Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Márkás vagy kínai? Olyanra...

Márkás vagy kínai? Olyanra gondolok, hogy inkább gyűjtögetnél mindig egy ruhadarabra, és mondjuk 2 havonta tudnál is venni egy márkásat, vagy inkább az olcsó kínait választanád, ami könnyen elérhető?

Figyelt kérdés
Várom a tapasztalatokat, érveket, stb.
2008. nov. 17. 17:33
1 2
 1/12 anonim válasza:
95%
ruhánál, főleg póló, vékony pulcsi, bugyi, zokni, jó a kínai, mivel ezek amúgy is vagy fogyóeszközök, sokszor mossuk őket, stb, mire kinyúlik a kínai póló, megunod és vehetsz másikat. A márkás póló ugyanúgy kinyúlik, csak a márka miatt nem fogom mevenni 4x annyiért. A cipő viszont más, abból érdemes jót venni, pl nincs már műbőr cipőm, szandálom, csizmám, 3 év alatt eljutottam oda, hogy sikerült minden évszakra megfelelő lábbelit vennem, a márkás azért jobb, mert kényelmesebb, nem szakad szét olyan hamar (3 év után is cipő marad) nem ázik be, stb, nem rohad bele a lábad. De extrém, nagyon divatkövető modelleket (amúgy se veszek) inkább kínait vennék, mivel hamar kimennek a divatból.
2008. nov. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Kínai :D Ahhoz,hogy valami divatos legyen,ahhoz nekem nem kell márka...Ugyanolyan jól érzem magam benne,többet tudok vásárolni belőlük,meg egyáltalán nem hiányzik.Ha annyi pénzem lenne,biztos márkás cuccokat is vennék,de szerintem még sokan így vannak vele :D Ez van,ezt kell szeretni :D Nem mindenki full gazdag,és van akinek tesója is van,akivel osztozkodni kell mindenen,és kétfelé megy a pénz pl.

Szóval szerintem olymindegy :D

2008. nov. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Régen még tényleg nagy különbség volt árban a nagy márkák és a kínaiban vásárolt holmik közt, de manapság...

Én már pár éve egyáltalán nem vásárolok kínaiban, mert az olcsóbb márkaboltokban OLCSÓBBAN veszem meg a ruhadarabokat akcióban, mint a - valljuk be, gyengébb minőségű - kínai üzletekben. New Yorker, Aboriginal, C&A... elég gyakran vannak akciók és nagyon olcsón be lehet vásárolni... nemrég voltam a kínaiban és nagyot néztem, amikor láttam az árakat... drágább volt egy póló, mint a New Yorkerben... szóval már ott is nagyon emelkednek az árak sajna. Ettúl függetlenül mindenki ott veszi, ahol szeretné, senkit nem néznék le ilyesmi miatt. Csak megéri a pénztárcánknak megfelelően vásárolni.

2008. nov. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondta valaki egyszer hogy a szegeny ember olyan szegeny hogy nem engedheti meg maganak hogy olcso dolgokat vasaroljon...Eloszor csodalkoztam es nem ertettem ,de rajottem hogy igaza volt.En nagyon sokszor megjartam a kinai holmival ugy hogy egy het utan fi kellett dobjam,ruhafeleket ha nem is,de labbelit csak markast veszek meg a gyereknek is aki pedig max egy evig hordhatja mert kinovi.Markast ugy ertve hogy bor cipot.
2008. nov. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hú, köszi a válaszokat!! :) Gyorsak voltatok:D

Igen, szerencsére azért van olyan hely, ahol olcsóbban lehet jobb ruhát venni. Pólót én sem vennék márkásat, max nagyon ritkán, mert nekem is volt már, hogy megvettem, kétszer ki lett mosva, és kifakult, meg bolyhos lett. De mondjuk pulcsit, kabátot, táskát, cipőt tényleg megéri venni. :)

2008. nov. 17. 19:18
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Hát leírom tételesen hogy én hol veszem:

Papucs: kínai, arra tökéletes, hogy ellopják a strandon. Utcai papucsot is ott veszem, és akkor többet tudok venni belőle, egy év alatt úgyis kimegy a divatból. Szandálból úgy szintén. Alkalmi cipőből van egy drága bőrcipőm, ez kibír 10 évet. Csizmát is így veszek, abból is adrága, de minőségi van. Ezenkívül még a kabát az, amiből a minőségit veszem meg, kiegészítők közül a napszemüveg az amiből drága van, és ezzel húzom már öt éve, nem is szándékszom lecserélni. Alkalmi ruha alá, vagy kosztüm stb, minőségi melltartó és bugyi, egyéb alkalomra kínai. Zokni szintén. Nyári póló trikó stb szintén kínai vagy turkáló, két három darab drágább. Igazából a többi ruhadarabommal is így vagyok, szóval kell drágább kösztüm, egy két nadrág, többi lehet olcsóbb. Ja és a táskákhoz ragaszkodom még, abból nem szoktam megvenni a kínaisat, ott az a tapasztalatom, hogy fél év alatt gallyra megy. Két drága bőrtáskám van, ezeket váltogatom.

2008. nov. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem az a kérdés,hogy márkás vagy kínai ,hanem az,hogy minőségi vagy kínai!Sajnos manapság a márkás cuccok többsége is kínai...Szóval nem a márka a lényeg,hanem a minőség,és én a minőségre szavazok akkor is,ha az sokkal drágább!
2008. nov. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Pl.az Adidas-t nem gyártják Németországba,van gyárja Kínában,Törökországban stb.de minőségi mert ellenőrzik és ha elszarnak valamit sok kínai az utcára kerül.
2008. nov. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

egyet értek a 3. hozzászólóval..

nagyon sokszor az ilyen üzeltek hogy New Yorker, H&M, C&A hasonló áron vannak mint a kínai ruhák. És elég sokszor olcsóbban.. Viszont a Newyorker az inkáb fiataloknak való üzlet, mert nagyon tinédzseres ruhák vannak ott nem, a 20as korosztálynak például.. Habár ha valaki szeret úgyöltözködni..

Ha olcsón és divatosan akarsz öltözni akkor ez az üzlet ami neked kell.. szerintem..

2008. nov. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Szerintem a legnagyobb különbség a minőségben és a "kínai"-ban a cípőknél van. Szerintem egy pár ezer forintos cipőt nem is lehet összehasonlítani egy jobbal. Az egész család így vélekedik, mert már mindenki tapasztalta ezt. Én azt mondom, hogy ha már a lábunk nem nő, megérdemel annyit, hogy kiadjunk rá 10 (vagy akár 20) ezer forintot is. Nekem is egy 20 000 forintos cipőm van, és SEMMI baja már vagy 2-2,5 éve. Azóta azt használom.


Ja és nemrég vettem egy vérbeli kínai sportcipőt azt hiszem 3000 Ft volt, azt hiszem ha összeadom a napokat amennyit rajtam volt kb 5-6 jön ki. És ebből csak 1 nap volt a testnevelés, amire kellett. KISZAKADT az oldala végig, az a sportcipő mindenre jó volt, csak sportolni nem!!


De amúgy egyebekre mint póló, zokni, alsónemű, a kínai is nagyon megfelelő.

2008. nov. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!