Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ha megtudnád, hogy az a szer...

Ha megtudnád, hogy az a szer (kozmetikai, vagy tisztítószer, vagy bármi), amit rendszeresen veszel, állatokon tesztelik, megvennéd újra és újra?

Figyelt kérdés

Tudtam hogy létezik ez a jelenség,de sok infóm nem volt róla.Onnan jutott ez eszembe,hogy láttam itt egy kérdésnél amiben valaki írta hogy az Avon is ilyen pl.

Utánanéztem és tényleg így van,Oriflame is ilyen.

EU-n belül tiltja a törvény a kísérleteket,de azon kívül csinálhatják.

Lehet máshogy is tesztelni,mesterségesen,de nem,ők az állatokon csinálják.Sok ilyen híres cég van ,Swarzkopf,Yves Rocher,Loreál,amikről nem is gondoltam volna.

Főleg nyuszik,patkányok,egerek,stb. a célpont,és azért szörnyű belegondolni hogy akármilyen állat is,de ugyanúgy éreznek fájdalmat amikor a szemükbe csepegtetik a szert,vagy bőrükre teszik.És mindezt a pénz miatt.

Kicsit lelkiismeretfurdalásom van,mert pont vettem egyik nap pár olyan dolgot,ami ugyanezt csinálja.

Az megnyugtat,hogy általában Dm-s saját termékeket veszek főleg,ők nem tesztelnek állatokon.

Te gondolkoztál már ezeken a dolgokon ? Ha tudnád hogy amit szoktál venni,állatkísérleteket folytat,megvennéd ugyanúgy a későbbiekben ?


2019. febr. 12. 02:25
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%
20. És az miben előrelépés, hogy nem direkt, csak indirekt tesztelnek állatokon? A kérdezőhöz hasonló hülye emberek megvezetésében?:D
2019. febr. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
63%
Koszonom, hogy ugyanugy megkinoznal minket, de akkor inkabb allitsunk be majd teged, es rajtad kiserlezettenek, ha ennyire bator legeny vagy.
2019. febr. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
25%

Off:

Nos, kezdjük azzal, hogy ÉN miért látom az állatkísérleteket.

Szóval, van egy csomó alapanyag amiről már tudjuk hogy beváltak, stb...

Miért nem használjuk azokat? Annyira nem fejlett a szépségipar, hogy évente találjanak új hatóanyagokat.

Másodszor, de van alternatíva pl mesterséges bőrszövet, algoritmusok.

Harmadszor, az állatkísérletex maximum 60%-ban pontosak. Legalábbis én ezt olvastam. Ennek oka, hogy egy állat szervezete másképpen reagál.

És ha még igaz is a teóriátok, hogy minden cég végez kísérleteket, én inkább megveszem azt amiről úgy tudom hogy az.

Az pedig szerintem nen igaz, hogy nincs befolyásunk. Gondoljatok bele. Kereslet kínálat. A vásárlásunkkal szavazunk. Például, ha senki nem vesz meg egy Astor szempillaspirálja, azt ki fogják vonni a forgalomból, mert nincs rá igény. Nyilván ehhez tudatos vásárlás kellene, ami az emberek 80%-át nem érdekli.

Így a végére még hozzátenném azt, hogy ez az ÉN szubjektív véleményem, egyet nem érteni ér.

On:

Én fokozatosan álltam át, a végére mindenből találtam megfefelőt.

Nézegesd a Krémmániát, ott könnyebb találni dolgokat.

2019. febr. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
23-as hsz-el egyet értek : lenne más alternatíva is,csak gondolom az lehet többe kerülne,így maradnak a szerencsétlen állatok.
2019. febr. 14. 16:53
 25/27 anonim válasza:
100%

Kérdező: Se te, se 23-as nem értetek a témához. És ezzel egzáltalán nem voltam bántó, tényeket közlök.


"Miért nem használjuk azokat? Annyira nem fejlett a szépségipar, hogy évente találjanak új hatóanyagokat."


Évente? Kb hetente fedeznek fel új anyagokat.


[link]


Ez az amerikai Food and Drug Administration (FDA) oldala, ha valaminek utána akarsz nézni új anyagok forgalombahozásával kapcsolatban, akkor azt itt tedd meg.


2018-ban pl 56 új gyúgyszer, kozmetikai, és élelmiszer adalékanyag van listázva itt, amiket nyilván mind átküldtek állatkísérleti fázison. Szóval 23-as, el kell keserítselek, DE tart ott a technika hogy hetente fedezzenek fel új anyagokat.

Mindig lehet javítani egy hatóanyagon, egy adalékanyagon. Mindig lehet kicsit változtatni egy molekula egyik funkciós csoportján, vagy hozzáadni még egy kettőt.

És ez nem azért megy, mert "Hát miért ne?", hanem mert a cél a minél kevesebb mellékhatás elérése.


"Másodszor, de van alternatíva pl mesterséges bőrszövet, algoritmusok."


Mivan? Kifejtenéd hogy pl egy új szívgyógyszert hogyan teszteljenek mesterséges bőrszöveten?


A sejttenyészetekre gondolsz, amikből pl többek közt bőrszövetet is lehet tenyészteni?


Sok mindenre alkalmasak a sejtkultúrák, de komplex metabolitikus folyamatok vizsgálatára nem. Egy darab szövetben nem lehet megvizsgálni azt, hogy pl egy új gyógyszermolekula hogyan halad végig az emésztőrendszeren, jut be a májba, aztán onnan a véráramba, és végül a célpontjánál (ami mondjuk a szívizom), hogyanm fejti ki a hatását.


Meg milyen algoritmusok?

Egyelőre a legjobb számítógépek is max néhány tucat atomból álló molekulákat tudnak modellezni. de abból még mindig nem tudja senki se megmondani hogy pl lebomlik-e az adott anyag a májban, vagy nem?


Ha jenkiknél akár csak minden ezredik páciens a hanyagul tesztelt gyógyszeredbe hal bele, mert te inkább spóroltál 100 patkányon, akkor a gatyát is leperelik rólad a hozzátartozók.


MO-n nincs ilyen polgári kiállás, de nyugaton komoly nyomás van.


"Harmadszor, az állatkísérletex maximum 60%-ban pontosak. Legalábbis én ezt olvastam. Ennek oka, hogy egy állat szervezete másképpen reagál."


Ezért vannak fázis III kísérletek (phase III trials) amiknél emberkísérlet is van.


Kimondhatjuk hogy nem értetek a témához?

2019. febr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
Bocsi, összekevertem, már a fázis II és a fázis I is emberes teszt. A pre-klinikai tesztek az állatosak.
2019. febr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
25. Úgyse fogják beismerni, mert ők a Nők lapjában vagy a Kiskegyedben olvastak cikkeket erről, szóval mondhatni szakértők lettek a témában :D
2019. febr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!