Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Egész ősszel, télen be voltak...

Egész ősszel, télen be voltak festve a körmeim, kb.1-1 napra voltak csak natúran két festét között. Most elkezdtek betöredezni. Mit érdemes ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
Elkezdtem kifejezetten rövidre vágni, meg natúran hagyom, 2 hete már nincs befestve. Azt figyeltem meg, hogy mikor vágom a csipesszel a körmöm, kifejezetten azután indul el benne a törés. Lehet, hogy rossz a körömcsipeszem, váltanom kéne? (Sima rossmannosat használok). Körömlakkokból főleg rimmelt, astort és maybellint használok, tehát nem a legolcsóbbakat, lemosóból viszont mindig gagyit veszek (de azért arra figyelek, hogy acetonmentes legyen). Most egy emese nevű lemosóm van. Lehet érdemes lenne váltani valami jobbra? Haj- és körömvitamint szedek rendesen, szóval azzal szerintem nincs gond. Mit tudok tenni annak érdekében, hogy minél hamarabb regenerálódjanak a körmeim? És addig fogadjam el, hogy kissé csúnyán néznek ki, kerüljem a festést? Mi az ideális festés-natúran hagyás arány, amivel nem megy tönkre a köröm?
2019. márc. 17. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Körmöt nem szabad vágni, csak felpuhítás után ill. reszelőt kell használni


Emellett körömerősítő lakk vagy folyadék (javaslom a sally hansen termékeket, a többi nekem semmit nem ért)

2019. márc. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jó körömvágó ollót használj és vágás előtt kicsit áztasd be.
2019. márc. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, igyekszem odafigyelni mostantól erre. Ami a fura, hogy eddig ez sosem jelentett problémát, mindig szép körmeim voltak, tökmindegy, hogyan vágtam, reszelőt pedig kb. sosem használtam, mert szalad tőle a hátamon a hideg. Na de mostantól figyelek erre, köszi!
2019. márc. 17. 15:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Amikor nekem elkezdtek töredezni egy időben a körmeim, nem a körömlakk volt a gond, hanem a lemosó. Amikor azt lecseréltem, visszaerősödtek a körmeim is. Még csak nem is az aceton bántotta, mert mentes volt, valami más összetevő szárította ki.

Esetleg tényleg a csipesszel sérted meg a szélét. Én is azzal vágom, de utána még formára reszelem, így a végéről lejönnek az esetleges sérült szélek.

2019. márc. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!