Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hol tudnék venni rendőrruhát/p...

Hol tudnék venni rendőrruhát/pólót?

Figyelt kérdés
Találtam egy weboldalt, nadrágot is meg minden ilyesmit (övek stb) de a galléros bevetési pólót nem postázzák, azt írja csak a boltban személyesen igazolvány felmjmutatásával vehető át. Most komolyan nem lehet nekem ilyen ha nem vagyok rendőr?? Biztos nem lehet kapni máshol olyat?

2021. aug. 3. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vehetsz.

Ezeket csak egyenruházati boltban lehet megvenni, ahol vásárláskor igazolni kell az állományhoz tartozást.

Sőt: még pld. egy rendőr sem vehet katonaruhát, vagy fordítva.

2021. aug. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ehhez az oldalhoz mit szóltok? Itt van póló és nem írnak semmit hozzá. Akárki vehet?

[link]

2021. aug. 3. 23:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezek nem rendőrségi ruházatok, csak "rendőrség" feliratozásúak. Kb. a 10 dolláros Omega óráknak felelnek meg. Olcsó gagyik.

Egyenruhát nem vehetsz ha nem vagy a szervezet tagja. És még ha szerzel is valahogy, akkor sem viselheted közterületen. Mind a rendészeti, mind a honvédelmi szervek egyenruháinak viselésének szabályait jogszabály határozza meg, attól eltérő viselés szabálysértés.

Katonai ruházatra pld. a Honvédelmi törvény az irányadó: "...a tényleges állomány tagjai szolgálati beosztásukhoz és feladataik végrehajtásához egyenruhát viselnek, a nyugállományúak a honvédelem érdekében végzett tevékenységük során egyenruhát viselhetnek. Egyenruha viselése engedélyezhető az önkéntes tartalékosnak a rendelkezésre állása időszakában és a rendvédelmi szerv tagjának, ha a Honvédség érdekében végez tevékenységet. Az önkéntes tartalékos a rendelkezésre állása időszakában a szerződésében meghatározott esetben is viselhet egyenruhát. Más személyek részére a Honvédségnél rendszeresített egyenruha, vagy azzal összetéveszthető ruházat viselete tilos".


Ugyanez áll a rendőrségre is.


Vehetsz a linkelt oldalon pólót, csak nem viselheted utcán.

2021. aug. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem terveztem utcán viselni.
2021. aug. 4. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!