Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek ez gáz lenne ?

Szerintetek ez gáz lenne ?

Figyelt kérdés

Egy ideje nem vagyok hajlandó egyáltalán felvenni semmilyen H&M-es vagy ehhez hasonló márkák ruháit . Ehelyett inkább az összes létező ruhámat lecseréltem Armani , Gucci , Burberry , Balenciaga és ehhez hasonló márkákra . Szerintetek ez mennyire jó döntés ? Mennyire pénzkidobás ? ( amúgy én azt képviselem hogy inkább kávés jó minőségű ruhám legyen , mint sok rosszabb vagy átlag minőségű )

Szerintetek ez gáz lenne vagy egyszerűen csak pénzkidobás ?

( nem kérek a “ Ez egy kamu , hehe kamukérdés “ szintű kommentekből )



2020. dec. 18. 00:52
A kérdező szavazást indított:
Gáz
Nem , nem gáz
45 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
A saját pénzeddel azt csinálsz, amit akarsz. Az más kérdés hogy nem biztos, hogy jobb minőségű attól, mert ott virít a Gucci logó. Plusz ezek a designer darabok néha eszméletlen rondák tudnak lenni. Én nem tenném, mert fast fashionban is lehet találni olyan darabokat amik évekig bírják (Zara és Orsay ruháim vannak főleg), az egyik ottani kabátomat öt éve nyúzom, semmi baja. Emellett kisebb boltokban, butikokban vásárolok és külföldről rendelek (nem kínai webshopok). Ez még nem az őrült pénzkidobás kategória , hanem megfizethető. De ha neked úgy jó, szerinted ezek a designer darabok tovább bírják, akkor tedd nyugodtan.
2020. dec. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem az a jobb, ha vegyesen van mindkét fajtából
2020. dec. 18. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
23%
Figyelj, ha meg tudod fizetni, szerintem csak nyugodtan. Arról, hogy mennyivel tartósabbak vagy jobb a minőségük ezeknek a márkák ruháinak, nem tudok nyilatkozni, nekem egyetlen ilyen ruhadarabom sincs, de az biztos, hogy ezzel jót tennél a környezetünknek és te egy lépéssel előrébb lennél a fast fashion ruhák és boltok visszaszorításában.
2020. dec. 18. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
61%
Akkor nem környezetbarát, ha egyébként jó holmikat dob ki.
2020. dec. 18. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%

Alapvetően én is a "Nem vagyok elég gazdag, hogy olcsót vegyek." elvet vallom. Azaz inkább kevesebb, de jobb cucc.

Viszont amiket te felsoroltál azok már a luxus márkák, nem a jó minőség/ár-érték arányú dolgok.

Meg pl. én a kabátból, nadrágból,... jót veszek, de pólót, trikót, ami nem látszik, és naponta váltom és mosom, na abból nem.

2020. dec. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem mindenki azt csinál amit akar, bár én nem hiszek abban, hogy a márkásabb feltétlenül jobb is lenne manapság.
2020. dec. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
58%
szeretném tudni, hogy mi az a munka, amivel ennyi ésszel ennyi pénzt tudsz keresni. lol
2020. dec. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
54%

Hát attól függ hogy állsz hozzá. Ez a "nem vagyok hajlandó felvenni"... Ez nem annyira szimpatikus mondat. Kicsit ilyen lesajnáló :D. Hogy te akkora sztár vagy, hogy nem hordasz ilyeneket.


Nekem is vannak márkás ruháim. Ralph Lauren, Hilfiger, Lacoste, Prada, Versace, Armani, Burberry, meg a többi szar. De szó nincs arról, hogy ne lennék hajlandó felvenni mást. Van 30 ezer forintos pólóm. Meg van 10 ezer forintos Zarás ingem. Meg 6000 forintos H&M pulcsim. Nyilván énnis szeretem ha számomra kedves logó van a ruhán. De ha nincs, és tetszik, akkor is megveszem.


Én úgy érzem, te átestél a ló túloldalára. Hogy neked derogál felvenni olyat, ami nem luxusmárka.


Teljesen jól lehet kombinálni a Fast Fashiont a High-end márkákkal. Sőt. Jobb is, mintha valaki tetőtől talpig Gucciban van.


