Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Gyakorló kozmetikusok! Ez...

Gyakorló kozmetikusok! Ez hogy' működik?

Figyelt kérdés

Egy írásos anyagon dolgozom, és felmerült bennem egy ötlet, ami azonnal adott egy kérdést is.

A kozmetikusok hány forrásból tudnak jövedelemhez jutni? Hogyan működik ez?

Gondolok itt arra, hogy ugye vannak a vendégek, akik fizetnek. A cég, akinek a termékeit használja a szakember, az is fizet?

Reklámmal támogatja a cég a kozmetikusokat, ha tőle vásárolnak? Vagy van valami nagyobb árengedmény a beszállítóknál?


Oda próbálok kilyukadni, hogy ha elmegy egy vendég, vagy a kozmetikus szül, akkor marad-e még valamilyen "láb", amin állhat, amiből pénze lehet.


2010. jún. 25. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Kozmetikus vagyok, voltam. Abbahagytam a szakmát, mert sajnos nagyon sok a kiadás, és bagyon kevés a bevétel. Hozzáteszem, aki 1szer járt nálam mindenki visszajött, ugyhogy nem minőségi problémák voltak, egyszerűen nagyon kevesen járnak kozmetikushoz. Legalábbis én ezt vettem észre. aki jár, az meg ragaszkodik a kozmetikusához... fizettem abérleti díjamat, a tbmet, szóval 50ezer Ft az, hogy nullán legen a vállalkozásom... :( Nem bírtam tovább ,jelenleg melót keresek. Senki nem fizet azért, hogy az ő termékeit használd... én a kezdőcsomagnál kaptam 10% kedvezményt, aztán ennyi. Semmi mást nem kaptam, nagyon nehéz ebből megélni. Kezdő vállalkozóként támogtaaás sem jár, semmi... Az sem, hogy kevesebb legyen a tb mondjuk, míg be nem indul az üzlet... Nehéz, én nem bírtam anyagilag, és drágán sem dolgoztam. Ha drága vagy, akkor még annyi vendéged sem lenne. :(

Ha elmegy szülni a kozmetikus: a babázás idején is el kell vállalni a törzsvendégeket, hogy mképp megmaradjon... ne menjen máshoz, akit megszok és nem megy vissza hozzád. kapod azt a 27ezret mképp ha szülsz, de a több pénzt csak akkor kapod meg, ha több mint egy évig dolgoztál folyamatosan. SZóval asszem leírtam amit akartam.

2010. jún. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
még valami:a kozmetikus kereshet egy kicsit pluszban, ha otthonra is ad el a bőrtípusnak megfelelő kozmetikuomt, esetleg sminkcuccot, amit csak kozmetikusként vehet meg.
2010. jún. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, ha még visszajössz, kérdeznék párat.

Nem értem, akkor más kozmetikusoknak hogy' éri meg?


Én azt gondoltam, hogy ha mondjuk vki a GIGI termékeket használja, akkor az neki anyagilag is megéri, mert valami komolyabb jutalékot kap az eladás ill. termékhasználat után. Nekem így lenne logikus, ha már ajánlja nekem a kozmetikus.


A másik, amit nem értek, hogy akkor miért nem alkalmaznak a kozmetikusok olyan megoldást, amivel akkor is pénzt kereshetnek, ha elmegy tőlük a vendég máshoz (feltéve, hogy tényleg elégedett volt a kozmetikus ajánlotta termékkel), illetve ha a kozmetikus elmegy szülni, valakit felvesz maga mellé, aki foglalkozik a vendégeivel, neki csak a krémjét kell megtartania.


Nagyon el vagyok tájolva ezekkel a gondolatokkal?

2010. jún. 29. 08:36
 4/6 anonim ***** válasza:

ismét én.. "A másik, amit nem értek, hogy akkor miért nem alkalmaznak a kozmetikusok olyan megoldást, amivel akkor is pénzt kereshetnek, ha elmegy tőlük a vendég máshoz"

