Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Csak én nem értem, hogy miért...

Csak én nem értem, hogy miért kell egy hivatásos modellnek olyan magasnak lennie?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy senki sem akar 151 cm-es seggdugaszokat felvenni modellnek, de miért kell égi meszelőnek lenni ahhoz, hogy a kritikus emberek is "szépnek" nyilvánítsanak valakit? Egy 165 cm-es nő nem rendelkezhet ugyanolyan elbűvölő tekintettel, porcelán baba - arccal és arányos testalkattal, mint egy 175 cm-es? Nem látom benne a logikát. Tudna nekem például valaki olyan válaszolni, akinek van valami modellügynöksége és jártas a témában, és még tudná fogalmazni ,hogy miért kell 170-180 cm-nek lenni ahhoz, hogy felvegyék valahovaa?


14/L


2015. aug. 25. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:

par eve voltam a szakmaban, es eleg egyszeru a valasz ha divat modellekrol van szo:

magas vekony nokon jobban all a ruha, valamint a magassag "nyutja" a ruhat az illeton, es ezaltal vekonynak fog benne latszani, es ez az amit minden vasarlo el akar erni. igy azt a latszatot kelti majd a vasarloban, h ebben a ruhaban o is vekonyabbnak fog tunni. ezzel ellentetben egy alacsony non nem biztos h atjonne ez a karcsusag erzet akarmilyen vekony is.

2015. aug. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ugyan nincs modellügynökségem, de a ruhaiparban dolgoztam sokáig.


Egy "normál" méretü nön a legtöbb kreáció nem áll jól, mert kövernek tünik benne.

A 180 cm körüli nök (kb 50 kg-os súllyal) annyira vékonyak, hogy semmilyen öltözetben nem tünnek túl teltnek - és ez a cél. Még az átlagos ruhafélékben is igen karcsónak/vékonynak látszanak, ami 20 cm-rel alacsonyabb nö esetében már nem lenne az.

2015. aug. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

- minél magasabb vagy, annál jobban mutat - képeken főleg - a ruha

- ha magasabb vagy, valószínűbb, hogy vékony is

- fotózásra konfekcióméretet visznek, bemutatóra is, csak ott rád igazítják, minél kevesebbet szeretnek ezzel bíbelődni

- a legtöbb modell igazi kifutómodell szeretne lenne, a rendes divatházak bemutatói legtöbbször a haute couture darabok köré épülnek, ezek szintén a 175-180 centis modelleken mutatnak a legjobban, de ez a ready-to-wear ruhákra is nagyjából elmondható

2015. aug. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem ruha, hanem glam modell, akkor nem számít a magasság.
2015. aug. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gondolj csak bele, egy magas vékony nőn milyen jól mutatnak a ruhák.
2015. aug. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem inkább a lábak.

egy magas nőnek nagyon hosszúak a lábai

mig egy alacsonyabbnak sokkal kevésbé.

és a hosszú lábak a kedveltebbek

2015. aug. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!