Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit takar a 'prémium ékszer'...

Mit takar a 'prémium ékszer' és 'designer ékszer'? Miben más, mint az átlag pl egy 'sima ékszer' H&M-ből, Claire's-ből vagy akár ebayről?

Figyelt kérdés
2018. dec. 26. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sosem vettem még designer terméket, de szerintem valami ilyesmi a lényege: nevesebb tervezők készítik, kisebb darabszámban. A saját butikjában vagy csak nagyon kevés helyen lehet kapni, és az ára is magasabb.
2018. dec. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Amiket a H&M kategóriájú üzletekben veszel, nem igazi ékszerek, hanem bizsuk. Olcsó rézötvözetekből készülnek, ezért pár hónap alatt elszíneződnek, bezöldülnek, amin már nem lehet segíteni.

Az igazi ékszer nemesacélnálm 925-ös ezüstnél kezdődik. A vicc, hogy gyakran egy bizsut (!) árulnak annyiért, mint pl. egy nemesacél fülbevalót.

A “prémium” jelző nem feltétlenül egyenesen arányos a drágasággal, de persze ha aranyból, gyémantból, tanzanitból...stb. készül, akkor akár milliókat is elkérhetnek érte.

Szóval a premium jelző leginkább az anyaghasználatra értendő. Időtálló, jó minőségű fémeket használnak.

A “designer” ékszer megint teljesen más fogalom, de lehet átfedés. Pl. ha a Gucci, Chanel, Versace kiad egy ékszerkollekciót, akkor az “designernek” minősül, mert egy ismert márka/ tervező dobta piacra.

De mondom, hogy ez a jelző nem egyenesen arányos a minőséggel.

Pl. egy időben nagyon tetszettek a Michal Negrin ékszerei. Mivel nem olcsó mulatság, utánanéztem bővebben a dolgoknak, de aztán kiábrándultam, amikor megtudtam, hogy ők is csak rézötvözeteket használnak, amik rendkívül gyorsan oxidálódnak.

2018. dec. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már jobban el tudom helyezni magamban!
2018. dec. 28. 14:21
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Javaslom,hogy nézz utána akár magyar ekszertervezoknek. Vági Flóra, Lőrincz Réka, Huber Kinga,stb.
2018. dec. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

"Amiket a H&M kategóriájú üzletekben veszel, nem igazi ékszerek, hanem bizsuk. Olcsó rézötvözetekből készülnek, ezért pár hónap alatt elszíneződnek, bezöldülnek, amin már nem lehet segíteni."


Jóformán minden bizsum H&M-ből, C&A-ból van, és ez nem 1-2 darabot jelent.

Sok-sok éves darabok, de nekem egyik sem színeződött el vagy ment tönkre, semmiből nem esett ki a kő, az égvilágon semmi bajuk nem lett.

Pedig amúgy egy régi típusú, párás házban lakom, tehát ha akartak volna, az évek során igazán bezöldülhettek volna.


Egyetlen fülbevalóm volt, ami bezöldült, azt egy Tesco üzletsoron lévő bizsuboltban vettem, volt vagy 300 Ft. De azt is évekig hordtam előtte, imádtam.

Másik, ami tönkrement, és tényleg nincs több, az egy Avon katalógusból rendelt arannyal bevont nyuszi volt. Na erről lekopott az arany szín, és kétszínű lett: ezüst meg arany. Amúgy is siralmas a minősége az avonos dolgoknak, hát ez az ékszerekre is igaz.


De egyébként amit írtál, nem igaz, csak tippelsz, mert szerinted ami "olcsó", az biztosan csak selejtes lehet. Nos, nem feltétlenül.

Igaz, ez már ízlés kérdése, de ezek a neves ékszertervezők... hát ha rászánnék 10 percet, szebbet produkálnék sokszor.

És ez valószínüleg a legtöbbünkkel így van, tervezni, rajzolni, megálmodni dolgokat tudunk, de ennél tovább egy átlagember nem jut.


Visszatérve a normál, megfizethető dolgokra: bizony sokszor fáj az ember szíve egy bizsuért kiadni 2-3 ezret. Basszus, pár éve az arany gyűrűim is 3000 Ft körül voltak. Na jó, 10 éve.

Szóval egy jó ideje már ebayezek, és konkrétan PONT ugyanazok vannak, amiket mondjuk 2000-ért vettem a C&A-ban.

Én aukciózni szoktam, és ezeket 60-80-100 forintért le lehet ütni, még csak olyan hű de nagy szerencse sem kell hozzá, mert a fülbevaló kategória nagyon pörög.

Szeretem ezeket a csajos dolgokat, de mióta felfedeztem az ebayt, a boltokban már nem vadászok az ilyesmire. Vagy ha szétnézek, max azért, hogy lefotózzam, mi tetszik, aztán tizedannyiért megrendeljem.

2019. jan. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%
Utolsó,nem bántásképp,de téged hívnak úgy,hogy igénytelen. Sajnos a galvanizált zamak az szar, és még annak is a legalja,akkor is,ha neked nem megy tönkre ( állításod szerint). A kínából rendelt vackokkal csak a környezetet szennyezed, ne adj isten a gyermekmunkàt, az éhbérért dolgozàst támogatod. Az,ahogy a tervezőkről nyilatkozol (akik tehetségesek, évekig tanulják ezt a szakmát pénzt és energiát nem sajnàlva) szintén a te prolisàgod ékes bizonyítéka. Ne vedd magadra, a te réteged ilyen, nincs ezzel baj, de legalább ne híreszteld,hogy ennyire butus vagy.
2019. jan. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%

Hiába gúnyolódsz, ha ismernél, sosem mondanád rám, hogy igénytelen meg proli vagyok.