Ha a tárcád teheti, miért ne. Vedd nyugodtan. De ettől még ne szállj el magadtól, meg ne nézd le azt, aki nem így tesz.


Amúgy meg ez a kevés jó minőségű ruha... Szerintem sokkal inkább a kombinálhatóság a lényeg. Szerintem van otthon 30 pólóm / pólóingem. Mint mondtam, van közte 5000 Forintos, meg 35 ezer Forintos is. De nem az van, hogy van 2 Gucci pólóm, meg 1 Balenciaga, és akkor marha nagy király vagyok. És ezt a 3 pólót hordom egész évben :D. Mert ez is röhely.

Ha ugyan azt a kevés, de márkás ruhát váltogatod, az pont az ellenkezőjét mondja el rólad, mint amit sugallani próbálsz.

2020. dec. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
78%

A gucci meg ilyenek is ugyanolyan fast fashion minőség, ugyanolyan undorító munkakörülményekkel, ugyanolyan alapanyagokkal. Régen lehet, hogy a minőségért fizettél, most már pusztán a logóért. Azért kerül annyiba, mert rá van nyomva a logó, semmi több.

Nem tudom pontosan milyen indíttatásból szeretnéd márkásra cserélni a ruháidat, de ha az okok között a minőség és esetleg a fenntarthatóság/etikusság is szerepel, akkor szerintem inkább magyar slow fashion dizájnerek ruháit vedd. Árban kb ugyanannyi, de a minősége sokkal jobb és garantáltan különleges.

2020. dec. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
17%

Utolsó... Szerintem veled már találkoztam egy kommentben :D....

Ott is ezt az etikát nyomtad, a munkakörülményeket (amit gondolom csak hallomásból tudsz) meg a magyar "slow fashiont".


Na pont ez a baj. Magyar slow fashion? Árban ugyan ott van? Őszintén... Ki a tököm akar kifizetni egy olyan ruhára horribilis összegeket, amiről valószínűleg senki nem hallott még soha a büdös életben, de javarészt te sem.


Én amiket hordok márkákat, azokat szeretem. Kedves nekem a márka. Passzol hozzám. Nem érdekel hol készül, meg hogyan. Nem tudok mit csinálni vele. Nem miattam készül úgy. Ha nem veszem, akkor is ugyan ott gyártják, ugyan azok az emberek. Azt hiszed egy konzervüzemben sokkal jobbak a körülmények mint egy ruhagyárban? Nem hiszem.


Ha nekem egyik kedvenc márkám a Ralph Lauren (direkt ezt írom, másik témában ezt a márkád fikáztad a porig, amennyiben ugyan az az ember vagy)?

És mondjuk van 25 ezer forintom, amit el akarok költeni egy pólóra. Vegyek egy pólót a kedvenc márkámból, amit szeretek, van több is, mások is ismernek, van egy múltja a márkának, vagy vegyek egy magyar abszolút no-name márkát, amiről életembe nem hallottam, és nem is érdekel, és valószínűleg 3 éve létezik?


Melyiket tennéd?


És ez nem csak a magyar márkákra igaz. Nem mindenki szeret mindent. Embereknek megvannak a kedvelt / bevett márkáik, azokból vásárolnak.

Van egy csomó olyan márka, ami egyszerűen nem érdekel. Engem pl. full hidegen hagy a Levis. Nem akarok magamnak Levist. Nem vagyok megveszve érte. Leszarom. Ha adnál nekem 25 ezer forintot, hogy vegyek belőle nadrágot, biztosan nem egy Levis lenne. Mert teszek a Levis-re. Olyan távol áll tőlem a márka, amennyire lehet. Helyette vennék egy olyan nadrágot egy olyan márkában, amit kedvelek. Soha nem tudnál meggyőzni arról, hogy Levisre költsem a pénzem, amikor költhetném olyanra is amit szeretek.


Érted? Úgyhogy tök fölöslegesen győzködsz itt bárkit a magyar márkákról, vagy bármilyen olyan márkáról, ami az adott egyénnek teljesen semleges. Nem fog venni. Én se fogok venni.

2020. dec. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!