Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért lett a 90-es években...

Miért lett a 90-es években tabu a férfiak öltözködésében az egészen rövid sort?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodom ezen. Nézem a 70-es, 80-as évek fotóit és filmjeit, akkoriban nyaranta minden férfi (9-től 99 éves korig) minisortban mászkált nyaranta. Aztán jött a 90-es években egy neoprűd irányzat és a férfisortok elkezdtek drasztikusan meghosszabbodni. A prűd irányzat szerint a lábakat, különösen a combokat el kell takarni. De itt Magyarországon miért vették át az emberek ezt a prűd gondolkodást? Miért gondolják, hogy jó az, ha eltakarják a lábakat 40 fokban is? Kinek jó ez?

Attól miért lesz jobb bárkinek is, hogy egész nyáron hosszúnadrágban vagy halásznadrágban fő? Miért lettek "betiltva" a férficombok?

Lassan már ugyanúgy kezelik a férfiak combjait is, mint a női melleket. Azt megértem, hogy a nők nem járkálhatnak meztelenül hagyott mellekkel az utcán. De a comb mióta lett ugyanolyan tabu, mint a mell?

Tud erre valaki valamilyen magyarázatot? Miért lett takargatni való a férfiak teljes combrésze, sőt lassan a térde is?

Miért nem szalonképes és nem utcára való a férfiak lábának felső része?



2021. máj. 13. 11:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%
A rövid nadrágból könnyen kilógtak a golyók, én személy szerint többször voltam ennek tanuja :D
2021. máj. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Mert ilyen prűdek és egymást utánzók az emberek. Én 71 éves faterom rendes sportot hord, fel nem venné a térdig érőt vagy a térd fölé érőt. Én meg a tesóm a sportot nem. Én szégyellős vagyok ilyen rövid nadrágba. Fürdőhelye szoktam sortba lenni.
2021. máj. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Sortot akartam írni😄 mobilról írok. Meg ez a divat, a halásznadrág féle, meg a térd fölé érő. A sort, minisort nőinek van elkönyvelve.
2021. máj. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
33%

Akkor kezdtünk benyalni a melegszharig amerikának, ha megnézed még a strandokról is eltüntek a fecske fazonú fűrdőgaryák, helyette ugyancsak az utcai térdig érő bő hulladékok jöttek.

Nem baj ha nem kényelmes, csak majmoljuk egymást mert mit szól a többség ha én másban vagyok.

Ez a felfogás dívik.

1-es. Ha nem rövidnadrágot veszel a rövidnadrágra, boxerre gondolok, hanem normál méretű fecskét akkor nem fog semmi kilátszani.

Én is normál RÖVID nadrágokat hordok, a női osztályról szerzem be őket mert a gyártókhoz is elért az amerika fertő és szerintük a férfi rövidnadrág az térdig ér...

2021. máj. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem az újprüdéria vitte el, hanem simán lejárt. Divatok jönnek mennek, a fiatalok mindig újat keresnek, általában elutasítják a szüleik szokásait.

Nem mondanám különösebb tabunak. Inkább olyasmi, mint a fecske. Kimehetsz fecskében strandra (én is úgy szoktam), nem úgy néznek rád, mint aki illetlenül keveset takar, egyszerűen csak úgy, mint aki lejárt stílusban öltözködik, kilógsz vele a fiatal haverjaid közül.

A prűd képmutatás inkább pl. az volt, amikor egy amerikai apuka meg akarta leckéztetni az igen rövid sortokban járó lányát, úgyhogy felhúzott egy hasonlóan rövid nadrágot, és "látod, milyen ízléstelen lenne, ha ilyeneket hordanék?" alapon megpróbálta levideózni a reakcióját.

Aztán jött a kommentáradat, hogy "de hát pont ilyeneket hordtál harminc évvel ezelőtt".

2021. máj. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Ha az tetszik akkor hordjad. Én is ha vmi tetszik, akkor felveszem.
2021. máj. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Valaki tudna linkelni egy képet hogy milyenre gondol a kérdező? Pls engem érdekel mert nekem is vannak rövidnadrágjaim
2021. máj. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
54%

5!

Addig rendben is volna míg maguknak keresik a fiatalok a divatot és maguk szórakoztatására viselik, csak olyanoknak ne szólogassanak bele az ízlésébe akiknek az övék nem tetszik.

Mert vannak olyanok is akik csak azért nem vesznek fel rövidet mert akkor mit szólnak a többiek.

2021. máj. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
51%
Nekem a legdurvább, hogy cipőben-zokniban járnak a mai kölkök 40 fokban. Régen papucsokban mentünk nyáron még a vonaton is, nem csak a második sarokig. Behozták gondolkodás nélkül a nyugati ruhakultúrát, csak míg Ny-Európában 16 fok van nyáron, addig itt 40. Van persze egy hatalmas adóssága a ruhaiparnak: az, hogy rövidebb és nyitottab dolgokban nem igazán léteznek tömegesen olyan divatdarabok, amivel menőzni lehetne, csak égni, mint a szar. Nyilván nem égetheti magát a mai gyerek a "trogyli papa barna gatyája és szandálja" típusú holmikban a társai között, ezt azért meg kell érteni. Meg lehetne csinálni, de senki nem csinálta meg, hogy olyan menő, jól kinéző divatpapucsokat gyártsanak, hogy csorogjon rá a másik gyerek nyála, hogy neki olyanja még nincs. Rövidnadrágból is ha tíz boltból 10-ben minden térdig ér, akkor mit akarsz? Nem fog senki tizenegyediket keresni, akinek nincs combfétise. A póló is egy értelmetlen ruhadarab, 20 fokra van kitalálva, nem 40-re, hogy lucsogjon a hónuk alja. Az is már egy tabu, hogy a fiúknak kinn lehessen a válla. Pedig semmi pláne nincs benne. Mért ne lehetne kinn, mint régen? Pláne amúgy is szőrtelenítve van a hónaljuk. Trikók ellen is olyan hadjárat van, hogy felnőtt egy nemzedék, akinek nincs is trikó a ruhatárában. Nem is mernek nyáron egy trikóban kimenni az utcára, mert hogy az milyen már... Pedig egy vállas, izmos srác úgy a szexi. Nyilván utcai trikóra gondolok, nem ilyen aláöltözőre.
2021. máj. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
2021. máj. 13. 15:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!