Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Életemben először próbálom ki...

Életemben először próbálom ki a magassarkút. Normális az, hogy már az első néhány lépés megtétele után kegyetlenül fáj benne a talpam, vagy mellényúltam a vásárlásnál?

Figyelt kérdés

Megpróbáltam többet is, platformosat, vékony talpút, kevésbé magas sarokkal, magasabb sarokkal, de mindegyiknél ugyanaz volt a helyzet. A lábujjaimnál és a sarkamnál nagyon elkezd fájni a lábam hamar, legszívesebben 10-15 lépés után leülnék pihenni. Sajnos szélesebb a lábam a lábujjaimnál, mint az átlagos nőknek, így ha olyat próbálok, ami talphosszra tökéletes méretű, a lábujjaimnál kicsit szűk. Nagyobb méret esetében pedig olyan érzésem van, mintha bármikor leeshetne rólam a cipő.


Más nőkkel is így van, vagy csak velem? Mondjak le arról, hogy magassarkút viseljek? Mi a trükkje ezeknek a cipőknek?


2018. okt. 25. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Mivel még nincs hozzáedződve a lábad, ezért normális.


Javaslom, hogy 5 centinél magasabb sarkút ne viselj, és ez se tűsarkú legyen.

Gyakorolj benne menni. De mondjuk ezt pont nem ilyenkor kellett volna elkezdeni, hanem nyáron, mikor az utcán is kipróbálhattad volna.

2018. okt. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Először mindenképpen vastag sarkú, vagy vedge cipőkkel kezdj. Ezekben elég kényelmesen lehet menni különösebb odafigyelés nélkül. A különbség a talp és a sarok között ne legyen több 5 centinél. Ha hoszabb távra veszed fel, azért legyen egy mentőcipő nálad :D

Sokat segít egy párszáz forintos szilikonbetét is, amit elölre betehetsz a talpad alá.

És arra is készülj fel, hogy a vádlidat is edzeni fogja :)

2018. okt. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért ezt én nem mondanám normálisnak egyáltalán. Elsőre értelemszerűen nem tudtam annyit menni magas sarkúban, mint manapság, amikorra már hozzáedződött a lábam rendesen. De azért akkor sem néhány lépés után jött ez az állapot, hogy le akarom rúgni magamról szabályosan. Illetve amelyik cipőnél ezt érzem mégis, az konkrétan kicsi szokott lenni. És akkor nemcsak állva, hanem sokszor ülve is feszíti a lábfejemet mondjuk, meg amikor lehúzom, látszik, hogy a pántja például belevágott a bőrömbe teljesen. Szóval én arra tippelnék, hogy nálad is ez a probléma. Pláne hogy azt írod, a lábfejed alakja kicsit más, elöl szélesebb, mint a többi nőé általában. Azért nyugi, fogsz tudni találni olyan cipőt, ami jó lesz, csak neked egy kicsit nehezebb. ;)
2018. okt. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg ócska, olcsó cipőt próbáltál.


Van ami hordhatatlan.

2018. okt. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Próbálj bokacsizmát is. Nekem pl azokkal semmi bajom, a sima körömcipők viszont vagy törik a lábam, vagy kilépek belőlük.
2018. okt. 27. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi :) Igazatok volt, nem volt megfelelő a mérete. Kicseréltettem egy másik fajtára, aminek kisebb és vastagabb sarka van, de ebben elsőre sikerült járnom - na nem tökéletesen, de valamilyen szinten megy.
2018. nov. 20. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!