Ha elárulod mire gondolsz szívesen válaszolok, de semmi ilyen lehetőség nincs. Ebben a szakmában csak az tud megélni aki kitartó... tehát van anyagi lehetősége kivárni a megfelelő létszámú vendégkört. Nekem sajna nem volt erre lehetőségem, bár utólag belegondolva, lehet másik helyen is bérelhettem vna még üzletet, de 2 üzletben sem jártam ssikerrel. Gigi, Ilcsi, Fito... stb... Kozmetikusként hozzájuthatsz a termékekhez, de mivel ezt olyan személy akinek nincs kozmetikus vizsgája, az nagyon nehezen jut hozzá (elvileg nem is vásárolható) szóval van egy fix ára, és enmnyi. Miért adna nekünk bármi juttatást, amiért használjuk a termékét..?? Sajnaos nem, illetve nem hallottam még iylenről, de ha lenne ilyen biztosan éltem volna a lehetőséggel, és akkor talán még ma is melóznék ebben a szakmában. Miért nem vezs fel maga helyett embert, míg gyesen van? Mert az is konkurencia a maga módján... :) Amúgy meg kérdem én: Mit fizetne a kozmetikus a helyettesének? Miből??? Van aki szépen keres vele, de az nem mostanában kezdte a szakmát. A kezdőknek nagyon nehéz 1ről a 2re jutni... Hidd el. NEHÉZ. Úgy lehet még érvényesülni, ha csúnyyán is hangzik: "kihalásos alapon..." Volt egy ismerősöm, elvégezte a dsulit, de nem taláélt vele melót, teljesen más jellegű helyzetben dolgozott, kb 10-15 évig. Közbenn meghalt az oktatója és átvette a vendégeit, most meg szépen megél belőle. Ennyi.

2010. jún. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Olyan megoldásra gondoltam, ha a vendég máshova megy, vagy elköltözik, vagy akármi, akkor már a kozmetikus által ajánlott termékeket használja. És vásárolja. A kozmetikus közvetítése nélkül. A kozmetikus viszont jutalékot kap a vásárlások után.


Gigi, Ilcsi, Fito... stb... Ezeknél az a nehézség, hogy én, mint átlagember nem vehetem meg, csak a kozmetikus, aztán ha elment a vendég, akkor bukta a bevételt a kozmetikus.


"Miért adna nekünk bármi juttatást, amiért használjuk a termékét..??"

Azért gondoltam volna logikusnak, mert mégiscsak a cég termékét reklámozza és árulja a kozmetikus... Egy rakás pénzt spórolnak a ki nem fizetett reklámköltségekkel.


Bocs, fordítva gondoltam. Mondjuk felvenni egy kezdő kozmetikust, őt tanítani és fizet valamennyit a forgalomból a gyeses kozmetikusnak azért, mert használja a helyet, vendégkört, és persze a rezsit is fizeti magának.


A konkurencia viszont igaz, ez rizikó.


Köszönöm a válaszaidat, megerősített abban, hogy elkészítsem az anyagomat, el is fogom juttatni kíváncsiságból néhány szakembernek véleményezésre.


Szép napot és sok sikert kívánok!

2010. jún. 29. 11:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocs, fordítva gondoltam. Mondjuk felvenni egy kezdő kozmetikust, őt tanítani és fizet valamennyit a forgalomból a gyeses kozmetikusnak azért, mert használja a helyet, vendégkört, és persze a rezsit is fizeti magának. ---


Akkor is konkurencia, de ami nagyobb probléma (amit tapasztalatból tudok) hogy szinte az összes ember gyűlöli, nem szereti, ha egy kezdő nyúl hozzá... Mikor tanuló voltam értek megaláztatások ezért, aztán mikor 1szer megcsináltam én, mert az oktatómnak "fontos dolga volt" és rámhagyta a boltot (nyaralni ment) akkor meg utána visszamondta az oktatómnak, hogy az én festésem nem volt tarós... holott uyganazt a festéket használtam... Az oktatóm kiállt mellettem, hogy ez hülyeség.. de ment a hátam mögött soxor a susmus... :( Nem volt jó érzés, a legjobb az volt mikor saját magam ura lehettem.

a cégeknek nem áll érdekükben, hogy pénzt adjanak a kozmetikusoknak amiért használja a terméket... néha tartanak 1-1 bemutatót, és igazából azért kell nekik a reklám, hogy olyan kozmetikákba menjen a vendég ahol az aodtt termékeket használja a kozmetikus, tehát konkrétan ilcsit keres például. Persze kapunk kozmetikusok néha kedvezményt, vagy termékmintát, prospektusokat... meghívásokat előadásra, de soha nem anyagi támogatást.



Sok sikert a munkához!

2010. jún. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!