Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Orrkarika kerdesek. Tapasztala...

Orrkarika kerdesek. Tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Elore is elnezest az ekezet hianya miatt, remelem nem szurja nagyon senki szemet.


Kb3hete gondolkodok az orrkarika megcsinaltatasan, ennek kapcsan sokat olvastam mar utana, de most szemelyes tapasztalatokra lennek kivancsi.


Eloszor is:

-mennyi ido a gyogyulas? Tudom hogy lovetni nem szabad mert karodosnak a szivetek es nehezebben gyogyul. Szuratassal mennyi ido ez a gyogyulas?

-mennyi ideig nem erheti viz/puder/alapozo stb a sebet?

-mennyiert csinaljak meg elszerrel egyutt?

-lehetseges, hogy egybol karikat tetetek?(nem tetszik a pont ekszer egyaltalan)

-van mar koldokpcm, nyilvan mivel ezt porcba szurjak, igy fajdalmasabb lesz. Hasznalnak valamilyen erzestelenitit?(ha igen, hatasos volt?)

- ezt pontosan nem tudom. 16eves kor vagy 18eves kor folott nem kell szuloi beleegyezesrol barmi papirt adni?(koldokpcnel meg 16att voltam de oda alapvetoen edesanyammal mentem, mivel kezdetben az o otlete volt. 16ot betoltottem,18at meg nem. )Kell barmi papir, vagy ez valtozo szalononkent?

Elore koszonom a valaszokat!



2018. máj. 12. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

De igen szúrja a szemét a jó érzésű embernek az ékezet hiány.

De a többi része se jobb az irásodnak.

"mert karodosnak a szivetek".

HEEE, EZ MI LENNE?

2018. máj. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszodat, sajnos idő hiányában nem tudtam leírni ékezettel. Sajnálom hogy zavar.:)

Javítani sajnos nincs már lehetőségem, de : * károsodnak a szövetek, így nehezebben gyógyul.* * mennyiért csinálják ékszerrel együtt?* *használnak valamilyen érzéstelenítőt?**16 éves kor alatt*

Remélem meg tudtam oldani a problémád, így nyugodtabban alszol ma!

Előre köszi azoknak, akik tudnak az én kérdéseimre választ adni és bocsi a hibákért.

2018. máj. 12. 11:20
 3/8 anonim ***** válasza:
A gyógyulási időre pontosan nem emlékszem, de nem tartott nagyon sokáig 1-2 hónap. Smink az nyilván addig nem érheti amíg be nem gyógyul, azt hiszem ha viszel magaddal karika ékszert berakják de nem vagyok benne biztos, nekem először pötty volt. Nem mondom, hogy nem fájt de csak egy pillanat volt, vérvétel kellemetlenebb. Szerintem köldök piercing rosszabb. Lefújják ilyen fertőtlenítő, érzésteleítővel előtte. Valamennyire biztos hatásos volt. Igazából ez szalon függő valahova viheted a papírt, de valahol a szülőnek is ott kell lenni. Általában weboldalon minden le van írva. Nekem 2 éve ékszerrel együtt volt 5000 ft. Ha vittem volna ékszert akkor 4000 ft lett volna.
2018. máj. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem porcba szurjak draga, nekem septumom van (orrkarika kozepen mint a bikaknak) azt lehet porcba szurni de nem ajanlott, tobb okbol is, igy azt is lagy szovetbe szurjak ugyanugy mint amilyet te szeretnel :) es nem fog fajni ne aggodj, kicsit bekonnyezik majd a szemed mert az idegek kozel vannak az orrodhoz de ennyi :)

Patikaban vegyel octenisept sprayt a kezelesre, es kb 2 honapig ne sminkelgesd.

2018. máj. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2018. máj. 13. 09:52
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Gyógyulási idő látszólagosan 4-6 hét, teljes valójában kb 3 hónap. Tehát már 4-6 hét múlva jó lesz, de a szövet teljesen 3 hónap alatt regenerálódik teljesen (ennyi idő, míg a hámszövet átnövi a lyukat).

Víz érheti, csak ne ázzon ki. Tehát strand, szoli, szauna, gőzfürdő, uszoda 3-4 hétig nem ajánlott. De attól még arcot moshatsz, zuhanyozhatsz...stb. Alapozó, púder, smink, ne érje a gyógyulási idő alatt, ha éri, akkor azt a helyet fültisztító pálcikával célszerű alaposan letisztítani.

Ékszerrel együtt a szúrás ára szalononként változó, 3.500 és 8.000 Ft között van.

Igen lehetséges, de nem ajánlott. A karikával lassabban gyógyul és több esély van a vadhús/keloid kialakulására is. Kezdő ékszernek titán, egyenes száras ékszer a javasolt.

Érzéstelenítésnek max jégsprayt használnak, az használ, de anélkül is simán kibírható, csak könnyezni fogsz (testi reakció).

18 éves kor alatt kell a szülői beleegyezés. Vagy ott kell lennie egy szülőnek, vagy írásos beleegyezés elérhetőséggel, hogy le lehessen kérdezni (tehát telefonszám).

Személyesen nekem nem volt sok bajom vele. Pontékszert viselek, nagyon néha karikázok csak, de karika vételéhez célszerű, hogy ahol szúratod, ott helyben kérj hozzá, hogy odamérhessék (vagy menj vissza gyógyulási idő után, hogy cserélhessék).

Ápolni Octenisept oldat a legjobb. Krémeket felejtsd el, kenőcsöket szintén.

Vadhúsnál hidrogén-peroxid oldattal kell kezelni.

Kezelés napi 4-5 alkalommal 1 hónapig, utána napi 2-3 még egy hónapig.

Én ugyan magamnak szúrtam, de értek hozzá és annak, aki nem, annak nem ajánlom, hogy otthon művészkedjen vele, mert könnyen lehet rossz irányba szúrni és akkor csak folyton zavar.

2018. máj. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A napi 4-5 alkalom kezeles az sok. Octenisepttel fujd le reggel es este 1x, ha koszos lesz vagy valami irritalja akkor napkozben meg lehet, de 2-3 a max egy nap amivel nem fogod tultisztitani es azzal irritalni! Nekem 2 mellbimbo pc es septumom van es mindkettonel boven eleg volt a reggel este + ha neha beutottem valamibe/beakadt.
2018. máj. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részletes válaszokat, sokat segítettetek!!:)
2018. máj. 13. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!