Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Még mindig számítanak modellke...

Még mindig számítanak modellkedésben a csípő körméret centik?

Figyelt kérdés

Sok most az ilyen bodypositive mozgalom, ha lehetnek 100 meg annál is nagyobb csípőjű modellek akkor minek kell 90 alatt lenni?

Mindig kiakartam magam próbálni a szakmában de 91 alá sose ment a csípőm (nagylelkűen annyi)... nagyon magas vagyok és nem hiszem, hogy egyáltalán lehetséges ilyen fiús alkatot elérnem...


Tényleg muszáj?


2020. okt. 16. 12:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

A divatszakma még mindig a divattervezők és menedzserek teljesen érzelmi alapú, racionális szempontoktól mentes ízlésére, pillanatnyi hangulatára alapul.


Te kellesz, mert tetszel.

Te nem kellesz, mert nem tetszel.


Eszerint válogatnak a mai napig.

2020. okt. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De akkor minek ilyen kis csípő körméret? enélkül esélyt se kapok. hozzanak nagyobbb számú ruhát ha nem férek bele.
2020. okt. 16. 14:10
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Mert annyira sok lány jelentkezik, hogy szabhatnak ilyen követelményeket, és még válogathatnak is, hogy kinek az arca/teste/haja stb tetszik.


Az igazán nagy cégek már nem is adnak meg méretet, csak elvárják, hogy férj bele mindenbe ami a vállfán van.



És azért ez az alkat az etalon, mert ha a boltokat megnézed, a ruhák vállfán vannak, azon kell jól kinézniük. Minél közelebb van valaki ehhez, annál valószínűbb, hogy illik rá a bemutató darab.

2020. okt. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De hogy ilyen vékonyak ezek a lányok? Én tényleg sovány vagyok, de akkor se 90 a csípőm
2020. okt. 18. 19:39
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Genetika és éhezés kombinációja.
2020. okt. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem eheznek. Pl keress ra nagy evelinre. Gyonyoru es egeszseges
2020. okt. 18. 23:28
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ugye nem képzeled, hogy majd Őfelségednek külön fognak ruhákat varrni meg miattad megváltoztatni a követelményeket?

Kicsit vegyél már vissza magadból. Egyrészt baromi irritáló ez a “hozzám alkalmazkodjon mindenki más” hozzáállás, másrészt a modellkedéshez jó adag alázat is szükséges. Ami benned marhára nincs meg. Így meg felejtsd el, már a válogatáson is ki fognak szórni, ahol be kell mutatnod magad.


Egyébként meg vedd tudomásul, hogy te nem vagy megfelelő alkat és kész. Ez a hisztid ugyanolyan, mint mikor az alacsony lányok sírnak. Ők sem lehetnek, te sem. Mert nem éred el az elvárt méretet. Ha nagyon magas vagy (nem tudom, ez alatt mit értesz, én 185+ cm-t, ami egyébként már a modellek közt is kirívó, a sikeresek többsége inkább 175-180 közti), lehet, azért, mert a tested, a csontjaid túl nagyok hozzá. Erről nem tehetsz, de ezt nem azt jelenti, hogy jogod van elvárni, hogy mindenki ehhez alkalmazkodjon.

2020. okt. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Pont azt akartam írni mint a 7es.


Ezen kívül lol, nem a francokat nem éheznek. A legtöbb kifutó modell csaj igenis diétázik, kb állandóan, pláne ha épp dolgozik.


Nagyon sok elit modell sajnos drogozik is, mert iszonyatos nyomás van rajtuk, 13-14 éves koruktól iskola mellett dolgoznak egy eléggé stresszes munkakörben, távol a szülőktől. Így könnyű elcsábulni, pláne ha a drogtól nem vagy éhes.


És igen, ez egy egészségtelen szakma, ahol gyosan kiöregszel. Ritka az, aki 25, pláne 30 felett bírja az iramot.

Kényelmetlen ruhákat is kapsz, csúnya sminket, hordhatatlan cipőket. Nemhogy kivételezni nem fognak veled, de mindig lesz 30 másik lány aki szebb, vékonyabb, fiatalabb és kevesebbet nyafog.


Ettől függetlenül pl fehérnemű modell lehetsz, ők picit bögyösebbek, kerekebbek. Vagy ha olyan az alkatod, akkor plus size.

2020. okt. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Oke nagyokosok azert ez az 1 centi mas mint a magassag, ami egyebkent 177. Melle vagyok 54 kilo es valoszinuleg tenyleg a csontozatommal van baj...de ez tenyleg undorito, hogy 2020ban ott tartunk, hogy 1 cm-el nagyobb a fenekem az “elvartnal” ezert egy teljes karrier off.
2020. okt. 19. 21:47
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha az az alap arány megvan, nehogy aszidd ez az etalon, a show előtt még simán szólnak, hogy még egy jó négy centit a derekadból még faragj le...


Pedig nem csak a modellkedés, de a profi sport, színészet is ilyen. Birkózók esetében is pl ha kilóra dekára nem vagy annyi amennyi, ugrott a dolog.

Filmszerepek előtt férfiak és nők is durva diétákkn mennek át, hogy az az egy fürdőruhás vagy félmeztelen snitt jól nézzen ki.


Fairnak nem fair, na de hát ilyen ez a popszakma.


Ettől még próbálkozni lehet, de készülj fel, hogy nagy a nyomás, magasak az elvárások és nagyon sok lány közül csak 1-2 kerül be.

2020. okt. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!