Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nailfetti - konfetti - gél...

Nailfetti - konfetti - gél lakk esetén is használható zselé réteg nélkül?

Figyelt kérdés
2019. jún. 29. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Perszeee! A lényeg, hogy ragacsos felületbe, "rétegbe" építsd be. Azaz felkened a gél lakkot és kötés előtt abba is beleteheted, de nekem szimpatikusabb, hogy a gél lakkot megköttetem, húzok egy vékony réteg fényzselét, NEM köttetem, hanem belehelyezem a nailfettit, majd aztán köttetem és még aztán a tetejére vékonyan fényzselé. 😊
2019. jún. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Igen. Sűrűbb, átlátszó géllakkba tedd, majd húzz rá még egy réteget köttetés után.
2019. jún. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

#2 ne haragudj, nem kötözködni akarok, de hogy gondoltad ezt? Nem biztos, hogy "átlátszó színű" körmöket szeretne, nailfettivel díszítve. Ha pedig színes gél lakk tetejére húz átlátszó gél lakkot, amibe beleteszi a nailfettit, majd még egy réteg átlátszó a tetejére...és akkor még ott a fényzselé is...teljesen felesleges pazarlás. Ráadásul nem gondolnom, hogy ha átlátszó gél lakkot húz annak a rétegnek a tetejére, amibe a nailfettit teszi, azután olyan szép maradna, mintha simán fényzselét tenne a tetejére.

Legalább is nekem az évek alatt egy vendégem nem mondott olyat, hogy átlátszó gél lakkba akarnának nailfettit. Csak is színes gél lakkba kértek, kérnek...akkor viszont ahogy fent is említettem (#1 vagyok), vagy a gél lakkba helyezem köttetés előtt vagy fényzselébe, de aztán csak egy vékony réteg fényzselét húzok rá. Személy szerint nekem átlátszó gél lakkom sincsen, nem túl elterjedt, Crystal Nails alapanyagokkal dolgozom, de átlátszó gél lakkjuk pedig nincs is, és a márka elég elterjedt.

2019. jún. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Átlátszó géllakk - pl cn easy off, compact base, sűrűbb fényzselé.

Nem lesz aránytalanul vastag a köröm, viszont tuti nem potyog ki belőle a nailfetti. Színes géllakkba nem jó beletenni, mert összemaszatolhatja, és nem lesz szép.

Azért kell a sűrűbb anyaggal fedni is, mert egy híg fényzselé megcsúszhat a fényes felületeken.

Nyilván nem azt mondtam, hogy a géllakkba be kell építeni a cuccot, mint ha építőzselé lenne, géllakk esetében vékony rétegekről beszélünk. A cél a dísz fedése és az egyenletes felület.

Ha nem akarsz kötözködni, akkor ne tedd. Ilyen egyszerű.

Hidd el, elég rég vagyok már a szakmában, hogy tudjam, mit miért és hogyan használok.

2019. jún. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A gyengébbek kedvéért a rétegrend:

Alap

Szín

Szín

Easy off/compact base/sűrű fény vékonyan, bele a nailfetti

Még egy VÉKONY réteg az előző anyagból

Fényzselé

2019. jún. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát akkor a GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT (🤔😅🤣🤣) az Easy off NEM gél lakk!

Esküszöm linkeld, ahol az Easy off átlátszó gél lakknak van feltüntetve! Gél/zselé, de nem GÉL LAKK....

Ha így írtad volna le az első kommentedbe, akkor értelmes lett volna. De ha olyan sok ideje vagy a szakmában, akkor alap lenne tudni, hogy kinevetnek, ha bemész a kellékeshez ilyennel, hogy átlátszó gél lakkot akarsz, majd megkérdezik, hogy az véletlenül nem az átlátszó alap és fedőlakk?

Én 3 éve körmözök, nem mostanság kezdtem el a nailfettit használni, eleinte beletettem a gél lakkba (az égvilágon semmi baja nem lett, nem húztam a gél lakkon, oda tettem, ahova a vendég szerette volna és nem volt szükséges, hogy a gél lakkot összehúzzam), de mostanság már a gél lakk tetejére vékony réteg fényzselé, amibe köttetés előtt helyezem a nailfettit, majd rá picit vastagabban (nem vastagon, csak nem is éppen hogy) még egy réteg fényzselé. És semmi baja 3 hét után. Szóval nem csak is kizárólag az a jó amit te írsz, az Easy-vel, nem kell sértegetni, hogy "gyengébbek kedvéért".... ez ugyanugyan, mint az, hogy valaki UV lámpát használ led helyett és ez szar körmös? Nem, neki az a jó, a lényeg, hogy tartós és szép legyen a munka!

2019. júl. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!