Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Saját illat megtalálása? Nem...

Saját illat megtalálása? Nem tudok parfümöt választani, illetve dönteni. Honnan tudom, hogy az adott parfüm illik hozzám vagy sem?

Figyelt kérdés

Sokáig Bruno Banani Pure woman-t használtam. Amiben jól éreztem magam, azt mondtam rá, hogy az én illatom. Viszont valahogy nem esik jól az illata mér évek óta nem is használom.

Ugyanakkor nem tudom, hogy édeskés vagy fanyar gyümi virágos vagy mi esne jól. Mi alapján lehet jól megválasztani egy parfümöt?


2019. ápr. 2. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:
10%
Bőr- és hajszín alapján, pl. egy sötét hajú, kreol bőrű nőhöz illenek az erősebb illatok, világos bőrűeknek inkább a könnyű, virágos vagy citrusos illatok. Befolyásolhatja még, hogy az illető sportos, vagy lágyabb típus, összességében az egész habitus.
2019. ápr. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ami tetszik, és finomnak találod magadon.


A párom máig a D&G Pour Femme illatát azonosítja velem (vagy engem az illattal), holott 5 éve nincs már belőle sajnos. Mármint, nekem. Még gyártják, persze.

Nekem is ez volt a kedvencem egyébként.


Most több is van, ami szintén jólesik magamon (Jil Sander-Sun, Bvlgari-Petit et Mamans, H&M-T-shirt) holott nincs sok közös bennük.


Nem hinném, hogy lenne ilyen meghatározás, hogy valakinek csak a friss, vagy csak a fás, vagy csak az édes illatok passzolnának az adottságaihoz.

Ami tetszik, amit szívesen viselsz, az az ideális, ez meg korral változhat, illetve ha valami változás áll be az életedben szintén.

Vannak nők, akik pl terhesség után már nem tudják ugyanazt használni, amit korábban, mert valami megváltozott, kiszerettek az illatból.

Illetve te is írod, hogy megváltozott az ízlésed az évek során. Ez normális.


Első elméletét cáfolnám:

Szőke, világosbőrű, nagyon nőies, törékeny nő vagyok. Mégis tökéletesen működött rajtam a Guess Seductive I´m Yours (orientális), míg a friss virágos illatok egyáltalán nem, a citrusos illatokat pedig kifejezetten kerülöm.

2019. ápr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én nagyon sokáig kutattam, hogy mi jön be nekem, melyik parfümöt jó viselni. Kb. annyit költöttem illatmintákra, mint parfümökre, de akkor is megérte. Ha megengedheted magadnak, neked is ezt ajánlom. Notinón sok illatminta van. A másik megoldás, hogy bemész a Douglasba és kipróbálgatsz többet is. Én azt csináltam, hogy hazavittem a tesztpapírt, amire fújtam. Rájuk írtam az parfümök nevét, és otthon is többször megszagoltam. Sokkal másabb, mint amikor ott a helyszínen a papírra fújsz, mert olyankor néha csak az alkoholos szagot érezni.
2019. ápr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A parfümériákban általában vannak eladók. Ők azért vannak ott, hogy segítsenek a vásárlòknak. Én legalábbis nem szoktam szégyenlősködni, ha megkérdezik, segíthetnek-e. Nyugodtan mondhatod, hogy "Igen, szeretnék segítséget kérni. Éppen az új illatomat keresem, de fogalmam sincs, milyen illat illene hozzám". Ne szégyelld belőni az árkategóriát, mert akkor már szűkül a kör, könnyebb lesz választani. Ha jó eladót fogsz ki, aki tényleg figyel rád pár percig, hamar meg fogjátok találni a megfelelő illatot.
2019. ápr. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!