Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Ha még nem múltam el 18 éves...

Ha még nem múltam el 18 éves és regisztrálni szeretnék ügynökségekhez ( reklámfilm, modellügynökség), muszáj vinnem magammal szülőt?

Figyelt kérdés

2017. szept. 2. 23:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha elmúltál 16 akkor nem.
2017. szept. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos még csak 15 vagyok. :(
2017. szept. 2. 23:26
 3/4 anonim ***** válasza:

rossz hírem van, még csak nem is 16 év, hanem 18. a kérdező helyzetén nem sokat változtat, de a pontosság kedvéért nem árt megemlíteni, hogy nem tudom, #1-es honnan veszi a 16 évet. ráadásul a szerepét is rosszul írja. a hatályos PTK szerint a cselekvőképesség korhatárai 11, 14 és 18 év. 16 év nem szerepel a törvényben (talán a BTK más kor sávokat használ, de jognyilatkozat szempontból a PTK a mérvadó):

"Kiskorú az, aki a tizennyolcadik életévét nem töltötte be."

"Korlátozottan cselekvőképes az a kiskorú, aki a tizennegyedik életévét betöltötte és nem cselekvőképtelen."

"A korlátozottan cselekvőképes kiskorú jognyilatkozatának érvényességéhez – ha e törvény eltérően nem rendelkezik – törvényes képviselőjének hozzájárulása szükséges."

"Cselekvőképtelen az a kiskorú, aki a tizennegyedik életévét nem töltötte be."


forrás:

[link]


a törvény szerint tehát 11 év alatt mindenről a szülők döntenek, mert cselekvőképtelen vagy. 14-18 között korlátozottan cselekvőképes kiskorú vagy, néhány dologról döntési jogod van, de a legtöbb dologról ugyanúgy csak a szüleid jóváhagyásával dönthetsz. nem kell a szülők beleegyezése, hogy hétköznapi dolgokról szerződéseket köss (ezek alatt leginkább a kis összegű adás-vételeket kell érteni, BKV használat, ami szintén egy szerződéses jogviszony, de a hétköznapi élet része), ajándékozhatsz kisebb értékű ajándékokat, a munkával szerzett jövedelmeddel szabadon rendelkezhetsz és köthetsz olyan szerződéseket, amikkel csak előnyöket szerzel, de hátrányaid, kötelezettségeid nem származnak belőle. ha mégis ilyet kötsz, az automatikusan érvénytelen - ezért kérik az ilyeneken mindig a szülők beleegyezését is.


persze sok féle családi helyzetben ezt nehéz belátni, de azért nem is olyan nagy baj, hogy egy ilyen döntést nem hozhatsz meg a szülők nélkül. sok modellügynökség visszaél a lányok naivitásával és kihasználják a lelkesedésüket, hitegetik és ámítják őket, miközben pénzt gyűjtenek tőlük mindenféle címeken, aztán meg a remélt fényes modell karrierből a legtöbb esetben nem lesz semmi - hogy ennél csúnyább visszaéléseket ne is említsünk. hidd el, jó az úgy, hogy kell a szülők felügyelete és beleegyezése is! a modell szakma távolról sem olyan szép és egyszerű, mint kívülről tűnik.

2017. okt. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
na csak elírtam én is. 11-es korhatár nincs, 14 alatt van, 14-18 között és 18 felett...
2017. okt. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!