Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Érdemes valódi bőrcipőt,...

Érdemes valódi bőrcipőt, bőrövet venni?

Figyelt kérdés

Szeretem a szövetcipőket, mert lehet őket mosni, tartósak, de nem annyira elegánsak, mint a bőrcipők. Próbálkoztam műbőr cipőkkel, de könnyen megkarcolódtak egy-egy kavicstól és a felszín alatti réteg már más anyag volt, így a karcot nem lehetett eltüntetni. Gondolkozom valódi bőrcipő vásárlásában. Megéri az árát? Valóban évekig tudom hordani? Mennyire érheti víz? (Folyó víz alatt szoktam mosni a talpát a cipőimnek, de egy kis víz rácsoroghat a többi részére is.)


Hasonló kérdésem lenne az övekkel kapcsolatban. A műbőr öveim 1-2 hónap után elkezdenek kikopni azon a helyen, ahol meghajlítom őket becsatoláskor. Megérné valódi bőrt venni? Az mennyire tartós ilyen szempontból?

Köszönöm!


2020. nov. 6. 18:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én cipőre nem sajnálom a pénzt - kizárólag bőrcipőt vásárolok.

És persze megfelelően ápolom - így sokáig szépek maradnak. Nem vízzel kell mosni a bőrcipőt, hanem max. nedves ronggyal letörölni a sarat, és cipőkrémmel bekenni + kifényesíteni.

2020. nov. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és övből is főleg bőrt veszek, legalábbis amiknek tartó funkciója van (farmer, egyéb nadrágokhoz).


A nyári ruhákhoz való kis vékony övek, amik csak díszként szolgálnak, azok lehetnek műbőrből..

2020. nov. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

De ha nagyon sáros a talpa, akkor csak kell a víz, nem? Azt sokáig törölhetem ronggyal. Meg nem is tudok a barázdákba úgy belemenni, mint ahogy a folyó víz kiöblíti.


A bőröveid nem törnek meg a hajtogatás helyén, mint ezen a képen?

[link]

2020. nov. 6. 19:08
 4/14 A kérdező kommentje:
Milyen árkategóriában vásárolsz? Milyen márkákat?
2020. nov. 6. 19:08
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem ilyen övet kell venni! Ez egy vékony bőr, rádolgozva egy másikra.


Ha vastag, egydarabból lévő, ún. hasított bőrövet veszel, az nem fog megtörni!


pl [link]

2020. nov. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
MEgvárod míg megszárad a sár a talpán, és gyökérkefével (szárazon) eltávolítod.
2020. nov. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam különösebben márkákra "hajtani".


Ami megtetszik, és jó minőség, azt megveszem.

2020. nov. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az ilyen övet kell ápolni valahogyan?

2020. nov. 6. 19:19
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Említetted, hogy nem szabad vízzel mosni és hogy kizárólag bőrcipőt vásárolsz. Mi a helyzet esős időben? Mennyire károsítja a bőrcipőt, ha véletlenül mélyebb pocsolyába lépsz vagy sok eső esik rá?

2020. nov. 6. 19:23
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
Kb. négy-ötéves korom óta ki tudom kerülni a pocsolyákat. :)))))
2020. nov. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!