Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Megéri a Dr. Martens bakancs?

Megéri a Dr. Martens bakancs?

Figyelt kérdés

Egyértelműen azért kérdezem,mert nem egy olcsó cipő. Most ősszel-télen szeretnék egyet venni,amikor szezon lesz és a cipős boltok is fogják árulni.

Mennyire vastag? Szóval,hogyha esetleg egy nagy hidegben felveszem akkor nem fázik meg benne a lábam,ugye? Csúszik a talpa a jégen? Sokáig kibír?

Ezeket azoktól kérdezem akiknek vannak tapasztalatai ezzel a cipő kapcsán. :)

Mellesleg melyik fajtát ajánlanátok? Hiszen elég sok van.



2020. aug. 30. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:

A sima bakancs nem bélelt, te tudod hogy mennyire vagy fázós. Esetleg vastagabb zoknival lehet kombinálni. Talpa oké, de azért pár év alatt meglátszik a kopás. Nekem egy bélelt Martens csizmám van, nagyon szeretem, de már kicsit kopott a talpa (sajna nem tudom hány éves pontosan). Amúgy minőségre teljesen korrekt, de brutál áron adják.

Én az alacsonyabbakat ajánlanám (6 soros), de persze attól függ mennyire zavar hogy fűzni kell. A modernebb bakancsok zippesek vagy a felső sorok kampósak, na a Martens ilyen szempontból teljesen retró, fűzni kell (mondjuk a csizmám bebújoós :p ).

2020. aug. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ melyik szériát fogod ki.


Az utóbbi években elkezdtek divatcipőket gyártani, de az oldschool darabok nagyon jók.


Nekem van egy négy éves bakancsom amibe melózni járok télen. A talpa havon annyira nem előnyös, de pultozni tökéletes; ha áll a víz meg az üvegszilánk, akkor is jó.

Nekem mindig a bőr berepedezése miatt lukadnak ki, ott ahol gyűrődik.


Átlagosan 3-4 évet mind bír szép állapotban, és még 1-2 mind dagonyázsós.


Eddig nekem összesen volt két fekete boka, egy lakk boka, egy lila boka, és egy fekete térdig érő bakacsom, 14től kezdve, most vagyok 30.

2020. aug. 31. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem megéri.
2020. aug. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%
Ennyiért katonai vagy túra márkákból válasz!
2020. aug. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%

Kényelem és tartósság szempontból sokkal jobbak a hasonló árú túra bakancsok.


Télen 30 perc után már fázni fog a lábad egy béleletlen bakancsban.

2020. aug. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem éri meg.

[link]

[link]

[link]

2020. aug. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2004 óta van Martensem, a klasszikus 1460-as. Egyáltalán nem vastag, nincs bélelve, de szerintem ez nem baj. Nagy hidegben meleg zokni kell bele (esetleg dupla), és akkor oké... szerintem ez jó, mert ha tudom, hogy csak tíz percet leszek utcán, aztán mondjuk mozi, akkor nem sül benne három órán át fölöslegesen a lábam vékony zoknival. Ha sokat vagyok kint, akkor meg vastag zoknival nem fázom.

Kérdezted a talpát, jégen minden csúszik, ez máson is :D valahogy a talpa nem az igazi, még a száraz kockakövön is bizonytalannak érzem.

Egyébként én nagyon ajánlom, szerintem tartós és kényelmes, a csúszósságát leszámítva nem tudok rá rosszat mondani.

2020. szept. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!