Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mi a véleményetek a Grand...

Mi a véleményetek a Grand Seiko-ról?

Figyelt kérdés

Illetve szerintetek miért vannak ennyire alul értékelve, Omega, Rolex, stb-hez képest?

Itt főleg a Spring Drive-ra gondolok, szerintem az az óragyártás legmagasabb szintje jelenleg.



2019. aug. 7. 00:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem azért mert nem az a tipikus konzum márka.

A véleményem az, hogy ami igazán jó annak nincs szüksége reklámra.

A grand seiko Európában nem annyira ismert de az ázsiai piac illetve a japán az elismeri bőségesen a seiko minőséget!

Nálunk ugye aki nem mutogatni akarja a karóráját illetve megengedheti magának az szívesen viseli a grand seikot.

Aki pedig nem teheti meg de kölcsönből vásárol magának egy 2-3 ezer EU ért pl egy tag heuert vagy tissotot az mutogatja hivalkodik vele.

2019. aug. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%

Azért mert nem svájci. Ennyire egyszerű. És nem is lehet elkérni ezekért többet, mert senki nem fizetné ki.


Mert ennyi pénzért amennyiért ezeket dobálják, már elég komoly elismert, nagy múltú, svájci márkák óráit tudod megvenni.

Kicsit olyan ez, mintha 20 millióért vennél egy Suzukit. Tök jól össze van rakva meg minden, de ennyi pénzért már vennél egy komolyabb márkát nem?


Nem a Seikot akarom bántani, mert nekemis van. Tök jó márka. És én elhiszem, hogy nagyon jól össze van rakva.


Amúgy a Tissot elég rossz példa volt az előző hozzászólótól. Egyik legolcsóbb svájci óramárka.

2019. aug. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem egy Suzuki 20 millióért.


Itt épp arról van szó hogy mennyire alulértékeltek, miközben technikailag, kidolgozottságban a Svájci nagy márkák szintjén van, sőt van ahol már jobb. Itt most a Grand Seiko-ra gondolok.


Szerintem azért ilyen alulértékeltek, mert ugyan az a cég csinál 18 millióért, és 30 ezerért is órát. És ha ugye valaki olcsón is gyárt órát akkor a drága már nem lehet jó?

A rolex csak 1 millió felett gyárt. Hozzá csak a luxust társítják az emberek.

Láttál már közeli fotókat a Grand Seiko mutatók kidolgozottságáról? És Rolex Omega Breitling stb téren? Ha láttál volna tudnád.

2019. aug. 7. 13:37
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Látom nemannyira érted amit leírtam :D


Azért alulértékelt, mert "csak" egy Seiko. Ami többnyire gyárt 50 ezertől 200 ezerig órát és ez az átlag. Bárki számára elérhető. Nekem is van. Semmi exkluzivitás nincs a márkában önmagában. És ha egy ilyen márka kijön egy többmilliós órával? Attól a márka még nem lesz jobb. Nem lesz ismertebb. Nem lesz magasabb presztízsű.


Leírtam, hogy nem vitatom a minőséget. Olvasd el amit írtam. Biztos nagyon kidolgozott, biztos nagyon minőségi. Ez tény. Nem, tényleg nem láttam még élőben.

De egyszerűen nincs akkora neve mint egy Rolexnek, Tag Heuernek, Breitlingnek, akárminek. Nincs olyan presztízse. Nem státusszimbólum.

Hiába adnak ki drága luxusórát, akkor sem lesz az. Hiába közelíti az árat, és a minőséget.


És de, a Suzukis példa tökéletes. Átlag Suzuki (legyen új) 3 milliótól terjed 7 millióig. Most ha a Suzuki piacra dobna egy 40 millás 4-500 lovas sportautót aminek tegyük fel teljesen jó minősége van. Szerinted mindenki átpártolna a Porschétól, meg az RS Audikról meg AMG Mercikről? A Suzukira? Dehogy. Tökmidnegy milyen Suzuki. Emberek szemében az Suzuki. Úgy vannak vele hogy "dehát ennyiért sokkal komolyabb, ismertebb, luxusmárkát tudok venni". Akkor miért venne Suzukit? Érted??

