Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Modell szeretnék lenni, hol...

Modell szeretnék lenni, hol tudnék elhelyezkedni, valamint mi kell a modellkedéshez?

Figyelt kérdés
Szép is vagyok, stb, és vonzz ez az ágazat.

2013. dec. 12. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
:D
2013. dec. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Hát drágám, azért meggondolnám én ezt a modellkedés dolgot. Természetesen manapság nagyon könnyű erre vágyakozni, de rengetegbe kerül, rengeteg a csaló, és rengeteg a rossz.

Először is a kinézet. A minimum 1.75-1.80 magasság lányoknál és sajnos ami a mai napig megvan, csakis cérnavékony hölgyeket keresnek. Rengeteget tudnék neked erről mesélni, mert én modellkedtem, ráadásul nem önszántamból, hanem mert megnyertem egyszer egy szépségversenyt és nekem kötelező volt, benne volt a szerződésbe.

Annyit hozzáteszek, h nem az az álomvilág, amire te gondolsz. Attól mert te szép vagy, attól nem leszel sikeres modell sajnos. Oda sokkal több kell!

2013. dec. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Menj el egy modellsuliba.
2013. dec. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Korod? Nemed? Hol élsz?
2013. dec. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
jézusom...mekkora egy öntelt, flegma pi*sa lehetsz... gondolom semmi különleges nincs benned, hiszen akkor már odamentek volna hozzád az utcán meg ilyesmi;)
2013. dec. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tudod a modellkedéshez nagyon kevés az amit mostanában szépnek mondanak,oda kell,hogy legyen valami plusz az emberben.
2013. dec. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

2-es megint

Nem csak, h kevés h szép, és h legyen benne valami plusz, de ilyen hozzáállással sose lesz igazi modell, max ún. cipőpucoló modell.. (Azokat nevezik cipőpucolóknak a modellek köreibe, akikből sose lesz modell, egy darab rongynak fogják kezelni mindenhol)

Ezeknél a mai modelleknél még a hangsúly se mindegy, mert ott a külső nagyon fontos, de a kisugárzás, a megjelenés, a kommunikáció, az öneladás elvárt, nagyon fontos tényezők.

Vannak cégek, ahol saját magadnak kell elmenni a Castingokra, le kell beszélned általában idegen nyelven minden dolgot, és vannak olyan helyek, ahol mint modell, te képviselsz egy céget és intelligensnek iskolázottnak és ezek mellett mutatósnak is kell lenned (a cég partnerei elvárják természetesen ezt általában perfekt angol vagy német (néha orosz) nyelvtudással).

Akkoriban mint szépségkirálynő, 1 évig képviseltem a várost és egyáltalán nem olyan egyszerű, mint ahogy gondolja a kedves kérdező. Attól, hogy elvégez egy modelliskolát, ahol meg fogják tanítani a lépésekre, a tartásra, smink és öltözködési tanácsokban fog részesülni, attól még nem fogják bevinni olyan körökbe, ahova ő nem illik.

A modellkedéshez ezek mellett elég sok pénz is kell, mert egy jobb portfoliónak gyönyörűen elkérik az árát, természetesen a cég közvetítési díjakat kaszál, aminél nem kérdezik meg, h volt e fotozásod.

Normális szerződéseket pedig csak komoly, előkelő ismerettségi körrel lehet kötni.

A modellkedés ezek mellett, mint már mondtam, nem egy álommeló. Ha modell vagy, a céget nem fogja érdekelni, h neked éppen holnap matekvizsgád van, ha valami nem tetszik elküldenek szépen .....

Ha kicsit belejössz, van olyan, hogy egy héten nem lesz 2 nyugodt órád, vagy éppen összeomlasz, mert 72 órából kb 10-et se aludtál.

Természetesen még mindig nincs vége, mert ha befutottál kezdődnek a komolyabb dolgok, ami szinte mindenhol van: Vigyázz nehogy drogok és az alkohol világába kerülj, legyél cérna, de nehogy bulimiás, mert belehajszolnak ebbe, de ha kitudódik, megint véget fog érni a modellkarriered... Jajj te lány, olvass utána.. És legyél inkább állatorvos, de élj teljes életet!!

2013. dec. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Modell szeretnék lenni..szép is vagyok stb..

de besírtam xd

Méreteid? Egy modellnek a méretei : 173 cm felett

mell:90 cm alatt

csípő:90 cm alatt

és a derék :60 cm alatt:d..

2013. dec. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

De sok baromságot írtok komolyan..

Én fiú modell vagyok..már 15 éves korom óta és most 20 vagyok már..és tudom mi kell hozzá.

De nem ezek..amiket Ti írtok.

Kezdjük ott,hogy nem minden modellügynökség csak vékony lányokat keress...bárkiből lehet modell akibe látnak fantáziát..De kép nélkül nehéz lenne megmondani amúgy..Szóval ez is egy értelmes kérdés volt.

2013. dec. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az alap hogy szép, karakteres arcod legyen, formás alkat, legyen kezdő tőkéd mert porfólióhoz nem kevés kell, legyen kapcsolatod, simán tudjál pózolva állni magassarkúban minima 6 órát egy nyikkanás nélkül, legyen megnyerő személyiséged...szóval ne egy öntelt bunkó csaj legyél mert akkor úgy elzavarnak mint annak a rendje. Én tervező vagyok, számomra egy tárgy a modell és a legtöbb tervezőnek, cégnek az...szóval ha egyszer hibázol akkor csak annyit mondanak hogy csere. Kb lapátolni lehet már a modelleket és mindíg lesz aki olcsóbban elvállalja helyetted a munkát és talán még szebb is. Szóval ha nem tudod magad eladni és nem tudnál egy cápákkal teli túlterhelt ágazatban helyt állni akkor felejtő.
2013. dec. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!