Goth, vagy sem?

Figyelt kérdés

Mostanában rengeteget olvasok a goth stílus után,s úgy veszem észre, sok mindenben egyezek vele,de van azért pár alap dolog,amiben nem.

Világnézetben művészetimádó lennék,rengeteget alkotok.Az irodalom vonz azért mégis legjobban,regényeket s verseket firkantok.Olvasni verseket,s apróbb gondolatokat szeretek. S eléggé komoly,elvont ember vagyok mások szemében.Akik közelebb állnak Hozzám,azokkal nyilván eltudok hülyéskedni,mert egyébként nagyon szeretek nevetni,meg hasonlók. Mégis egyetértek a világ elbaszódottságával, nem szeretem az embereket sem. Rengeteget gondolkodok, filozofálok.És például szeretem a goth szimbólumokat,mert átérzem az értelmüket. Minden nap olvasok horoszkópot,bár ez nem tudom mennyire jön ide:') Mégis a vámpíros történetes boszorkányos téma nem jön be. Nagyon nem.

Ruha téren csak feketét hordok. Csipkével,szegeccsel tűzdelve, kiegészítőként gyűrűket és díszes chokereket hordok. Sminkelem Magam,nagyon szeretem például a rúzsokat,inkább a sötéteket. Fekete,vörös a leggyakoribb. A hajam is vörös,már-már piros.

Na most,a goth zenét nem szeretem. Teljes mértékben metal és rock beállítottságú vagyok,s ugye érdkelődöm a stílusért,hallgatgattam zenéket,a tipikus gothosokat,de nem tetszettek. Goth stílusú emberek Youtube videókban azt mondták,nem feltételenül fontos az,hogy a zenét szeressük,a felfogás a leglényegesebb.És ez szerintem is így van.

Továbbá például Magamon a feketét tűröm el,de a szobám eszméletlenül színes,díszes,tele a fal a rajzaimmal,festményeimmel. Egy egész kis műterem a fekvőhelységem.

Az van,hogy Én egy ideje hippinek vallottam Magamat.Mivel a lázadás,de mégis a béke pártján állok. Szeretek fesztiválozni a barátaimmal. Imádom a természetet,de emellett szeretek elzárkózni olykor,s Magamra időt fordítani.

A goth történelem olvasásán vagyok most,hisz az alapműveltség kell a stílushoz.

De a kérdés az lenne:Valójában goth a lelkem,vagy inkább egy defektesebb hippi?

Van a goth-hippie is ugye.Azonban az megint más dolog. A válaszokat előre is köszönöm.

Azt pedig,hogy ne akarjam beskatulyázni Magam, kérlek ne írjátok,mert a kérdés az kérdés, az akarat akarat,csak kíváncsi lennék hogy úgy igazából melyik stílusban veszhet el legjobban a lelkem.


2018. aug. 8. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Muszáj neked mindenképpen valamilyen stílusba beleerőltetned magad?

Szerintem nem vagy defektes, meg góth sem, pusztán nincs keresed a helyed a társadalomba. Valamihez, valakihez tartozni akarsz. Ez ilyen csordaszellem igény.


Nézz ki csak simán jól, kelendően, és majd megkapod a csoportot/csordát, mert lesznek barátaid, párod. ;-)

Mindig emelt fővel járj.

2018. aug. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én egyszerűen csak Én vagyok. De valahová csak tartozom.

Köszönöm a válaszod,egyébként:))

2018. aug. 8. 14:24
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudtam, hogy 1970 van:D

Szerintem ez ma már annyira kikopott. Régen gyakoribb volt valami szubkultúra felvétele, és nagyon nagyon meghatározóan a zene volt az, ami leginkább összehozta a társaságokat. Szerintem akik egy fajta zenét hallgatnak, gyakran a beállítottság is hasonló. Aztán jött később az öltözködés, smink, haj hozzá...

Bár tényleg elég erőltetettnek tűnik, amit írsz. Szerintem felesleges manapság így beskatulyázni magad, semmi értelme, legtöbben úgy is hamar levedlik, főleg fiatalon változik az ember, akár évente. Te is írtad, hogy hippinek vallottad magad ezelőtt. (Bár ezt sem tudom hova rakni, ma már tényleg nem jellemző ez.)

2018. aug. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Jaj már régebben láttam a kérdésedet.

Én voltam aki mondta, hogy a dark meg a hippi nem egy irányzat de van pl a hippie goth.



Komolyan ne akard magadat kategorizálni

Felesleges.


A szubkultúra alapját képezi ez a zene.

Ami nagyon sokrétű még akár az EBM az industrial a deathrock meg még egy halom más zene is belefér az egészbe. De ha nem jön be semmiféle goth szubkultúrához tartozó zene akkor nem értem, hogy miért akarod magadat annyira gothnak skatulyázni.



De megint kihangsúlyozom, hogy nem parasztságból írom ezeket

Amúgy milyen zenéket hallgatsz? Nem kötekedésből csak szimplán érdekel.

