Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Sötét szürke öltöny alá és...

Sötét szürke öltöny alá és világos kék ing fölé vehetek fel fekete V-nyakú pulóvert vagy fekete V-nyakú mellényt?

Figyelt kérdés
Nyakkendő nélkül, az ing felső gombját kigombolva.

2021. jan. 29. 11:35
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
6 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:
Esetleg a fekete helyett van sötét szürke V-nyakú pulóverem is meg szintén sötét szürke V-nyakú mellényem is.
2021. jan. 29. 11:36
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát így látatlanban nehéz megmondani. Nem tudom az árnyalatokat. Vedd fel, nézd meg az összhatás.

De inkább nem, mint igen. Egy fehér inggel szerintem jobb lenne. Vagy világoskék ing, de akkor fekete pulóver nélkül.


Hidd el amúgy, rohadt meleg egy ilyen szett :D. Mármint hőmérsékletben. Felveszel ennyi réteged, szerintem izzadni fogsz mint egy disznó.

2021. jan. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak én nem értem, hogy miért akarsz az öltöny alá és az ing fölé pulcsit venni? Max mellényt szoktak. Szerintem nagyon furán nézne ki.
2021. jan. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gyakran vesznek a kettő közé pulcsit. Ezeket az elegánsabb "ingpulcsikat" képzeld el. Ne az adidas 3csíkosat, vagy a kapucnis melegítőt.


[link]


Garbót is szoktak venni közé.

2021. jan. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Meg fogsz sülni.
2021. jan. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tévhit, hogy megsül! Vagyis, ott kezdődik, milyen anyagból van az öltöny, az ing, ill. milyen kabátban van hideg időben. Gondolom, pamut alsó pólót is visel, hiszen azt is illik felvenni, mert akadályozza az izzadást, ill. segíti az elpárolgását.

Az sem mindegy mennyi időt tölt valaki a szabadban hidegidőben, télen.

Kevés átlagember teheti meg, hogy minden évszaknak megfelelően több öltönyt vásároljon. Sokan a vékony anyagból készültet veszik fel alkalmiként télen. Még a vastagabb anyagúban is lehet fázni, ha sokat tartózkodunk odakint, miközben repkednek a mínuszok. Idén pedig, amikor várhatóan a munkahelyeken is alig lesz fűtés...

Lehet pulóvert venni a zakó és ing közé, de nem mindegy, milyen fajtát. A konzervatív öltönyhöz, konzervatív pulóvert, (vékonyabban) kötött mellényt, kardigánt. A sportzakóhoz sem kell túlzásba esni a sportosság tekintetében, de itt már garbót is lehet alkalmazni (ing nélkül pólóval!). Ha farmernadrághoz, chino nadrághoz visel valaki szabadidőzakót, akkor manapság már kapucnis pulóvert is lehet viselni. (kaphatók olyan zakók, melyekbe van ki/be cipzározható kötött kardigán,- kapucnis kardigánbetét)

Pl.: [link]


Zakó levehető szélfelfogóval. Az első link esetében a képeken épp kardigánt is visel a modell!

[link]


[link]


[link]


Öltönyhöz viselhető kabátokban is egyre elterjedtebb a szélfogóval, azaz ki/be cipzározható betétekkel rendelkező modellek.

[link]

Nekem pl. ilyenem van:

[link]


Jómagam 51 évesen már elég mennyiségű öltönnyel rendelkezem minden évszakra. Télen vastagabbakat hordok, általában saját mellényével vagy harmonizáló öltönymellénnyel. Legalul pólóval, télikabáttal. Ha a kabát nyakrésze nyitott, akkor sállal védve a mellkasom, nyakam a mínuszokban. Pulóver ezen szettekhez már nem kell! Ha mégis vékonyabb öltönyt veszek, akkor ritkán kardigánt, pulóvert is viselek. De ebben az esetben is elég egy vékonykötött darab.


Ne feledkezzünk meg a lábakról sem, mivel az öltönynadrágok vékonykák. Valódi hidegben, lényegében semmit nem érnek önmagukban! Aláöltöző hosszú alsó, jégeralsó javasolt.


Hidegben alsónadrágból lehetőleg ne a laza verziót használjuk, az nemigen szigetel. Jégeralsó alá viszont épp ezt érdemes felvenni. (aki jégeralsó alá nem hord gatyót, az remélhetőleg minden nap cseréli, mossa a jégeralsót)


Azt se felejtsük ki, öltönyhöz viselhető bakancs, csizma is, amennyiben konzervatív stílusú (sportzokni még ehhez sem), odafent pedig különböző téli kalapok.

2022. okt. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!