Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Sheinrol szeretnék rendelni...

Sheinrol szeretnék rendelni ,de azt hallottam ,hogy megvámolják. Valaki nemtudja ,hogy mennyi értéken belül vámolnak valamit ,hogy ténylegesen igaz e?

Figyelt kérdés

2020. dec. 26. 12:10
 1/2 anonim ***** válasza:
26%

Nem tudom ez mennyire segit de azert leirom.

En polot rendeltem onnan (kicsit csinosabb, nem sima ezert kicsit dragabb volt) 3000 forintért. Rament a szallitas igy lett 4500 de azontul semmit nem fizettem.

Probald meg hogy kivalasztod es megnezed mennyit dob ki vegosszegnek. Azontul nem fognak kerni toled plusz pénzt.

2020. dec. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%
A vám alapvetően attól függ mekkora a csomag értéke és honnan jön. Sheinnél ugye EU-n kívülről érkező csomagról van szó, aminél 32 euro érték felett 27% áfát kell ráfizetned + pár ezer Ft kezelési költséget. (22 alapból az értékhatár de van valami jogszabály hogy 10 eurót nem meghaladó vámot el kell engedni. Szóval ha meg is fogják ilyen esetben nem kell fizetni semmit.) Na most ez nem feltétlenül jelenti hogy a kínai csomagod meg lesz fogva, mert egyrészt alapból minden csomagra alacsony értéket írnak hogy átmenjen. Másrészt ami sima szürke műanyagos csomagolásban jön azt alapból átengedik, a shein pedig ha jól emlékszem olyanban jön. Ami dobozban jön és nagyobb azt szokták megfogni, akkor is ha alacsony érték van rajta. Szóval nem valószínű hogy elkapják, de én nagyon régen rendeltem már és nem tudom azóta változott-e. Egyébként pont most nyártól fog változni a vám, el lesz törölve a 22-es értékhatár és minden külföldi csomag után kell majd fizetni...
2020. dec. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!