Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogy lehet megállni, hogy ne...

Hogy lehet megállni, hogy ne vegyek semmit?

Figyelt kérdés

Tehát hogy akár hónapokig egyáltalán ne költsetek magatokra.


A ruhákkal ilyen téren nincs gond, azt ritkán veszek, nem tudnám hol tárolni, mivel csak egy szekrényem van.

Utcai illetve otthoni ruhából is van elég, maximum akkor veszek, ha pl kell egy farmer, mert a régi tönkrement, van kéne 1-2 új felső nyárra.

Cipőket még ritkábban veszek, átlag 2-3 évet még a szandálok is kibírnak, a csizma többet is.

Kiegészítőkre megintcsak nem költök, a táskák és sálak időtlen időkig jó állapotban megmaradnak, ékszerekből meg megvan az 1-2 kedvenc, parfümöt is maximum ajándékba szoktam kapni, néha veszek valami olcsóbb testpermetet (Avon), amit fújkálok a mindennapokban.


Viszont a kozmetikumokra nagyon könnyen elcsábulok.

Sminkre nem, megvan az a 3 bevált dolog, amit évek óta veszek, de arcápolók, testápolók, tusfürdők, és főleg a hajápolók, amikből ha tehetném, sorban mindent kipróbálnék.

Havi 2-4 ezerből lazán ki tudná hozni a szépségápolást (főleg, hogy csak vattakorongot és tusfürdőt kell havonta venni, minden mással 3-6 hónapig elvagyok), ehelyett van, hogy 10 ezer is elmegy ilyesmire, mert a szokott 600Ft-os termék helyett most egy 2000Ft-osat szeretnék kipróbálni.


Káros szenvedélyem nincsen (jó, kávézok, de az nem akkora tétel), költséges hobbim se, de ha minden pénzt félretettem volna eddig, amit elköltöttem magamra csak úgy, mert jólesett, már vehettem volna egy használtautót :(


Nem gyűjtök semmire, és nem is tudnék hirtelen most mondani egy magasabb célt, amire lelkesen tennék félre.


2019. jan. 24. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Az egyetlen ami segíthet az az önuralom.
2019. jan. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem menni sehova, csak oda, ahova kötelező menni: suli/munka, posta(számla), bolt(kaja leginkább csak).
2019. jan. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
erdekes dolog ez, nekem peldaul konnyen megy. Megtalaltad mar a szamodra legjobb pl. tusfürdőt/sampont? Ha igen, akkor legyel huseges hozzajuk. A masik pedig hogy gondolj arra hogy ha ezt vagy azt a cuccot ha megveszed akk szegeny leszel. Eleg bizzarul hangzik, de hatha mukodik. Vagy arra is gondolhatsz hogy vmire gyujtesz es ezert nem szabad mindent ossze vissza vasarolnod mert az a dolog amire gyujtesz nagyon fontos neked es időpontja is van a befizetesenek.
2019. jan. 27. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!