2018. aug. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

Ezt végigolvasni kínszenvedés volt, annyira gáz, hogy az én, magam, és hozzám szavakat nagybetűvel kezded :DDD sírok.


Kezdjük előröl:

,,[..] sok mindenben egyezek vele,de van azért pár alap dolog,amiben nem. Világnézetben művészetimádó lennék,rengeteget alkotok.Az irodalom vonz azért mégis legjobban,regényeket s verseket firkantok."

- Ki mondta, hogy ez baj? Akkor is goth valaki ha szeret alkotni


,,akik közelebb állnak Hozzám,azokkal nyilván eltudok hülyéskedni,mert egyébként nagyon szeretek nevetni,meg hasonlók."

- Ez sem baj, teljesen alap dolog. A gothok élete sem arról szól, hogy felkelnek, és felvesznek egy resting bitchface-t, feketében járnak, és sátáni rituálékat csinálnak egész nap.


,,És például szeretem a goth szimbólumokat,mert átérzem az értelmüket. Minden nap olvasok horoszkópot,bár ez nem tudom mennyire jön ide:') "

- Ha a szimbólumokkal tudsz azonosulni, és átérzed őket, az jó. Horoszkópnak viszont semmi köze ehhez.


,,Mégis a vámpíros történetes boszorkányos téma nem jön be. Nagyon nem."

- Senki nem mondta hogy be kell jönnie, nem attól leszel nagyobb goth hogy mennyi vámpírban meg mesében hiszel.


A ruházkodásodra lehet mondani, hogy gothos, de mivel nem szereted a goth zenét, és csak gothosan akarsz kinézni, ajánlok figyelmedbe egy Demonia / New Rock szerű bakancsot.

A legtöbb stílusban bizony úgy van, hogy a felfogás a lényeg, nem a zene. Viszont ha belegondolsz, akik goth zenét csinálnak, a felfogásuk miatt teszik azt. A goth egy olyan zenei stílus, aminek fontos része az öltözködés, és nem fordítva. 30-40 éve még a zenei ízlésük alapján meg lehetett különböztetni az embereket a kinézetük alapján. Lementél a térre, láttál tarajos bőrdzsekis szines hajú csávókat, tudtad hogy punkok, és punkot hallgatnak.

Ha csak az öltözködés része tetszik, meg a "felfogás", és a zene nem, ez a stílus nem neked való.

Kicsit olyan ez nekem, mint az olyan emberek akik felvesznek egy bandás pólót, csak azért mert "menő", de igazából fingja nincs az egész műfajról, meg az előadóról sem.

Erre még a végén visszatérek.



,,Az van,hogy Én egy ideje hippinek vallottam Magamat.Mivel a lázadás,de mégis a béke pártján állok. Szeretek fesztiválozni a barátaimmal. Imádom a természetet,de emellett szeretek elzárkózni olykor,s Magamra időt fordítani."

- Azt hogy csinálod, kedves kérdező hogy lázadás és a béke pártján állsz? Vagy-vagy. Ezt kifejthetnéd bővebben. Meg leszel döbbenve, de a legtöbb goth ember nem depressziós antiszociális sátánista hülye, hanem szeretnek együtt lenni a barátaikkal, fesztiválozni,szeretik a természetet, de magukkal foglalkozni is. .


Ennyi minden után végre rátértél a kérdés lényegére:

,,Valójában goth a lelkem,vagy inkább egy defektesebb hippi?"


- Őszintén? Egyik sem. Később írtad, hogy ne mondjuk hogy ne skatulyázd be magad, de ez van. Amúgy meg hogy lennél hippi ha metál/rock zenét szereted? Régen ős ellenségek voltak ezek.. Hippik békét akartak, a metálosok meg zúzni szét mindent. Kicsit ellentmondásos vagy. Ha rám hallgatsz, nem skatulyázod be magad sehova, mert csak magad fogod elszomorítani, ha nem illesz be valahova teljesen, főleg ha ilyen tág az érdeklődési köröd.

Ha meg azt mondod magadról hogy te most "csakazértis" goth vagy, és szerzel goth barátokat, ismerősöket, aztán találkozgattok, zenét hallgattok és hülye helyzet lenne ha azt mondanád, hogy "Amúgy én nem szeretem a goth zenét, rakjatok már inkább Bob Dylant"

Öltözz továbbra is úgy ahogy akarsz, csinálj, érezz, hallgass ami tetszik. De nem kell folyton mások megerősítésére várni, hogy "aha, mostmár igazi goth vagy" vagy " hát te nem vagy IGAZI goth, mert fehér zoknid van" Nem attól leszel valaki.

Sokkal jobban jársz, ha elmondod valakinek aki kérdi, hogy "Szeretem a rockot meg a metált, de a gothok életfelfogása is tetszik." Az goth öltözködés meg simán elmegy egy metálos öltözködésnek is egy átlag ember szerint.

Gondolj bele, ha punk akarnál lenni: nem szereted a kormányt, anarchista vagy, punk kinézeted színes haj stb. De utálod a punk zenét.


