Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Zsírosodó haj, nagyon száraz...

Zsírosodó haj, nagyon száraz hajvéggel?

Figyelt kérdés

Nagyon száraz hajam kb

: a fele hosszától. Fent viszont nagyon zsírosodik. Ilyen típusú. Hogyan tudnám puhává, fényesebbé tenni?


2019. máj. 14. 00:35
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Hamar zsírosodó a fejbőröd, ezért bizonyàra gyakran mosod a hajad.

Mivel gyarabban mosod a hajad,ezért többször is szárítod.

Ezért kiszáraz a hajad vége!

Minnél többször van kitéve a hajad hőhatásoknak, annàl szàrazabb lessz a hajad!

Először is a zsírossággal kell kezdened valamit. Próbalj meg ritkábban mosni hajat. Ha lehet akkor ne minden féle vegyszeres cuccal! Pl egy jó alternaríva a gyógyszertárvan kapható alap sampon, amibe te magad csepegtethetsz teafaolajat. A teafaolaj jó hatással van a zsíros fejbőrre!

Aztán fontos a hajkeféd/fésüd rendszeres tisztítása! Legalább 2 hetetne ajánlott azt is rendesen kimosni! Hiszen hajmosás után rengeteg szennyeződést viszel vissza a tiszta hajadra!

Arra is figyelj, hogy ha sokszor bizergàlod, tűrögeted a hajad, attól is zsírosodni fog a hajad! Tehát próbalj meg erre is figyelni.

Hajszárításnál fontos hogy a legkisebb hőfokon és fújó erőn szárisd a hajad! Lehet tovább tart, viszont meghálalja a hajad! Nyàron pedig szàríthatod a napon is akár!

Ha szoktad vasalni, vagy göndöríteni a hajad, akkor használj hővédőt. Illetve próbáld a vasalások, göndörítések számát is lejebb vinni.

Hajmosás után tehetsz a hajad végére hajolajat, vagy bàrmilyen nem kimosható tàpláló terméket!

És legutolsó sorban,fontos hogy minimum félévente vágasd a hajad végévől! Sokkal szebb lessz a hajad, ha mindig levagatod a szárazabb töredezetebb hajvégeket!

2019. máj. 14. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2019. máj. 14. 02:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az 1-essel, plusz írnék konkrét tippet, nekem a TheBodyShop zöldteás samponja vált be, 15 éve nem volt olyan, hogy elég volt heti 1-2 hajmosás, ezzel pedig sikerült ezt elérni. Az ára picit húzós, de nekem a kisebb flakon is bő egy évig kitartott, így már nem rossz.


Hajvégekre én újabban 3-féle ápolót használok, váltogatva vagy néha egyszerre:

- TheBodyShop banános hajbalzsam: finom illat, de semmi extra hatás, random balzsam

- Dr Tuna fokhagymás hajpakolás: nagyon jó puhává teszi a hajt, viszont nincs túl jó illata (nem, nincs fokhagymaszaga, egy fura "kozmetikum-illata" van, nem tudnám mihez hasonlítani, de mire megszárad a hajam, nyomtalanul eltűnik)

- Inecto kókuszos hajkondicionáló: még csak 1-2-szer próbáltam, a hajam puha volt utána, és az illata is jó (plusz ár-mennyiség értékben a legjobb)


Plusz nagy erőkkel keresek megfelelő hajvégápoló olajat, sajnos a legtöbb tömény szilikon némi illattal, így nem igazán találok jót. Próbáltam az Alterra termékét, de olyan gyomorforgatóan büdös, hogy nem bírom elviselni (hatása cserébe nincs sok, de még 3 nap múlva is öklendezek tőle). Ezzel még én is gondban vagyok. :(

2019. máj. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!