Ellenben a te stílusoddal komoly gondok vannak.

Engedd már meg, hogy véleményt nyilvánítsak a tervezőkről. Ha nekem nem tetszenek, attól nem vagyok proli, ellentétben veled, aki aszerint ítél meg egy embert, hogy milyen ékszer tetszik neki.

Pontosan én vagyok az, aki nem szennyezi a környezetet, hanem óvja. A nyakamat teszem rá, hogy ha most szétnéznék körülötted, rengeteg Kínában készült dolgot találnék.

És ezzel nincs baj. Sokakban él még az a tévhit, hogy ami ott készül, az csak gagyi lehet. Viszont ezzel csak a tájékozatlanságotokról tesztek tanúbizonyságot. Semmi baj, nem érthetsz mindenhez.

Visszatérve az elejére, mert nyilván nem hagyom, hogy egy névtelen kommenthuszár okoskodjon, miközben fogalma sincs a dolgokról: egy elegáns irodai környezetben dolgozom, jó végzettséggel, az igénytelenség igen távol áll tőlem. És ez sosem fog attól függni, hogy aranyat vagy bizsut hordok-e. Ha képben lennél, láthatnád, hogy milyen sok híres ember, sportoló, színész, énekes visel ilyesmit. Igénytelenek lennének? Kétlem. Pusztán ebben az esetben lehet játszani a színekkel, formákkal, méretekkel.

Katalin hercegné nem ritkán van fast fashion márkában: nyilván ő is igénytelen. De minek is magyarázom, úgysem érted, ragaszkodsz a saját igazadhoz, ami igen távol áll a valóságtól. Úgysem érted meg, mert inkább gyalázkodsz, ez viszont téged minősít.

A tervezők korántsem minden esetben tanulták ezt évekig. Sokan csak hobbiból csinálták, de őszintén szólva nem kell ahhoz 5 évig tanulni semmit, hogy lerajzoljak valamit, vagy megformázzam, kivágjam, összeragasszam. Ha kitartó vagyok, érdekel a dolog, sőt tehetségem is van, akkor netről vagy ismerőstől vagy simán csak autodidakta módon lehet ilyesmit csinálni. Sőt, ha még tehetségem is van, meg egy kis szerencsém, akkor világhírű tervező lehetek, bármiféle szakirányú végzettség nélkül.

Ajánlom figyelmedbe többek között Coco Chanelt, bár lehet ez semmit nem mond. Minden elérhető filmet láttam az életéről. Bárokban énekelgetett részeg férfiaknak. Nem járt képzőművészeti főiskolára, csak értelmes, tehetséges, erős nő volt.

Azt is javaslom, tájékozódj, hogy mások, akiknek például van ilyen végzettségül, milyen hordhatatlan, vicc-kategóriájú förmedvényeket hánynak oda a kifutókra. A végzettség konkrétan ennél a szakmánál semmit nem jelent.

Lehet neked papírod róla, ha nem szép, amit csinálsz, és a kutya nem veszi meg!

Bár sosem fogod belátni, de kettőnk közül nem rám jellemzőek azok a dolgok, amikkel sértegetni próbáltál. Te vagy, akinek fogalma sincs a dolgokról, és ezt a dilettanizmust otromba sértésekkel takargatod. Van mire büszkének lenned!

2019. jan. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Több ponton bele tudok kötni a történetbe-ha ertőn olvasol akkor látod,hogy nem azt írtam, hogy ami kínai,az gagyi. Ahhoz nem kell túl okosnak lenni,hogy lássuk, hogy amit 500Ftért előállítanak, értékesítenek és kiszàllítanak,az nem készülhet korrekt

körülmények kozott.

Ezen kivul: én nem azokról az emberekről beszéltem,akik lefirkàlnak-kivàgnak-összeragasztanak ékszer címen, és várják a nagy elismerést. Az általam felsorolt tervezők művészek, amit látnod kéne,ha vetted volna a fáradtságot,hogy utánuk nézz. De nem tetted, így bármennyire is erőlködsz nem vagy több egy,a butaságát, fogalmatlanságát fennhangon hirdető átlag magyar proli.

Mindemellett gratulálok a szép szakmadhoz, meg az állítólagos környezetvédelmi tevekenysegedhez, bár ez utóbbinak nem ártana kicsit utána nézned,ha már ilyen büszke vagy rá.

2019. jan. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
27%

De tényleg nincs baj azzal,ha valaki ezt szereti. Joga van hozzá. Nekem meg jogom van ahhoz,hogy felhúzzam magam azon,hogy mennyire semmibe veszik ezzel mások munkáját. Egy pàr száz forintos bizsuból egy gép kinyom percenként 170et, ha nem többet. Egy ezüst,vagy arany ékszerben benne van egy ember 6-8-10 órànyi munkàja. Egy tervezői ékszerben pedig ennek akár a sokszorosa. Ne mondja nekem senki,hogy ugyanannyit ér.

Katalin hercegné fast fashionös huzasai egyértelmű marketingfogàsok. Ezt be kell látni akkor is,ha én is gyakran vásárolok a h&mben.

A szépség pedig relatív. Gondolom szerinted Picasso is csak firkàkat festett..

2019. jan. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a releváns válaszokat.

Azt meg hogy ki milyen irodai környezetben dolgozik és szennyezi, vagy védi-e a környezetet kérlek máshol vitassátok meg, mert semmi köze nincs a kérdésemhez.

2019. jan. 5. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!