Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan öltözködtök otthon,...

Hogyan öltözködtök otthon, akik egyedi szabályozás nélküli távfűtésű lakásban éltek?

Figyelt kérdés

Társasházunkban különféle idióta okok miatt eddig nem került sor fűtéskorszerűsítésre. Télen-nyáron 25 fok körül van. Most éppen 26.

Legutóbb home office-ban kellett lennem, napközben egyedül már egy szál alsóban voltam, és így is szinte izzadtam, noha nem vagyok elhízva.

Aki hasonló lakásban lakik, hogyan öltözködik, ha egyedül van, vagy ha párjával, szülőkkel, gyerekkel, esetleg bérlőkkel?

Néha ilyen egészen alulöltözötten vagyok otthon egyedül, de ha más is érkezik, akkor persze nem. Még kedvesemet sem így fogadom. Picit tudat alatt vhogy olyan prolisnak érzem, még ha feleslegesen is, hiszen jóban vagyok testemmel. Talán mert ilyenkor beugrik az a kép, amikor bűnügyi hírekben kommandósok rátörik az ajtót egy közveszélyes alakra, és a feltartott kezű hapsi mindig alsógatyában jön elő 😀😃😄😆😂🤣


2021. febr. 6. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Amikor online orank van, akkor felul feloltozom alul csak bugyi. Amugy ha nincs akkor fehernemu.
2021. febr. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Engedj meg egy sztorit:) - Egy állásbörzén volt egy előadás a sikeres állásinterjúról, ahol a videointerjú is szóba került. Az előadó az elrettentő példák közt mutatott egy bejátszást, ahol az elegáns zakós fickót távolról interjúvolják, mígnem egy kérésnek engedve felpattan a székről, hogy odamenjen vmiért, ekkor látszik szőrös lába...;)))) - Mondja a kommentátor, hát csak félig tisztelte meg a céget, jobban mondva csak látszatra adta tiszteletét. Végül nem ő kapta az állást. (Bízom benne, h megrendezett jelenet volt, és nem egy valós sztorit teregettek ki, utóbbi elég bunkó dolog lenne.)

De esetedben home suliban biztos nem lennének ilyen folyományok, max mindannyian nevetnétek egy jót... Meg hát tök más egy jó pólóhoz OTTHON bugyit hordani, mint egy blézerhez.

Nálam talán abból is ered, hogy picit zavarban vagyok, ha meggondolom ezt az otthoni alulöltözős dolgot, h szüleimnél mind teljesen felöltözve vagyunk, télen hosszúnadrág, néha zárt papucs stb, de sztem nem azért, mert annyira feszesek lennénk, hanem mert náluk otthon hagyományos gázkályhák vannak, és mindig kicsit hideg a levegő a padló közelében. Sajnos anyukám reumás is lett. Már terveztük, hogy korszerűsíttetjük a fűtésüket, és akkor megszűnne a huzat, de az új kazánt nemigen lehet a ház kéményébe vezetni.

Amúgy annyi még, hogy nem magam előtt szégyellek alulöltözve lenni. Isten színe és magam előtt kevés ruhában pont az vagyok, mint sok ruhában. Illetve a túl elegáns alkalmi ruhákban valahogy mintha nem lennék önmagam. Egyedül amit szégyellnék magam előtt is, szakadt ruhában lenni. Max szobafestéshez vettem fel egy vásott pólót.

De pl. volt, h szomszédasszony napközben becsöngetett, amikor épp csak alsónemű volt rajtam a meleg miatt, kiszóltam, h mindjárt megyek, végül azt hazudtam neki, h konyhai munkától nem tudtam elszakadni, nem akartam azt tudatni vele, h fel kellett öltöznöm.:)

2021. febr. 7. 11:56
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

hát én a 20 fokban majd meg fagyok... ha 25 lenne a lakásban lehet levenném a pulcsim

nagyon más, hogy hogyan érzékeljük a hőt

2021. febr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3, teljesen igaz, nagyon egyénfüggő. Bár szerintem most annyira fázol a 20 fokban, ami tényleg elég kevés, hogy el se mered képzelni, 25 fok tartósan(!) milyen meleg is! Mint mikor kánikulában élvezettel gondolsz a téli mínuszokra, és azt kívánod, bár mindig az lenne! :-)
2021. febr. 7. 14:34
 5/6 A kérdező kommentje:

Sajnálatos, hogy sok lakásban technikai okokból a távfűtéssel pl. csak 20 fok tartható, és nincs mindenhol pénze/szándéka/stb. a háznak (nem is az egyes lakóknak!), hogy teljesen felújítsák a fűtést. És így sokan lesznek betegesek később...


Most gondolkodtam el egy dolgon: a paneltüzek vmiért ált. a legfelső szinteken szeretnek kitörni. Ált. ott nem tud fűteni a régi, szabályozhatatlan közp. fűtés. Néhányan mindenféle kényszermegoldással rásegítenek: villanykályha, pb-kályha, tűzhely égője, villanypárna, amiket nem telepít és nem ellenőriz szakember, az elöregedett régi villanyvezetékek kigyulladnak stb - csak nekem ugrik be, h összefüggés lehet a kényszerű pótfűtés és a híradókból vett fenti megfigyelésem között?!

2021. febr. 7. 14:47
 6/6 A kérdező kommentje:
#1, #3, köszönöm a válaszokat, ránéztem mások régi hasonló kérdéseire, rájöttem, egyáltalán nem ciki otthon fehérneműben lenni, csak ahogy írtam, nálunk gyerekként praktikus oldalról nem volt megszokott, ezért is tűntem magam előtt is kissé gátlásosnak e téren!
2021. febr. 8. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!