Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért az számít divatnak...

Miért az számít divatnak ezáltal elfogadottnak, akik azt vesznek fel átlagos nap, amit 5 évvel ezelőtt?

Figyelt kérdés
És azt hordják, amit szinte mindenki. Alig van olyan, aki nem tucat lenne. Mármint korosztályok, korcsoportokon belül. Miért csak abból áll a legtöbb ember öltözködése, hogy a 5-10-15 éve hordott fazonú ruháit hordja, ha elkopik, akkor is ugyan olyant vesz.

2020. jún. 10. 19:08
 1/8 FoxtrotLidérc ***** válasza:
100%
Ez tetszik nekik, ez vált be nekik, ennyi.
2020. jún. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Nem teljesen értem a kérdést.

Most arra gondolsz, hogy az emberek nem dobálják ki a jó állapotú ruhákat, és nem vesznek új ruhatárat fél évente, mert a sok ruha környezetszennyező? Hogy ha már előállították azt a ruhát, (és addig csomó vizet elhasználtak, csomó szennyeződést küldtek a levegőbe, stb) akkor addig hordjuk, ameddig lehet?

2020. jún. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem, hanem, hogy miért hordják ugyanazt a 1-2 ruhafélét 10-15 évig, mást, más féle outfitot nem vesznek fel.
2020. jún. 11. 10:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert itt van pl. egy ilyesmi póló:

[link]

A szabása nemhogy 5-10 éve, de 30 éve is ilyen volt. Ezen nincs mit javítani. Van eleje, háta meg két ujja. Ebből van nekem 7-8 darab kék, zöld, fekete, szürke stb. színekben Mikor elkopik (4-8 év átlagosan), rendelek egy ugyan olyant. Ehhez egy sima kék vagy fekete farmernadrág és kész. Van akit roh@dtul nem érdekel, hogy néz ki...

2020. jún. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért, mert megtalálták azt az 1-2 fazont, ami tökéletesen illik az alkatukhoz, stílusukhoz és személyiségükhöz, - nem kényszerük aktuális, beteg divatirányzatokat majmolni, - pont azért, mert van stílusuk.

Fast fashion üzletekben nagyon ritkán találok olyan szabású dolgokat, amikre azt mondhatom, hogy telitalálat. Nagy becsben tartom az összes különleges (nem mellesleg nem olcsó mulatság, magas minőségű) ruhadarabomat.

Soha nem fogok megválni tőlük, mert szeretem őket, jól állnak és kötődöm hozzájuk.

Nekem a ruházkodás egyáltalán nem a “bármi, csak divatos legyen”, vagy “halmozzunk fel hétszázezer trendi cuccot, amit jövőre már ki is dobok” elveken alapul.

Minden egyes szettem átgondolt, jól kombinálható darabokból áll. A fülbevalóimtól, legkisebb haj kiegészítőimtől kezdve minden darab a személyiségemet írja le, és így lesz kerek egész.

2020. jún. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy az embereknek, korosztályon belül ugyanaz a stílus jön be? Nevetséges. Nem nagyon van aki nem tucatbzi.
2020. jún. 11. 17:17
 7/8 FoxtrotLidérc ***** válasza:
85%
Jajjjj... Miért foglalkozol velük ennyit?
2020. jún. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek két dolgot szeretnek nagyon. Beilleszkedni és kitűnni. Amit pedig nem szeretnek, az kimozdulni a komfortzónájukból. Vagyis a legtöbben úgy fognak öltözködni, hogy beilleszkedjenek a korosztájukba, kitűnjenek a többi korosztály közül, viszont nem fognak kísérletezni az öltözködésükkel.
2020. jún. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!