Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mi a különbség a strassz és a...

Mi a különbség a strassz és a swarovski kristály között? Árban és a kő értékében értem.

Figyelt kérdés
2010. júl. 14. 11:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
A strassz egy műanyag kő, pár forintért beszerezhető. A swarovski meg egy nemes kő, mint a zafir is meg ezek, ezért olyan drága. De sztem ez mindenkinek egyértelmű... Vagy mégsem....
2010. júl. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem, mert láttam, hogy a teszveszen és a vaterán is árulnak swarovski kristályos hajcsatokat és ékszereket aránylag olcsón 2000-4000 Ft között és én nem láttam a kőben különbséget a strassz és a kristály között, valamint árban sem, mert a strassz köves cuccok is ilyen árban vannak.
2010. júl. 14. 12:26
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
szerintem a swarovski egy szar.. a kínaiak kamionon szállítják darabját egy forintért kb, mert annyit ér.. :)
2010. júl. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

nekem swarovskiból volt köldök piercingem.

playboyos..és bár 10 000 forint volt..

kiesett az összes kő belőle a strandon :S

2010. júl. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Azért az enyhe túlzás, hogy a Swarovsky nemes kő (bár gondolom az ékkőre gondoltál :D) Mesterségesen állítják elő. Igazából tényleg elég felesleges hülyeség... Strasszos dolgokat pedig sokkal olcsóbban is vehetsz, ami teszveszen meg vaterán meg ilyen helyeken van, jó eséllyel az is csak strassz.
2010. júl. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Esme.avantgarde ***** válasza:
100%
A strassz öntött műanyag a swarowsky meg csiszolt üveg. Árban a swarowsky drágább, és értékesebb,mivel az eredetire garancia van és nem veszít a fényéből évek múlva se.
2010. júl. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Egy laikus nem tudja megkülönböztetni a két követ egymástól, ha a strassz szépen van megmunkálva. De, aki mindennap ezzel foglalkozik, nem átverhető. Nem egyszer próbáltak rám eröltetni strasszos ékszert Swarovskinak álcázva.

Egyébként különbség a kettő között a strassz nem műanyagból, hanem üvegből készül, míg a swarovski, kristály.

Aligha hiszem, hogy a kínaiak tömegével hoznák be, úgyanis még csak környékükön sem jár...

2010. nov. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Eredeti swarovski ékszerből nem esik ki kő. Bennük fürdök, alszok, és minden amit ellehet képzelni. Ékszereim között találhatók több évesek is. Soha nem volt velük semmi problémám....
2010. nov. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

A Swarovski egy különlegesen csiszolt ólomkristály.

A "kínai cucc" alatt tudom mire gondolsz....az nem Swarovski,de nagyon sok helyen úgy árulják,mintha az lenne.

Az eredeti swarovski gyöngyöknek egyforma a csiszolásuk,nem vágnak ,és színtartóak.

A kínai sz*r nem színtartó,nehéz 2 egyforma méretű gyöngyöt találni,ráadásul nem is olyan kényelmes hordani,mert durvább tapintású,és ha fűzni szeretnél vele,akkor a damilt is lazán elvágja...

A strassz meg lehet műanyagból,és üvegből is,de ha mellé teszel egy swarovskit rögtön látszik a különbség..

2011. márc. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
ja,és még valami,ha mesterséges fény alá teszed őket, a swarovski úgy szikrázik,hogy szerintem nehéz lenne összetéveszteni egy strasszal..
2011. márc. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!