Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Az automata karórák miért...

Az automata karórák miért ennyivel drágábbak mint a kvarcok?

Figyelt kérdés
Laikusként kérdem..Vegyünk két svájci középkategóriás márkát,pl: Tissot,Cover.Legyen mondjuk egy kvarc modell ami csak az időt mutatja 60-70.000Ft,nemesacél a tok,zafírkristály az üveg,és valódi bőr,vagy nemesacél a szíj is,de ugyanennek az automata verziója ami csontra ugyanezekből az anyagokból van,és úgyis néz ki nagyjából,már súrolja a 200.000-et ha el nem éri(vagy meg nem haladja) ez miért van?Ennyivel jobb az automata?Vagy miért ekkora a különbség?

2019. jún. 2. 23:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az automata oraban nincs elektronika, sokkal bonyolultabb es finomabb szerkezet, ennek megfeleloen sokkal dragabb is.


Hogy 'ugyanazokbol az anyagokbol van'? Lehet, jobarat, csak nem anyagarban veszel orat, hanem a kidolgozast, a muszaki megoldast fizeted meg (marmint ha hajlando vagy ra). Ezen az alapon egy Astra meg egy Mercedes is ugyanazokbol az anyagokbol van, megis tobbszorosebe kerul, ez miert lehet...?

2019. jún. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerinted?


[link]

2019. jún. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát ha már az autós példával élünk én nem egy Covert meg egy Rolexet vetettem össze,hanem 2 db Covert,meg azért a merci anyagfelhasználása minőségibb mint az astrának,max a gumi meg a kasztni egyezik,így ez mint szemléltetés számomra irreleváns,de köszönöm mindkét választ,elolvastam a cikket,megértettem!:)
2019. jún. 3. 00:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A mechanikai szerkezet előállítása miatt és a nagyobb arányú emberi munkaerő miatt drágább és azért is, mert az "igazi" órabuzzancsok az automatára gerjednek, tehát fizetni fognak. Az, hogy a kvarc alapvetően problémamentesebb, az csak a mezei felhasználók előtt szempont :)
2019. jún. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kistál_és_a_bor válasza:
Azért 10-50 x anyi is lehet.
ápr. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kistál_és_a_bor válasza:
..annyi..
ápr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!