Embereket nem mindig a minőség érdekli. Ugyan ez van a Seikoval. Bocsánat hogy ezt mondom ismét, de az mindig """csak""" egy Seiko marad. Egy átlagos márka, akinek vannak drágább óráik is. Még akkoris ha tegyük fel odaveri minőségbe némely Rolexet. Ha 1 milliós az óra, ha 10 milliós. Mert annyi pénzért márt Rolexet veszel. Ennyi.A felsorolt svájci órákból nicns olcsó változat. És én sem akarnék Seikot hordani a kezemen, ha annyi pénzért lehetne egy nyavajás Rolexem. (Nyilván egy bizonyos szintig van így. Akinek meg van otthon 15 Rolexe, az megveszi a GrandSeikot mert nagyon tetszik neki, és kell a gyűjteménybe.)


Önmagában a márka nem elég magasra pozícionált. Bárkinek lehet Seiko-ja. De Rolexe már nemannyira.


Ezt nem tudom jobban elmagyarázni. Márka / Brand. Presztízs. Hirtelen a H&M elkezdene 50 ezres pólókat piacra dobni, szerinted az emberek leváltanák a Dolce Gabbanat, meg a Versace-t, csak mert árban ugyan annyi?

Presztízse, exkluzivitása akkor sem lesz akkora, ugyan úgy egy Fast Fashion márka marad.


Remélem sikerült jól leírnom :)

2019. aug. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Abszolút értem amit mondasz, részben igazad van.


Azért azt tegyük hozzá hogy nem sima Seiko, GRAND Seiko, amit nem minden második órára írnak rá. Japán precizitás, Japánban készül, a zaratsu polírnál NINCS jobb jelenleg, a mutatók, a szerkezet, úgy a komplett óra olyan kidolgozott hogy bőven alul van árazva. A Spring Drive szerkezet az egyik, ha nem a legjobb szerkezet.


1x láttam Grand Seiko-t eddig de az állam leesett, ezt egy Rolex vagy bármilyen más Svájci óra nem hozná ki belőlem szerintem. Max egy Submariner, na hát igen az sem piskóta, abszolút nem vagyok Svájci óra ellenes bármennyire is úgy tűnik az írásaimból!! Csak szerintem kicsit túl vannak értékelve ahhoz képest hogy nemrég majdnem becsődölt mind! Seikoék meg csak megrázták a vállukat...


A 2 millió alatti kategóriában messze a legjobb szerintem a Grand Seiko, felette meg már... ott is szerintem. 1,8 millió körül vannak javarészt úgy rémlik, de olyan technika, hogy egy 5 milliós AP-vel is szkanderozhatna.


Efelett meg már nem a technikát hanem a nevet fizeted meg. Vagy szerinted miben jobb egy 25 milliós Patek? Semmiben. 😊

2019. aug. 8. 20:04
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy nem jobb a 25 milliós Patek. De még a 100 milliós sem. Ugyan úgy javarészt a nevet, az exkluzivitást, a ritkaságot fizeted meg.


A Seikonál az ár több minőséget, tényleges értéket tartalmaz, mint magát a brandet. A Svájciaknál az árban ott van a minőség, meg pluszban még a márkanevet is elég keményen rátolják az árra. Rolexek mögött sincs 5-10 milliós technika, meg minőség... Böszme nagy marketing van mögöttük. Azért annyi amennyi. Csak meg kell nézni bármilyen nagyobb sporteseményt. Legyen tenisz, Forma1... Minden második táblán Rolex reklám van.

2019. aug. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%
Téged még hányszor kell kitiltani a kényszerképzeteiddel együtt?
2019. aug. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2019. aug. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen van ez a fogyatékkal élő gyerek, a búváróra Rolex Seiko stb.


Én nem ő vagyok. Meg amúgy is a kérdés is tok más meg szerintem látszik hogy nem egy agyhalott írta. 😀 Szóval igen láttam ezt a csávót a 36 kérdésével együtt, de az nem én leszek. 😊

2019. aug. 10. 00:52
 10/14 anonim ***** válasza:
59%
Ne hazudj.
2019. aug. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!