenség, hogy ahol a fehér holdacska van a körmödön, tehát ahol kinő, ott ránő egy vékony bőrréteg, ha esetleg erre gondoltál. Ez nem a körömrágástól van, és a legokosabb, ha békénhagyod. Ha nagyon piszkálni akarod, akkor óvatosan told vissza a körömágy felé.


Én nagyon sokáig rágtam a körmöm, és semmi baja nem lett, most hosszú. Vettem egy körömreszelőt, azzal sokkal simábbra lehet alakítani a végét, mint az ollóval, így nem akad be mindenhova, nem zavar állandóan és nem kezdem el lerágni a beakadó részeket. Ezen kívül a köröm sarkánál néha a bőrből is levágok egy darabot (természetesen csak a vastag, elhalt hámréteget érintve), mert az is eléggé útban tud lenni.

2018. máj. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy vékony bőrréteg nő de nekem az átlagnál szerintem több.
2018. máj. 11. 19:11
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A körmö nagyon szépen rendbe tudja tenni natúran, nem muszáj műkörmöt rakatnod.
2018. máj. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Előző válaszban leírtam, hogy műkörmöt és hozzá hasonlókat semmi képpen nem szeretnék.
2018. máj. 11. 19:29
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
három hetente szépen menjél el manikűröztetni. Ha látod, hogy alakul a körmöd, a rágásról is leszoksz teljesen. Segíteni fog, hidd el. :)
2018. máj. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak műköröm miatt lehet ám manikűröshöz járni!

Ami neked kellene az egy manikűr. A körmös áztatás után szépen hátra tologatja neked a bőrt, levágja a felesleget, formára vágja és reszeli a körmöd, majd rak rá egy ápoló, köröm erősítő színtelen lakkot és végül krémezi/olajozza a kezed. 3 hetente elég eljárnod és ez nem kerül sokba.

2018. máj. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Lehet hogy elmegyek. Köszönöm. Ha még valaki tud valami ötletet azért várom.
2018. máj. 11. 21:34
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is géllakkal/műkörömmel próbáltam leszokni, de nem bírtam zsebpénzzel ennyi idősen, úgyhogy miután leszedettem, csak 3-4 hetente elmentem manikűröztetni. Ellestem a lánytól, azóta magamnak is meg tudom csinálni és látom, hogy természetesen is milyen szép és ápolt tud lenni, szóval neked is javaslom. Esetleg próbálj ki egy olyan átlátszó lakkot, ami keserű azután is, hogy megszáradt, garantáltan nem nyúlkálsz vele a szádba.

2018. máj. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!