Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Kinyúlt pulóverrel tudnak...

Kinyúlt pulóverrel tudnak kezdeni valamit a varrónők?

Figyelt kérdés

50% pamut, 50% modál az anyaqa. Nagyon tetszik a színe, kialakítása, de kinyúlt két hét használat után :((((


Nem értek hozzá, de nem kötött, hanem olyan finom apró a megmunkálása. A varrónők tudnak vele valamit kezdeni? Mondjuk kivesznek belőle valamennyit?



2019. nov. 5. 18:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha tudnak is, nem hiszem, hogy érdemes rá költeni.
2019. nov. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem el fogja veszteni a szabását, ha bevesznek belőle :( meg ha maga az anyag vacak, akkor az is tovább nyúlna.
2019. nov. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem értem az "elveszteni a szabását" kifejezést. Kifejtenéd?
2019. nov. 5. 19:21
 4/14 anonim ***** válasza:

Mi fog történni, ha megrövidítik az anyagot, ami már alapból megnyúlt, rosszabb minőségű? Nem lesz ugyanolyan, mint ahogy eredetileg, a megfelelő mennyiségű textillel varrták meg, mert kevesebből kell dolgozni már.

Meg továbbra is fenntartom, hogy ha rossz az anyag, akkor tovább fog nyúlni a következő mosással. Egyszerűen ócska darabot fogtál ki, megpróbálhatod persze a varrónőt, de ne várj csodát.

2019. nov. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
7000 Ft-ért vettem a H&M-ből, ott rosszakat árulnak? Férfi vagyok, gőzöm sincs a ruhaüzletről, de ott láttam és megtetszett :)
2019. nov. 5. 19:40
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen, a H&M sima közepesen noname kínai minőség, csak két-háromszorosan túlárazva. Van, amit be lehet onnan is szerezni, de NAGYON oda kel figyelni és tudni, mit kell nézni egy ruhán.
2019. nov. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mit kell nézni egy ruhán? Hálás lennék, ha nagyvonalakban kifejtenéd.
2019. nov. 5. 19:45
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyag minőségét és összetételét, varrás minőségét, illesztéseket, mintát (ha van), zárókellékek minőségét (gomb, cipzár, stb.).


Milyen az anyag tapintása, mennyire nyúlik, mennyire alaktartó, a textúrája bolyhos-e, ránézésre azt is meg lehet tippelni, mennyire eresztheti a színét (ezzel együtt mennyire lehet hajlamos fakulni), színét jobb, ha természetes fényben is meg tudod nézni, mert a mesterséges megvilágítás nagyon sokat tud csalni. A varrásnál látszik mennyire egyformák és szorosak az öltések, mennyire van eldolgozva a szálak vége, mintánál az illesztéseknél hogy jön ki a minta, mennyi anyagot hagytak rá (öltönynél, kabátnál, farmer/vászon nadrágnál mennyi a tartalék), gomblyukakat előbb szegték és aztán vágták vagy fordítva. Sok mindent meg lehet figyelni egy ruhán már a boltban.


Egyszerűbb volna példával élőben vagy videón.

2019. nov. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Értem. A női szem sok mindent észrevesz :) Van valamilyen butított verzió férfiaknak, hogy legalább nagy melléfogást ne kövessenek el vásárláskor?
2019. nov. 5. 20:15
 10/14 anonim ***** válasza:
H&M nekem eddig szerencse kérdése. Van olyan kardigánom, ami évek óta megvan, de még mindig újnak néz ki, pedig sokat hordtam, meg olyan gatyát is vettem, ami egy hónap után csúnya takarítórongy kinézetűre fakult, ráadásul foltokban, a varrásai is elkezdtek felszakadozni:(
2019. nov. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!