Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért érzik egyesek szükségét...

Miért érzik egyesek szükségét annak, hogy az öltözködésükkel fejezzék ki, hogy milyen zenét hallgatnak?

Figyelt kérdés
2010. júl. 25. 11:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
önkifejezés
2010. júl. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert így érzik jól magukat.
2010. júl. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Hát szerintem mert ilyen a stílusuk... vagy ilyesmi
2010. júl. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szerintem az első három válaszoló tulajdonképp összefoglalta. A viselő nyilván így érzi jól magát, így tudja kifejezni magát. Kivételek persze a divatkövető birkák (lásd EMO - ugye elég sokan felvették ezt a stílust, mert "menő" volt).


Pár éve még én is csupa feketében, bakancsban szaladgáltam, mert így éreztem jól magam. Metál zenét szeretem (többek közt, de az az első számú kedvenc), és így éreztem jól magam, hogy az öltözködésemmel is kifejeztem magam.

Az öltözködésem kicsit ugyan változott (már csak ritkán kerül bakancs a lábamra, és nem ragaszkodom a talpig fekete öltözékhez - bár továbbra is ez a szín dominál a ruhatáramban, és még véletlenül sem "p*csásodtam" el :D), de a metál iránti szenvedély maradt.

2010. júl. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ez legnagyobb számban a kamaszokra jellemző, akik így akarják kifejezni magukat, fontos számukra a csoporthoz tartozás.

Régebben (kb.20-21 éves koromig) én is talpig feketében, bakancsban jártam-keltem, de ma már nem érzem szükségét az efajta önkifejezésnek. Persze a rockot, metalt ma is szeretem és hallgatom, de nem fontos, hogy ezt az öltzködésemmen keresztül is reprezentáljam. Kicsit azért irigylem a manapság ghotic stílusban öltözködpőket, mert nagyon jó cuccokat lehet kapni, az én fiatalkoromban szűkös volt a vásárlási lehetőség, ha extrább cuccot akartunk, azt meg kellett varratni.

Egyébként manapság is előszőr a szép hosszú hajú, alternatívabban öltözködő pasikon akad meg először a szemem :)


26/N

2010. júl. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha a rockra, metálra, punkra gondolsz, akkor pl. azért, mert ezeknek a stílusoknak (jobb esetben szemlélet, életmód) szerves részük a "normálissal", elfogadottal, így a divattal való szembenállás is.
2010. júl. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

No,igen,én is szenvedélyes metálos vagyok,de sosem éreztem szükségét annak,hogy ezt ezt a külvilágnak is tudtára adjam.Nem esne jól,ha ez alapján sorolnának egy skatulyába.De nem csak erről van szó.Én nem érzem magam jól "rockercuccban".Mikor beszélgetek emberekkel és szóba kerül a zene,mindig meglepem őket,senki nem gondolja,hogy egy ilyen visszafogott lány blabla.......

Egyébként való igaz,nekem is mindig a hosszú hajú srácok láttán csillan fel a szemem :)

2010. júl. 25. 12:37
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem főleg a csordaösztön miatt. Legtöbbször hasonszőrüekkel lógnak és ez alapján találják meg egymást... Nem tudom, én sem éreztem sose szükségét. Teljesen civil csaj vagyok, bár valahogy mindig elsőre eltalálják, hogy rock a favorit. ^^
2010. júl. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Mert így lehet könnyen hasonló érdeklődési körű emberekkel ismerkedni.

Meg mert szerintem akinek a zene tetszik annak a ruhák és az életmód is ami hozzá tartozik.

2010. júl. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nézd,nekem nem tartozik hozzá a rockerséghez az öltözködés.Belül rózsaszín ruhában is rocker vagyok.

Másfelől csak olyanokkal barátkozol,akik a stílusodnak megfelelően öltözködnek?

Sok értékes ember társaságát veszítheted így.

2010. júl. 25. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!