Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Igényes használtruha-boltok...

Igényes használtruha-boltok Budapesten?

Figyelt kérdés
Szeretnék fast fashion üzletektől átpártolni a vintage ruhaboltokhoz. Viszont elég tapasztalatlan vagyok, úgyhogy aki ismer jó minőségű darabokat áruló haszntáltruha-boltot Budapesten, az ne tartsa magában.

2019. szept. 2. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én Hádába szoktam járni, mindig találok 2-3 darabit, amit meg is veszek. :)
2019. szept. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pl humana, dorothy & aby, cream.
2019. szept. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18%
A Humana és Háda mióta vintage? Idióták! Azok fast fashionök. Kérdezö: Ómama Antik vagy Jajcica.
2019. szept. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsesz, de a Humana-nak van egy konkrétan Vintage üzlete is a Károly körúton, az Astoriához közel, ha a vintage alatt egyes letűnt korok ruházatát értjük. Azonban felhívnám a figyelmed a vintage kifejezés nyugatról indult jelentésmódosulására, mely egy új jelentést adott hozzá a szóhoz, mégpedig pontosan a használt cuccot, az új tömegtermékek ellentéteként. Vagyis a kérdező jól használja a fogalmakat, csak Te nem ismered ezek szerint a vintage kifejezés ezen jelentését.

Nekem a Hádával sose volt szerencsém, a Humana-ban is inkább árucserekor szokott jó választék lenni, a legtöbb ruhám ezért a Cream-ből van, pl. van egy Hobbs kabátom 1500-ért, újonnan alaphangon 100.000, vagy van több merinó, meg egyéb gyapjú cuccom, ilyen minőségeket még a legdrágább boltjainkban is csak elvétve lehet találni Magyarországon. Csak eléggé át kell őket nézni, néha teljesen újak és nem érted, miért nem kellett annak, aki újonnan megvette, de van hogy van egy-két rejtett kis szakadás, hiányzó gomb, szaladó szem, folt rajtuk. A másik, hogy sok ilyen magas minőségű terméket a bevarrt címke szerint nem lehet mosni. Van egy gyanúm, hogy sokat pont ezért dobnak ki, mert lusták elvinni a tisztítóba. Mert nem egy olyan ruhát láttam már, ami nyilvánvalóan az életben nem volt kimosva (még rajta van egy matrica vagy a címke nem fakult vagy gyűrött egyáltalán, meg ilyenek), mégis látszólag sokat viselték. Többször is vettem már ilyen ruhát, s megkockáztatva a dolgot, otthon betoltam a mosógépbe kímélő programra és a világon semmi bajuk nem lett. Meg visszatérve a vintage eredeti jelentéséhez, szintén Cream-ből van egy olyan gyönyörűszép barnás árnyalatú, királynői stílusú hernyóselyem ruhám, amire meg nem mondod, hogy amúgy max. pár éves dizájn lehet. A "fast fashion"-ról elhíresült üzleteknek is vannak ám igazán exkluzív darabjaik és stílusban mindig előkerül újra és újra egy-egy elfeledett régebbi irányzat.

2019. okt. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves Nem Véletlenül 33%-os, akinek "áll ki a kapanyél a szájábul"! Olvass kicsit, ha megy az angol... [link]
2019. okt. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!