Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Kasszandra Stúdió-ról tapaszta...

Kasszandra Stúdió-ról tapasztalatok? (2019-2020)

Figyelt kérdés

Kislányom képét elküldtem nekik, és beválogatták. Hétvégén lenne portfólió fotózása. 25000ft-ot kellene akkor fizetnünk, a képek átvétele után pedig még 15000ft-ot, ami fedezi a szeptemberi szépségverseny nevezési díját is.

Humbuk az egész, vagy van benne lehetőség? Aki végigcsinálta már keresték utána? Milyen volt a fotózás, illetve a verseny? Megéri az árát?



2020. jún. 22. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mi a célod. Ha szeretnél a gyerekednek élményt szerezni egy fotózással, illetve egy "szépségversennyel" (amit én nem tartok túl jó gyermekprogramnak - önértékelési problémák, nem nyertem - nem vagyok elég szép, ez az élete végéig gyötörheti), akkor egy persze megéri.


Ha arra számítasz, hogy ebből ő "modell" lesz, esetleg fizetős munkát kapsz, akkor az viszont már tévedés. Talán statiszta meló, de ahhoz nem kell fotózás és szépségverseny.


Csak, hogy érthető legyen: Amikor egy ügynökség/stúdió lát valakiben valamilyen lehetőséget, akkor nem kér tőle pénzt előre: nem hagyják elveszni a tehetséget akin egyébként az ügynökség vagyonokat keresne. Ez a modellvilágban úgy néz ki, hogy hasonlóképpen beválogatnak, teljesen ingyen elkészítik a portfóliódat (ami amúgy nem 30-40e hanem inkább 300-400e), és majd a jövőbeni munkáidból fogják levonni ennek illetve a saját díjukat.


Aki 30-40ezret kér el egy portfóliófotózásért az kifejezetten arra utazik, hogy kihasználják a hiszékeny szülőket, aki elhiszik, hogy a gyerekük sztár lesz, mert különleges (melyik szülő nem helyeselne ha azt mondanám neki, hogy különleges és egyedi a gyermeke?), de közben ez nem igaz, csak arra mennek, hogy ezt a pénzt kifizesd nekik.

Ez egyrészről nem baj, mert a gyerek élvezheti is ezt a "programot", de közben elég mély sebeket okozhat neki a sikertelenség, hiszen előre elhitetik a gyerekkel és veled, hogy milyen nagy lehetőségeitek vannak, közben ez marha távol áll az igazságtól, és miután lement a fotózás meg a szépségverseny, majd nem is keresnek, akkor ott áll majd a gyerek és gyötrődik magában, hogy "nem elég jó", "nem elég szép", "nem elég ügyes".


Összességében én nem javaslom. Ha egy profi valóban lát fantáziát a gyerekedben akkor arra ő "pénzt fog feltenni", ergo állja a költségeit. Fontos viszont, hogy ez bárhol megtörténhet. Az exem 3 éve jár ki fél éveket japánba kifutómodellként, és őt például leszólították az utcán, viszont nem egy ilyen névtelen stúdió, hanem az ICON Model Managment.

2020. jún. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Időközben én is átgondoltam mégegyszer, és visszamondtam az egészet!

A válaszod pedig meg is erősített most mégjobban a döntésben!

2020. jún. 26. 16:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!