Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mikor gyógyul be az orr...

Mikor gyógyul be az orr piercing? Mikor cserelhetem ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Hétfőn (2018.szept.17) átszurattam az orrom. Ott mondta a nő, hogy naponta tisztítsam etanollal, alkohollal, szedjem naponta ki, hogy szellőzön és,hogy mielott sminkelnék, arctisztítókat kennén a bőrőmre, a pc-t vegyem ki. Kérdeztem, hogy mennyi idő mire begyógyul ,mennyi idő múlva cserélhető le a pc. Azt mondta,hogy két-három nap múlva kicserélhetem, és addigra begyógyul. Kérdeztem, hogy használhatok-e kínai pc-t, azt mondta, hogy persze. Ma olvasgattam itt gyk-en, hogy nem szabad forgatni, nem jó alkohollal tisztítani, nem szabad kivenni, és 2-4hét mire begyógyul. Na most a kérdésem az lenne, hogy mi az igazság? :D mikor gyógyul be? Használhatok kinai piercinget?


Az értelmes valaszokat Köszönöm.


16/L



2018. szept. 22. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy tessék???

Nem tudom, kinél szúrattad, de a nő többet ne fogjon tűt a kezébe.

Etanolt (más nevés etilalkoholt, vagy orvosi alkoholt, patikai alkoholt, alkoholt, szeszt) nem használunk testékszer ápoláshoz.

70%-os töménység alatt semmi értelme a rezisztencia miatt, felette meg annyira szárít, hogy több bajt okoz, mint jót.

Aztán az, hogy naponta szedd ki? Egyik alap, hogy frissen szúrt ékszert nem szedünk ki a gyógyulási idő alatt! Utána igen, de közben nem.

Aztán piercingekre nem sminkelünk, nem kenünk rá semmit sem (értsd krémek, gélek, zselék, kenőcsök, lemosók, ápolók...stb.). Aztán 2-3 nap mire begyógyul??? Egyáltalán látott az a nő már sebet életében? Valami iszonyat idióta lehet.

Az orrékszerek esetén a felszíni, látható gyógyulás ideje 2-4 hét. Ez csak annyit tesz, hogy a lyuk látható részén lévő felhám ennyi idő alatt regenerálódik úgy, hogy a sejtréteg alsó része a szúrás helyénél rendbe jön.

Az, hogy használhatsz-e kínait? Az tök mindegy, honnan származik az ékszer, amíg jó anyagból van és jó minőségű kiképzéssel készített. De ha rossz minőségű, akkor nem érdemes a teljes gyógyulási idő végéig használni.

Ápolni Octenisept nevű folyadékkal (patikában kapható), napi 3-5 alkalommal a gyógyulási idő végéig. A 2-4 hét látható gyógyulás utána reggel este 1-1 alkalommal érdemes még legalább 1 hónapig ápolni. Vadhús/keloidos kinövés esetén patikai hidrogén-peroxid oldattal való ecsetelés napi legalább 3x és legalább 3 héten át.

Ékszernek legjobb a gyógyuláshoz a titán anyagú, kampós végű pontékszer. Első cseréig érdemes 2 hónapot várni.

2018. szept. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi,nekem a csaj Spiritus dilutus-t adott, és egyenes pc-t tett bele (vagy nemtudom a nevét, olyan mint a fülbevaló) Szalonban csinaltattuk, a lyuk görbe (nemtudom, h ilyennek kell e lennie, de ha hosszabb lenne a "szára",akkor kilógna az orromból. Nagyon szépen köszönöm a válaszod. :)
2018. szept. 22. 19:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Úristen ez a nő hülye.

Mármint nagyon.

Na akkor, octenisept spray-el tisztítsd, az alkohol csíp és szárítja a bőrt.

Ki ne vedd, mocskosul fáj és ha nem tökéletesen tisztán rakod vissza már ott is a szennyeződés a sebben, nem kell mozgatni, ksizedni meg egyenesen tilos, a legjobb ha nem is nyúlsz hozzá csak tisztításkor.

Két-három nap múlva nincs az a piercing ami begyógyul, inkább 2-3 hónap.

A kínai piercinggel az a baj hogy ráírják hogy orvosi fém aztán vagy az vagy nem. De simán lehet hogy gagyi bizsu. Oké, nekem is van ebayes piercingem de friss lyukba semmiképp nem tenném be.


De áruld már el hol szurattad (bár ezek alapján azt is el tudom képzelni hogy lőtte) ahol ennyire kib...ott hülye csinálja? :D

2018. szept. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Illetve vadhúsra nekem anno szalicil oldatott mondtak, elég gyorsan leszárítja de a hidrogén-peroxid is jó.
2018. szept. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom most orrpiercing alatt a septumot erted vagy a sima orr pct? Mert ha a septum ferfe az viszont nagyon nagy gond
2018. szept. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

3 Szlovákiába

5 sima, rendes

Köszi mindenkinek

2018. szept. 25. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!