Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan tudnám visszakérni a...

Hogyan tudnám visszakérni a pénzt?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 25. 09:15
 1/10 A kérdező kommentje:
Szóval pár napja rendeltem egy cipőt interneten, és az eladó az üzeneteimet csak megnézi, miközben azt írta hogy a futárt megkérdezi mikor tud érte jönni. Szóltam, hogy nem jó a termék, de tudomást se vesz rólam azóta. Nekem is véges a türelmem. Jogi úton esetleg visszakaphatnám a pénzt?
2021. ápr. 25. 09:17
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Honnan rendelted?
2021. ápr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Instagram - Cipőkavalkád

Silány termékeket adnak el, ez a cipő is sárga és jön ki belőle a cérna, a fűző 4 méter...

2021. ápr. 25. 10:04
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem ez egy tanuló pénz , hogy ilyen megbízhatatlan oldalakról ne rendelj . Csak rákellett keresnem és kidobott pár cikket , hogy onnan nem szabad rendelni . Ráadásul még webshop sincs elég rossz jel .
2021. ápr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ami nem hivatalos, akkor buktad.
2021. ápr. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jogi úton nem tudod visszaszerezni a pénzt. Rengeteg cikk van ilyen történetekről. Nem szabad olyan oldalról rendelni, ahol nincsenek feltüntetve céginformációk: képviselet, székhely, adószám, stb.
2021. ápr. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja, menj el ügyvédhez és tripla annyit kifizetsz mint a termék ára.

Rendőrségen lefossák szintén.

2021. ápr. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
instán vetted? akk bukta
2021. ápr. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Eleve mit gondoltál? :D. Az ilyen insta oldalak 99%-ban vagy ilyen rémgagyi wishes dolgokat árulnak, vagy hamis designer cuccokat.


SOHA nem jutna eszembe ilyen helyről rendelni. Se egy rendelés szám, se egy cég aki áll mögötte, se egy hivatalos elérhetőség. Semmi. Mivel gondolom semmi nincs emögött az egész mögött csak egy instagram profil meg egy ember ül valahol otthon és várja a balekokat... Egy insta profilt akarsz feljelenteni? :D.

Ez nem egy cég, akinek a tevékenységi köre az üzletszerű ruha/cipő kereskedelem. Egy magánszemélyre írsz rá (akiről amúgy nem tudod ki), hogy heló kéne ez a cipő, őmeg elküldi. Semmi kötelezettség nincs kb mögötte. Semmi evidencia nincs róla. Egy számla. Semmi. Semmilyen fogyasztóvédelmi előírás nem vonatkozik rá. Semmi. 0. Mintha öreganyámtól délután privátban vennél egy befőtt cseresznyét, annyi kötelezettsége van.

Mintha rám most rám írnál, hogy heló kéne a nadrágod. Aszondom neked ok, 5000. Nagyjából ennyire minősül hivatalos vásárlásnak egy ilyen instagram üzenet.


Sőt... Gondolom tök illegális az egész amit csinál. Mert hogy nem adózik utána, az is hótziher. Sőt, nem tudom kiről / miről van szó, de azt is le merem fogadni, hogy hamisítványokat is árul.

Ilyeneket ne akarj perelgetni. Tök felesleges. Reportold az oldalt, ennyit tudsz tenni. És talán megszűnik. Egy a százmillióból ami jelen van instán. Csinál egy másik oldalt, ugyan úgy folytatja.


Nevetséges, hogy fiatal létedre (insta miatt gondolom) ilyen gyökér vagy :D.

Igazából akkor se lenne okod panaszkodni, ha küldött volna egy fotót a cipőről kinyomtatva.

Én mint magánszemély egy magánszemélynek egy social médián keresztül azt adok el amit akarok. Annyiért, amennyit hajlandó vagy kifizetni érte. Ha eladok neked 1 millióért egy gombostűt mert te megveszed és beleegyezel, akkor azzal sincs semmi gond. Szinte semmi nem terhel engem. Utána meg hiába mondod azt, hogy ja hát azt hittem hogy aranyból lesz...


Ezek az oldalak kb 0 információt közölnek, hogy semmit ne tudj felhasználni ellenük.


Legnagyobb hülyeség az ilyen oldalakon keresztül vásárolni, akiknél semmi infó nincs feltűntetve. Nem véletlen. Ne tudd lenyomozni, ne tudj utána nézni, ne tudj írni nekik, ne tudd őket felhívni.


Ki kell mondjam, sajnos balek vagy.


Ja és ne akarj egy gondolom 6000 Forintos vacak cipő miatt perre menni :D.

2021. ápr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előre utalni pénzt egy nem hivatalos oldalra,tényleg butaság!Nagyon sajnállak,mert jóhiszemű voltál-tudod,fiatalság,bolondság-,de ha megfogadsz egy jó tanácsot egy shoppingőrülttől:előre soha ne utalj pénzt,és csak megbízható oldalról rendelj,olyan boltból,aminek van elérhetősége,telephelye,bár azzal az erővel az áhított oldalon is megveheted a kívánt terméket és még fel is tudod próbálni.Én egyedül kozmetikai termékeket szoktam rendelni,azt is csak és kizárólag Notinotól,mert csak ott lehet koreai termékeket kapni óriási választékban,és bennük még sosem csalódtam,ja és érte lehet menni,helyben kifizetni,és hab a tortán,h átlátszó zacsiban vannak a termékek,úgyh rögtön le is tudom csekkolni,h minden meg van-e?
2021. ápr. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!