Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Nyári munka a divatban? (Lent)

Nyári munka a divatban? (Lent)

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok,érdekel a divat,a frizurák,a sminkelés.

Eddig két barátnőmet "változtattam át" nagyon szép lányokká.

(Tudni kell,hogy előtte nem sminkeltek és nem olyan ruhákat hordtak ami jól állt nekik és tőlem kértek segítséget)

Mindkét lánynak elég gazdagok a szülei,így kaptak pénzt ruhákra és sminkekre,elvittem őket bevásárolni,komplett ruhatárat és sminktárat cseréltettem mindkettővel.

Másnapra teljesen megváltoztak,az új ruhákkal és sminkekkel tényleg bomba csajok lettek.(:

Nagyon örültem a sikeremnek,mivel a szülei is megdicsértek.

Pénzt ajánlottak fel érte,de nem fogadtam el.

Azt mondták,hogy nagyon szépen átalakítottam őket.

Nem lettek k*rvásak,meg semmi,csak egyszerűen izléses,szép,ápolt lányok lettek:)

Azt is megemlítették,hogy nyári munkaként esetleg csinálhatnék ilyesmiket,persze nem csak nekik hanem másoknak is.

Nem tudom hol kezdhetném.

Szerintetek?


2010. júl. 28. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hívják stylistnak.


Iskola kell hozzá, ez egy szakma, képesítés nélkül nem valószínű, hogy találsz munkát, max csak ismerősöket, barátokat tudsz átalakítani.


Keress iskolát, szerintem érettségi után tudsz menni OKJ-sre, addig meg segíts a barátaidnak, hogy szépek legyenek.

Ha pedig valaki fel akar ajánlani pénzt, fogadd el.

2010. júl. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az a gond,hogy én jogi egyetemre szeretnék menni,de nem lehetséges az,hogy egyetem mellett ezt a sulit is elvégezzem?
2010. júl. 28. 11:07
 3/11 anonim ***** válasza:
Hat a jog eleg huzos, mellette nem hiszem.. De utana, vagy mondjuk ha gyereket szeretnel, mig gűotthon vagy a babaval, siman. Raadasul az elso kj-s kepzes ingyenes
2010. júl. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ugy ertem az elso okj-s kepzes..
2010. júl. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából erre nincs kereslet. Elég kevesen vannak úgy, hogy van elég pénzük meg igényük is ilyesmire. Amúgy jog mellett... Nem hiszem, nekem nem lenne időm, de ez még nagyon messze van neked. Ha valaki felajánl pénzt ezért, elfogadhatod, de inkább vállalj sima diákmunkát, abból több eséllyel jutsz pénzhez errefelé, sajnálom.
2010. júl. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

1. vagyok, azért írtam azt, hogy érettségi után tudsz menni, mert az OKJ érettségihez kötött, legalábbis a legtöbb szakma, és ez szerintem nyelvvizsgához is (hisz elméletileg olyan körökben fogsz mozogni stylistként, amihez kell a nyelvtudás, külföldi divatlapok, bemutatók stb.)


Természetesen az egyetem mellett is csinálhatod ha bírod, ez a Te egyéni képességeidtől függ, de az tény, hogy erre nincs úgy kereslet, mert az átlag ember, örül ha a kínaiban vesz ruhát magának, nemhogy még divattanácsadót is fizessen.


Az, hogy ingyen van az 1. OKJs tanfolyam nem igaz, nemrég csinálta meg a barátom a szakácsot és vizsgával együtt közel 300 ezerbe került nekünk az 1 éves tanfolyam.

Ezeket a zanfolyamokat magán cégek, KFT-t, BT-k csinálják, profitorientáltak, ezért természetesen nem ingyen vannak.

Ha teljesít mindenféle feltételeket (pl. max. 10%- ot hiányozhat, minden részletet időben befizet stb.) akkor a vizsgadíjat kaphatta volna vissza ami 40 ezer Ft. De a tanfolyam díját nem, pedig neki is 1. szakmája volt.

2010. júl. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Nyári munkaként, 15 évesen, képesítés nélkül ilyet nem tudsz csinálni, csak ha má ismerősök is felkeresnek, de egyébként nem. Jól írták előttem, el kell végezned hozzá egy tanfolyamot, jogi egyetem mellett szerintem nem sok esélyed van rá, de csinálhatod úgy, hogy először elvégzed azt az okj-s tanfolyamot, nem tudom mennyi idő lehet, 1-2 év, és utána kezded el az egyetemet. Magyarországon erre még szerintem nincs nagy kereslet, de megpróbálhatod.
2010. júl. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.(:

mind hasznos volt,fel is pontoztalak titeket.

Tudom,hogy húzós lesz a jogi egyetem,de szerintem vagyok olyan kitartó és "szívós" hogy mindkettőt végigcsináljam.(:

a sminktanfolyamot viszont jövő nyáron elvégzem(:

2010. júl. 28. 12:33
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom velem majdnem ugyanez a helyzet.De én egyelőre hobbiként és a neten csinálom ezt.Szerintem tök jó dolog :)

Itt gyk-n is van egy csomó ilyen kérdés,hogy hogyan változhatna át...szóval rajta.Ennyi idősen még nem tudsz ezzel pénzt keresni.:D

14/L

2010. júl. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
hozzátenném még az előttem szólókhoz, h. ha a jogot állami finanszírozással szeretnéd megcsinálni, akkor ne szúrd el az okj-ra az államit, mert 12 félévet lehet ingyen kihúzni. namármost ha te ebből elhasználsz még a jog előtt mondjuk 1 v 2-t okj-ra, akkor az összes maradék félévednek lőttek és fizetheted a jogot. szóval szerintem gondold meg még időben h hova akarsz menni, mikor, és mit akarsz tanulni.
2010. júl. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!