Szívesen a hosszú választ:

21/ "Metalhead"

2018. aug. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem gothnak neznek, igazabol ra szoktam bolintani, mert nem sert, viszont leginkabb blackmetalt hallgatok. Kimondottan goth zenekbol a postpunkot, coldwave-et szeretem, meg par neofolkot, de a tobbi uncsi.

Amugy nagyon sok atfedes van a hasonlo szubkulturak kozott, es igen, inkabb az emlitett lelkulet tartja ossze az embereket, "darkokat". En magam is jarok a metal koncertek mellett goth bulikba is. Sot, meg mikor 20 evesen nagyon true metalosnak hittem magamat, akkor is tobbet jartam az akkor meg letezo goth szorakozohekyekre, mert sokkal jobb volt ott a hangulat.

2018. aug. 9. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
OMG Köszönöm Szépen a válaszokat! Ha valaki egyes részletekből kifejtést akar,az írjon nyugodtan privátban,nem akarom itt húzni.
2018. aug. 9. 16:38
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Szia, itt egy goth 😃

Na már most, nem kell mindemben megfelelned egy adott szubkultúrának (azt mondtad, videókat néztél, keress rá, hogy UNGOTH CONFESSIONS, meglepődsz, hogy miket fogsz találni...), nem is ez a lényege.

A goth történelem alatt remélem, nem azt érted, hogy nekiállsz és átbújod az osztrogót meg vízigót csatákat 😂 mert akkor már inkább a gótikus irodalom témájában kutakodj.

Igen, én mondanám rád azt, hogy inkább goth vagy, mint hippi (szakdogát írtam szubkultúrákból), de idővel, ha érdekel ez a téma és belemélyedsz, rájössz magadtól, hogy mennyire áll hozzad közel a goth világ.

Ha pedig kérdésed van, írhatsz privit ☺

2018. aug. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Goth definíció szerint = olyan ember, aki a 80s' években kialakult goth rock/post punk zenei műfajnak a fanja és a goth szubkultúra tagja. Nos, ezek a goth zene gyökerei. Több szál is fakadt le róla, mint például a dark- és a coldwawe, illetve sokan testvérműfajnak tartják a synth popot, minimal wawe-et és a 90s' industrialt.


Azzal nem értek egyet, hogy a zene bekerülhet az "ungoth confessions" közé. A zene a szubkultúra alapköve. Mint ahogyan vár összedől, ha az építő téglákat lebontjuk, úgy maga a szubkultúra is, ha megfeledkezünk a zenéről, hiszen a nélkül még csak ki se alakult volna.


Tegyük fel a kérdést más szemszögből nézve. Lehet valaki punk, ha nem hallgat punk zenét? Lehet valaki metalhead, ha nem hallgat metalt? Lehet valaki rocker, ha nem szereti a rockot?

Részemről a válasz egyértelműen nem. A goth szubkultúránál sem kéne, hogy máshogyan legyen. A kultúránk nem egy kösztüm, sem pedig kizárólag önkifejezés. Egy közösség, melyet a zene hoz össze.


Most remélem nem ijesztettelek el ezzel a kis írással, de számomra nagyon fontos, hogy a kultúra értékeit konzerváljuk. Ha tudsz angolul, küldök neked egy videót, ami segíthet kicsit, hogy helyre rakd magadban a dolgokat. :) https://www.youtube.com/watch?v=BGj3CuAeW1w&t


Illetve még annyi, hogy nincs olyan, hogy "viktoriánus/trad/hippi/romantikus-goth". Teljesen mindegy, hogy az egyik nap tupírozott hajunk vank, a másik nap nyakat fedő ruhát hordunk, vagy harmadnap vörös bársonyt. A lényeg, hogy gothok vagyok legbelül, és nem attól leszünk azok, hogy beöltözünk, hanem a tudásunk, lelkünk és ízlésünk miatt.


Természetesen nem mindenkire illik a "goth" jelző. Ezzel az ég világon semmi baj sincsen. Ha mindenképp szeretnél egy jelzőt magadra aggatni, arra ott van a "gothic", "alternatív", vagy a "dark" is. Ezek a szavak tömören azokat az embereket foglalják egy csoportba, akik csodálják az élet sötét oldalát és esztétikáját.

Sok szerencsét! :)

2018. aug. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%

NEM FONTOS GOTH ZENÉT HALLGATNI?

Hogy lehetnél goth, ha nem szereted a goth zenét? Meg mi az hogy stílus?

Ha stílusból hordod a ruháikat (ami gondolom H&M meg ilyenek), akkor nagy pózer vagy.

Ne csak a tipikus goth tömegzenéket hallgasd meg, hanem a kevésbé ismert 80-as goth zenéket is.

Ha nem tetszik egyik se, hogyan lehetnél goth?

Ez olyan, mintha egy rapper azt mondaná: én utálom a rappet, metalt hallgatok, de azért rapper vagyok, mert tetszenek a lógós ruhák.

.__.

Nem vagy goth, és soha nem is leszel, ha nincs goth zene imádatod. Inkább a defektes hippihez vagy közel.

2019. márc. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!