Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Még mindig sovány modelleket...

Még mindig sovány modelleket alkalmaznak. Nem úgy volt, hogy "lejárt az idejük?"

Figyelt kérdés

Én úgy tudtam, hogy már a formásabb nők jöttek divatba, ami a ruhamodellkedést illeti. De sok webshopban az ellenkezőjét tapasztalom. Most akkor mégis a vékony nők a befutók? Mint például ők?


[link]



2022. febr. 9. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Nekik soha nem fog lejárni az idejük. Mindig is a vékony csajok lesznek modellként kelendőbbek.
2022. febr. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

nem értek egyet, a kifutókon még mindig elég sovány modelleket alkalmaznak, de határozottan növekedett az átlag BMI az elmúlt évtizedekben

ezen kívül viszont kb. sehol nem jellemzők már a csontsovány nők. a webshopok körében is maximum kb. 5-10 %-ra tenném azokat a fotókat, amiken egészségtelenül sovány nők vannak.

2022. febr. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Én vékony nő vagyok, de ezekre a pálcikákra rossz ránézni😆Nőiesség nulla. Én heti 3x kondizok, hogy formás combom, popsim legyen. Tőlem maradhat örökké ez a modelldivat, a pasiknak attól még általában nem jön be az anorexia, szóval kit érdekelnek a modellek. Az sem oké, hogy a kövérséget promótálják. Az egészséges középutat, sportos alkatot kéne.
2022. febr. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa, tényleg ezek milyen vékony nőkkel reklámoznak. Máshol már nem ezt látom, About You, H&M tele van mindenféle alkatú modellekkel, de még a fehérnemű cégek (Tezenis, Intimissimi, VS) is.
2022. febr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Nekik soha sem fog "lejárni az idejük",mert ők kvázi járkáló vállfák és most gondolj bele ki nézné a ruhákat ha egy C kosaras nő mutatná be őket. A plus size modellkedés pedig egy újabb és szerintem nagyon jó dolog.
2022. febr. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%

Mi ez, hogy lejárt az idejük?


Csak a sok irigy szeretné, hogy ez így legyen. A vékony csajok mindig népszerűbbek lesznek, mint a testesebbek, mert nőiesebbek.

2022. febr. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 itt nem a szimplán vékony csajokról van szó, hanem akire ránézni is rossz, olyan sovány
2022. febr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7

Mert olyankor nem a modell szépsége számít, hanem a ruha. A ruhától pedig ne legyen szebb esetleg a modell. Persze vannak kivételek, de rengeteg kifutón látni csontváz lányokat, ne ilyenkor érvényes az, hogy ne legyél szebb a ruhánál.

2022. febr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, de a téma most nem a kifutómodellek, hanem a lakossági vásárlás, és a fast fashion cégek online ruhákat bemutató modelljei. Mivel online felpróbálni nem lehet, a cégeknek is az érdekük minél inkább átlagos testalkatokon bemutatni a ruhákat, mert az emberek jobban megveszik ha látják hogy áll ez egy átlag nőn. Én pl nem vagyok elhízott, de utálom ha egy 170cm-es, 50kg-os nőre van rádva a ruha amit rendelnék, mert fogalmam sincs, hogy az én testemen hogy fog állni. Leginkább a mell a problémás, csomószor rendeltem úgy, hogy nem gondoltam kihívónak egy ruha dekoltázsát, mert az AA mellű modellen nem tűnt annak. Rajtam meg aztán úgy állt, hogy mehettem is volna benne rögtön a sarokra.

Persze kellenek nagyon vékony ruhamodellek is, mint ahogy nagyon vékony nők is vannak a való életben is. De azért ha el akarsz adni valami, akkor célszerű olyan embereken bemutatni azt, akik a vevőközönséged, tehát minél szélesebb skálát megcélozni. A legtöbb webshop ma már rájött erre. A Zara úgy tűnik a link alapján, hogy még nem annyira.

2022. febr. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Már sokkal nagyobb a diverzitás a modell világban, a husisabbaknak, de a soványaknak is ugyanúgy helyük van ott. A skinny shaming ugyanolyan rossz, mint a fat shaming. Valaki természetesen sovány, nem tehet róla, ő neki is rosszul esik, ha bántják miatta. Aki kövér, nem feltétlenül azért az, mert sokat eszik, genetika és egészségügyi háttere is lehet, (ezt a csak sportos alkatot istenítő válaszolónak mondom). Mindegyik alkatnak helye van a divat világában. A kérdezőnek abban igaza van, hogy még mindig népszerűbbek a sovány modellek, de ennek az is az oka, hogy hozzájuk kevesebb anyagot kell felhasználni egy ruha elkészítésekor, tehát kevesebb az anyagköltségük. :) és mivel nem igazán van alakjuk, ezért tökéletesen látszik a ruha szabása, akár egy fogason.
2022. márc. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!