Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mi értelme van annak, hogy...

Mi értelme van annak, hogy "sportosan elegáns"?

Figyelt kérdés

Szerintem nincs semmi, mert olyan, mintha azt mondanám, hogy "feketén fehér".


Valami vagy sportos, vagy elegáns. Ha a kettőt együtt említjük, valószínűleg sportoláshoz nem praktikus, elegánsnak helyre meg nem állja meg a helyét. Tehát ahelyett, hogy mindkettő lenne a két kifejezésből, szerintem inkább egyik sem.



2021. ápr. 2. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

hat ez szohasznalat kerdese. ha azt mondom a farmer-polo-tornacipo szettemre, hogy ma sportosan oltoztem fel, az sem szo szerint azt jelenti, hogy sportolasra alkalmas ruhakban vagyok.

a sportosan eleganst arra mondjak, amikor valaki hetkoznapi szettben nyomul, de annyira megsem hetkoznapiban, tehat egy ‘sportos’ farmer-tornacipo kombinaciohoz mondjuk nem egy pulcsit vesz fel, hanem egy onmagaban elegansnak szamito blezert/bluzt (ferfiaknak inget/zakot), esetleg valami elegansabb kiegeszitot, orat, nyaklancot stb.


szerintem nincs baj vele, ez ilyen arany kozeput, a szogasznalaton meg felesleges fenntakadni. mi mast mondanal az ilyen szettekre?

2021. ápr. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Valahol a kettő között van. Az igaz, hogy sem operagálára, sem teniszezéshez nem jó, de ha olyan a rendezvény, hogy nem elvárás a nagyon elegáns megjelenés, mégis azért ki kell nézni valahogy, akkor jó választás.
2021. ápr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Nem a feketén fehér amihez én ezt hasonlítani tudnám, hanem inkább az édes-savanyú pároshoz.

A két dolog nem zárja ki egymást. Az, hogy valaki elegáns az nem azt jelenti, hogy jól néz ki. Jobb példát nem tudok, mint Orbán Viktor. Ő hiába öltözik elegánsan, ha rajta nem elegáns az a trottyos nadrág.

Míg egy kicsit sportosabb viselet is lehet valakin elegáns. Szóval nem kizáró oka az egyiknek a másik.

De nyílván, ha nem utcára megy az ember, vagy csak szimplán szórakozni, akkor nem így fog öltözni, hanem alkalomhoz illően.


De amúgy ennyi erővel, hogy ami sportos abba edzeni kell....

A melegítő nem melegít, a farmer nem gazdálkodik, a futócipőben nem kötelező mindíg futni, a szoba papucs nem hillik atomjaira a szobán kívűl, a nappaliban nem csak nappal lehet tartózkodni, az ebédlőben nem csak ebédelni lehet, stb., stb.

2021. ápr. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%
egyebkent ez tipikusan ilyen irodai viselet, hogy alul a tornacipo farmer kemyelmes az egesz napos maszkalashoz, gep elott uleshez, sokkal kellemesebb, mintha pl. egy ceruzaszoknya-tusarku cipoben szenvedned vegig a napot, de felul azert egy bluzzal-blezerrel ki is nezel valahogy. pl. ha online meetinged van, ugyis csak felul latnak, hondolhatjak, hogy milyen csinos ez a csaj/pasi, de ugyanakkor meg ha munka utan elmesz setalni vagy beulsz valahova, nem halsz meg a kenyelmetlen cipodben.
2021. ápr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!